Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот ФЕВЗИ » 05 Авг 2016, 19:35

ФЕВЗИ написа:Здравейте д-р Димитров,
Преди 5 месеца ме оперираха за херния.На мястото на операцията получих келоид,самото място ме сърби и щипе.Личния лекар ми препоръча да се мажа с контратубекс или содермикс.Ще съм благодарна , ако ме посъветвате какво да направя, защото е много неприятно.



Здравейте,
Благодаря Ви за бързия отговор.
Лекарят ми каза,че ще мине с кремовете и аз затова исках да разбера кой от тях да си купя ,а Вие какъв крем или гел за белези бихте ми препоръчали _. котратубекс,содермикс или дерматикс.
А каква ще бъде самата операция .
ФЕВЗИ
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Юли 2016, 19:30

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот kalinikol » 25 Окт 2016, 22:10

Здравейте д-р Димитров,
от юни месец ходим по "мъките" - дерматолозите в Бургас лекуваха акне,докато не разбрахме че имаме келоиди на лицето-от двете страни на бузките.Уверявам Ви че картинката е много грозна.
И така,дъщеря ми е 18 годишна ,почти 19 /абитюрентка тази година/,има диабет с давност почти 14 години,гликирания ни е не повече от 6,5,контрола ни е добър.
Насочете ни към лекар който ще вземе проблема присърце и ще ни помогне,естественно трябва да се съобрази и със заболяването на дъщеря ми.

Поздрави Калина Николова!
kalinikol
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Окт 2016, 21:58

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Zhivko Dimitrov » 31 Окт 2016, 12:35

Лечението на келоидите в областт ана лицето е сложен проблем. Един от вариянтите са кортикостероидни апликации, но в случаят не са подходящи заради придружаващият диабет. Задължително трябва да се направи консултативен преглед за да се прецени правилния метод. Например, лечение с лазер или плазма терапия. Трябва да се знае обаче, че нито един метод не е универсален и не гарантират пълен успех.
Д-р Живко Димитров
Пластична, реконструктивна и естетична хирургия
тел. 0395878 87 96 96
Аватар
Dr Zhivko Dimitrov
 
Мнения: 35
Регистриран на: 12 Юли 2012, 09:42

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Мариета.Димитрова » 27 Ное 2016, 22:26

Здравейте,
преди месец и половина,два ,си направих пиърсинг на носа(отстрани).Случи се така да ми се образува келоид(за втори път— първия път го пукнах без да зная).Много моля за съвет,относно как да процедирам(лечение).На първо време го промих с физ.разтвор и намазах с гентамицин.
Мариета.Димитрова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Ное 2016, 22:21

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Zhivko Dimitrov » 18 Дек 2016, 19:39

Мариета.Димитрова написа:Здравейте,
преди месец и половина,два ,си направих пиърсинг на носа(отстрани).Случи се така да ми се образува келоид(за втори път— първия път го пукнах без да зная).Много моля за съвет,относно как да процедирам(лечение).На първо време го промих с физ.разтвор и намазах с гентамицин.


Келоида не може да се "пукне". Вероятно имате възпаление. Изпратете снимка за да коментирам!
Д-р Живко Димитров
Пластична, реконструктивна и естетична хирургия
тел. 0395878 87 96 96
Аватар
Dr Zhivko Dimitrov
 
Мнения: 35
Регистриран на: 12 Юли 2012, 09:42

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот temenujka.stamenova » 24 Дек 2016, 13:21

Направиха ми ендопротезиране на лява колянна става преди 40 дни. Цикатриксът е кафявочервеникав, леко навдигнат и ме боли. Дори при докосване е свръхчувствителен. Опъва се при свиване и разгъване на ставата, до степен да ми пречи при раздвижване. Бях в болница за рехабилитация, направиха ми лазер, с умерен успех. Мазах в началото с SVR Xerial 30, после с Дефламол. Падна старата кожа, която изглеждаше като на неправилни фрагменти. Изчисти се като кир при мазането. Остана наболяващия и свръхчувствителен белег. Предишните препарати ги препоръча кожен лекар, пак се съветвах да съм продължала с Дефламола. Няма ефект. Прочетох за препарати с медицински силикон и витамини и имам нужда от съвет какво да направя. Днес за да си направя физкултурния комплекс се намазах с нощен крем за лице, омекна за известно време. Поздрави и весели празници.
temenujka.stamenova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Дек 2016, 13:08

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Zhivko Dimitrov » 25 Дек 2016, 02:02

Обикновено препаратите за лечение на белези се използват без прекъсване за 3 до 6 месеца за да очакваме някакъв ефект. Има препарати с активно вещество, значително по- ефикасни от Дефламол. Необходимо е да посетите специалист по пластична хирургия за да ви препоръча подходящ!
Д-р Живко Димитров
Пластична, реконструктивна и естетична хирургия
тел. 0395878 87 96 96
Аватар
Dr Zhivko Dimitrov
 
Мнения: 35
Регистриран на: 12 Юли 2012, 09:42

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот temenujka.stamenova » 26 Дек 2016, 16:41

Благодаря за бързия отговор д-р Димитров. Нека минат празниците. Честито Рождество Христово! Бъдете благословен с целия си дом. Стаменова
temenujka.stamenova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Дек 2016, 13:08

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот serafimova » 07 Мар 2017, 17:06

Здравейте,имам няколко по дълбоки белега от пъпки,които приличат на белези от шарка.Консултирах се с много дерматолози и всеки предлага съвсем различни решения за заличаването им,различни видове лазери и аз се обърках напълно.Интересуват ме какви дерматохирургични техники се прилагат за тяхното заличаване и според вас кой е най добрият метод за заличаването им.
serafimova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Мар 2017, 16:39

Re: Лечение на цикатрикси и келоиди - онлайн консултация с хирург

Мнениеот Dr Zhivko Dimitrov » 16 Мар 2017, 16:21

Здравейте! Лечението ва белезите от акне обикновенно не е хирургично. Лазерен пилинг, дълбок химичен пилинг или дермо абразио биха помогнали в някой случаи!
Д-р Живко Димитров
Пластична, реконструктивна и естетична хирургия
тел. 0395878 87 96 96
Аватар
Dr Zhivko Dimitrov
 
Мнения: 35
Регистриран на: 12 Юли 2012, 09:42

ПредишнаСледваща

Назад към Eстетична хирургия и процедури

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта