Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Zhivko Dimitrov » 08 Мар 2016, 16:31

Borisa написа:Здравейте,имам белег от секцио,който е вертикално под пъпа.Направен е така,защото имах друга стара операция там.Бега е на 3 месеца,удебелен е и релефен,на цвят е лилавеещ.Въпроса ми е има ли начин да се скрие или да стане почти незабележим?Какво е мнението,Ви за силиконовата плака "Cica Care"?



Добре е да изчакате поне една година преди да се реши дали имате нужда от оперативно лечение. Силиконовите лепенки са една от алтернативите за лечение на хипертрофични цикатрикси. Препоръчвам Ви да ползвате такива. Ако след една година имате проблем, обадете се за оперативно лечение.

С поздрав! д-р Ж. Димитров
Д-р Живко Димитров
Пластична, реконструктивна и естетична хирургия
тел. 0395878 87 96 96
Аватар
Dr Zhivko Dimitrov
 
Мнения: 35
Регистриран на: 12 Юли 2012, 09:42

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Momo » 12 Мар 2016, 08:06

Здравейте, имам дъщеря на 6 г , която падна с колело и нарани горната си устна. Нещо беше пробило двуизходна рана в средата на устната. Направиха ѝ един шеф, всичко премина. Притеснява ме белега, който остана. С какво мога да мажа 6 годишно по устните против белези? Минаха около 5 месеца, в които мажа единствено с мас и невен. Убеждаваха ме, че е малка и ще се заличи, но формата на устната ѝ се е променила от белега и не изглежда добре.
Momo
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Яну 2016, 06:49

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Zhivko Dimitrov » 23 Мар 2016, 11:45

Momo написа:Здравейте, имам дъщеря на 6 г , която падна с колело и нарани горната си устна. Нещо беше пробило двуизходна рана в средата на устната. Направиха ѝ един шеф, всичко премина. Притеснява ме белега, който остана. С какво мога да мажа 6 годишно по устните против белези? Минаха около 5 месеца, в които мажа единствено с мас и невен. Убеждаваха ме, че е малка и ще се заличи, но формата на устната ѝ се е променила от белега и не изглежда добре.



Здравейте!
Обикновенно белезите се променят , "зреят" в период от 6 до 8 месеца. През това време обикновенно придобиват цвета на кожата и това е времето локалните средства са ефективни. Ако до този период, "разни неща за мазане" не са помогнали, едва ли има лекарство, което ще промени много състоянието. Имайте впредвид, че каквото и да правите винаги ще има белег. Проблем е ако белега води до деформация на устната или е с променен цвят и надигвнат над кожата. Моят съвет е да проведете консултативен преглед със специалист по пластична хирургия за да се прецени дали има нужда от хирургична корекция, инжектиране на лечебно вещество в самия белег или не е необходимо да се прави каквото и да е било друго.

д-р Живко Димитров
Д-р Живко Димитров
Пластична, реконструктивна и естетична хирургия
тел. 0395878 87 96 96
Аватар
Dr Zhivko Dimitrov
 
Мнения: 35
Регистриран на: 12 Юли 2012, 09:42

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот LILIUM72 » 25 Апр 2016, 12:01

Доктор Димитров ,
получих келоид на рамото след ваксиниране в първи клас .Грешката ми е ,че не отидох на правилния специалист поради некомпетентното мнение на лекарите ,които ме консултираха и така на 19 год.чак посетих пластичен хируг,който ми направи 3 апликации с кортикостероид ,но след няколко месеца отново се възобнови разрастването .Келоида започна да се подува и сърби .
Какво ме съветвате?Реших отново да си сложа инжекция -на така докога?Има ли полза от Цика -Кеър -силиконовите плаки в моя случай?
Благодаря!Бъдете здрав!
LILIUM72
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Апр 2013, 16:54

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Zhivko Dimitrov » 11 Май 2016, 12:25

LILIUM72 написа:Доктор Димитров ,
получих келоид на рамото след ваксиниране в първи клас .Грешката ми е ,че не отидох на правилния специалист поради некомпетентното мнение на лекарите ,които ме консултираха и така на 19 год.чак посетих пластичен хируг,който ми направи 3 апликации с кортикостероид ,но след няколко месеца отново се възобнови разрастването .Келоида започна да се подува и сърби .
Какво ме съветвате?Реших отново да си сложа инжекция -на така докога?Има ли полза от Цика -Кеър -силиконовите плаки в моя случай?
Благодаря!Бъдете здрав!



Келоида върху рамото е труден проблем. Това което мога да Ви посъветвам е да да не бързате да се подлагате на операция, защото проблема може да се задълбочи. Апликацията на кортикостероид може да помогне в повечето случаи. Трябва да се направят няколко от 3 до 5, 6 през определено време. Може да комбинирате апликацията на кортикостероид и носенето на силиконови лепенки.
Д-р Живко Димитров
Пластична, реконструктивна и естетична хирургия
тел. 0395878 87 96 96
Аватар
Dr Zhivko Dimitrov
 
Мнения: 35
Регистриран на: 12 Юли 2012, 09:42

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот NeSa » 23 Юли 2016, 16:28

Здравейте!
Имам белег от операция, претърпяна преди повече от 30 години. С годините напълнях и той попада в гънка в долната част на корема. Опитвам се да поддържам добра хигиена, но от няколко месеца белегът кърви и секретира. Мога да предположа каква е причината и зная, че първият съвет би бил да отслабна, но аз моля за помощ как да третирам тази рана - с какви средства препарати мога да поддържам мястото сухо и да го дезинфекцирам, а ако може и да го излекувам.
Предварително благодаря
NeSa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Юли 2016, 16:15

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Zhivko Dimitrov » 25 Юли 2016, 09:41

ЗДРАВЕЙТЕ!Вероятно се касае за банална кожна инфекция, която трябва да се третира с антисептични средства и да се спазва стриктна лична хигиена. Не мога да Ви препоръчам самолечение. Добре е да посетите личния си лекар и евентуално хирург. Считам,че при Вас проблема не е белега а мастната "престилка" на корема. Този проблем евентуално може да се реши с операция абдоминопластика, която се извършва от пластичен хирург.
Д-р Живко Димитров
Пластична, реконструктивна и естетична хирургия
тел. 0395878 87 96 96
Аватар
Dr Zhivko Dimitrov
 
Мнения: 35
Регистриран на: 12 Юли 2012, 09:42

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот ФЕВЗИ » 25 Юли 2016, 19:45

Здравейте д-р Димитров,
Преди 5 месеца ме оперираха за херния.На мястото на операцията получих келоид,самото място ме сърби и щипе.Личния лекар ми препоръча да се мажа с контратубекс или содермикс.Ще съм благодарна , ако ме посъветвате какво да направя, защото е много неприятно.
ФЕВЗИ
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Юли 2016, 19:30

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Zhivko Dimitrov » 26 Юли 2016, 14:18

Здравейте! Вероятно за Вас най-доброто решение е оперативното лечение. Заповядайте на консултация всеки работен ден след предварително записване по телефона.
Д-р Живко Димитров
Пластична, реконструктивна и естетична хирургия
тел. 0395878 87 96 96
Аватар
Dr Zhivko Dimitrov
 
Мнения: 35
Регистриран на: 12 Юли 2012, 09:42

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот ФЕВЗИ » 26 Юли 2016, 23:49

Здравейте,
Благодаря Ви за бързия отговор.
Лекарят ми каза,че ще мине с кремовете и аз затова исках да разбера кой от тях да си купя ,а Вие какъв крем или гел за белези бихте ми препоръчали _. котратубекс,содермикс или дерматикс.
А каква ще бъде самата операция .
ФЕВЗИ
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Юли 2016, 19:30

ПредишнаСледваща

Назад към Eстетична хирургия и процедури

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта