Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Дисхидроза - подходящо лечение изключващо кортикостедиодни препарати

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Окт 2014, 12:19

Martin_Petrov написа:Здравейте, от няколко години имам хронична дисхидроза на 2 пръста на двете ръце, която се засили напоследък (последните 2-3 месеца) вследствие на влажното време в държавата в която живея. Бих искал да попитам дали има алтернативни методи за лечение и превенция (кремове, определен вид сапуни и пр.). Имам кортикостериоден крем но той не ми влияе много пък и не искам да прекалявам с него. Благодаря предварително!

Здравейте, Martin_Petrov!

Можете ли да приложите снимки, за да се ориентирам за състоянието Ви?
Споделете с какво сте се лекувал и какво използвате в момента!
Каква е Вашата професия?
Имате ли придружаващи заболявания?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот black_widoww » 31 Окт 2014, 17:28

Имам разноцветен лишей (pytiriasis versicolor) Искам да попитам с какво мога да го лекувам ?Благодаря
black_widoww
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Окт 2014, 17:25

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Ное 2014, 14:13

black_widoww написа:Имам разноцветен лишей (pytiriasis versicolor) Искам да попитам с какво мога да го лекувам ?Благодаря

Здравейте, black_widoww!

Провеждал ли сте лечение до сега? Кои са засегнатите области?
Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да пиша по-рано!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Martin_Petrov » 28 Дек 2014, 13:15

Здравейте др. Тодева! Преди всичко бих искал да се извиня за бавния отговор и да пожелая на вас и семейството ви весели коледни и новогодишни празници. Относно състоянието ми - имам дисхидроза от години и лечението което съм прилагал е било с дипросалик маз, което от месеци съм прекратил и ползвам в момента dermovate cream. До колкото знам е силен кортикостероид и искам да проведа алтернативно лечение. Съпътстващи болести - хронична астма която не се проявява но имам под ръка фостер спрей който ако ползвам е веднъж на 3-4 месеца. Работата ми е на бюро пред компютър и в момента живея е ОАЕ, където летните месеци е изключително влажно, което изостря дисхидрозата. Бих искал да ви попитам какво е удачно в моята ситуация, както основно лечение, така и подпомагащо такова (биологични кремове, сапуни, хранителен режим). Доколкото разбирам содермикс е добър биологичем крем за такива случаи. Прилагам снимки за по-добра представа на състоянието ми ( малки мехурчета, които се излющват от кортикостероидният крем и след известно време се появяват отново). Благодаря предварително за отговора.
Martin_Petrov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Окт 2014, 22:19

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Дек 2014, 23:01

Martin_Petrov написа:Здравейте др. Тодева! Преди всичко бих искал да се извиня за бавния отговор и да пожелая на вас и семейството ви весели коледни и новогодишни празници. Относно състоянието ми - имам дисхидроза от години и лечението което съм прилагал е било с дипросалик маз, което от месеци съм прекратил и ползвам в момента dermovate cream. До колкото знам е силен кортикостероид и искам да проведа алтернативно лечение. Съпътстващи болести - хронична астма която не се проявява но имам под ръка фостер спрей който ако ползвам е веднъж на 3-4 месеца. Работата ми е на бюро пред компютър и в момента живея е ОАЕ, където летните месеци е изключително влажно, което изостря дисхидрозата. Бих искал да ви попитам какво е удачно в моята ситуация, както основно лечение, така и подпомагащо такова (биологични кремове, сапуни, хранителен режим). Доколкото разбирам содермикс е добър биологичем крем за такива случаи. Прилагам снимки за по-добра представа на състоянието ми ( малки мехурчета, които се излющват от кортикостероидният крем и след известно време се появяват отново). Благодаря предварително за отговора.

Здравейте, Martin_Petrov!

След като сте използвал силен кортикостероид спирането му ще е свързано с влошаване. От описанието Ви оставам с впечатление, че не използвате крем за ръце, а те използвал само лечебни кремове!
Искам да Ви попитам как използвате точно Дермоват, за да ви предложа схема за спиране?
Не бих Ви препоръчала Содермикс. По-скоро Ви съветвам да си вземете продукт с урея - с подходяща консистенция и съдържание на урея е лосиона Кератолин 12% урея.
Премахнала съм снимките Ви, за да не се разглеждат от всички потребители във форума!
Желая Ви Весели празници и успешна Нова година!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Martin_Petrov » 09 Яну 2015, 15:50

Здравейте д-р Тодева,
Права сте, не използвам никакви кремове за ръце, наскоро си взех содермикс но не го използвам все още (явно няма и да започна съобразявайки се с вашия съвет).
Дермоват за добро или лошо не го използвам по схема а само ако има влошаване - т.е. последната седмица или по 1 път на ден или 2 пъти на ден и то на 2-3 конкретни места свързани със средните пръсти или показалците на едната ръка.
Ще се сдобия с Кератолин, но как би трябвало да го ползвам? Като дневен крем за ръце или по специална схема? Какво друго бихте препоръчала?
Благодаря предварително.
Поздрави
Мартин Петров
Martin_Petrov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Окт 2014, 22:19

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот oleg90 » 09 Яну 2015, 22:33

Здравейте д-р Тодева, моля се да можете да ми помогнете имам 2 въпроса към вас. Първият и по важен проблем е при ожилване от оса, получавам алергия тип обрив който представлява големи червени петна с пъпка посредата. личният ми лекар ми бие орбазон и проблемите започват от тогава. проблема се появява всеки ден лятно време при изпотяване и по време на всяко къпане щом тялото ми се намокри без крака, глава и ръце а самото тяло се появява същият този обрив , червени петна с пъпка посредата боят им зависи от времето което тялото ми е седяло мокро ако се подсуша бързо се появяват малко но ако се забавя тялото ми се покрива доста с тях. случайно попаднах на един клип във facebook, 50 най-рядки болести, и там видях снимка на същият обрив като моя, не вярвам да е тази болест но от интернет разбрах някой неща които ме карат да си мисля че е възможно да е тя а именно аквагенна ортикалия или най просто алергия от вода тя се получавала при някой хора от самия орбазон който ми беше ударен точно преди този проблем да се появи. и втория ми въпрос е да ми предложите крем за избелвани на кожата понеже имам доста белези от акне и нещо ако има за широки пори, ако може с някакав крем да се затворят малко понеже е много неприятно все едно кожата ми е от портокалова кора. Страшно ще съм Ви благодарен ако ми дадете някакви савети за тези проблеми и най вече за парвия който ако е тази болест която си мисля е опасна крие голям риск водещ до смърт :)
oleg90
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Яну 2015, 22:14

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2015, 13:57

Martin_Petrov написа:Здравейте д-р Тодева,
Права сте, не използвам никакви кремове за ръце, наскоро си взех содермикс но не го използвам все още (явно няма и да започна съобразявайки се с вашия съвет).
Дермоват за добро или лошо не го използвам по схема а само ако има влошаване - т.е. последната седмица или по 1 път на ден или 2 пъти на ден и то на 2-3 конкретни места свързани със средните пръсти или показалците на едната ръка.
Ще се сдобия с Кератолин, но как би трябвало да го ползвам? Като дневен крем за ръце или по специална схема? Какво друго бихте препоръчала?
Благодаря предварително.
Поздрави
Мартин Петров

Здравейте, Martin_Petrov!

Кератолин е емолиент и няма ограничение колко пъти дневно ще използвате. Все пак за добър ефект препоръчвам да е три пъти дневно и да използвате най-малко 3-4 месеца без прекъсване.
Относно дермоват, за да не се спира внезапно една седмица използвайте през ден!
Желая Ви успех!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Яну 2015, 14:09

oleg90 написа:Здравейте д-р Тодева, моля се да можете да ми помогнете имам 2 въпроса към вас. Първият и по важен проблем е при ожилване от оса, получавам алергия тип обрив който представлява големи червени петна с пъпка посредата. личният ми лекар ми бие орбазон и проблемите започват от тогава. проблема се появява всеки ден лятно време при изпотяване и по време на всяко къпане щом тялото ми се намокри без крака, глава и ръце а самото тяло се появява същият този обрив , червени петна с пъпка посредата боят им зависи от времето което тялото ми е седяло мокро ако се подсуша бързо се появяват малко но ако се забавя тялото ми се покрива доста с тях. случайно попаднах на един клип във facebook, 50 най-рядки болести, и там видях снимка на същият обрив като моя, не вярвам да е тази болест но от интернет разбрах някой неща които ме карат да си мисля че е възможно да е тя а именно аквагенна ортикалия или най просто алергия от вода тя се получавала при някой хора от самия орбазон който ми беше ударен точно преди този проблем да се появи. и втория ми въпрос е да ми предложите крем за избелвани на кожата понеже имам доста белези от акне и нещо ако има за широки пори, ако може с някакав крем да се затворят малко понеже е много неприятно все едно кожата ми е от портокалова кора. Страшно ще съм Ви благодарен ако ми дадете някакви савети за тези проблеми и най вече за парвия който ако е тази болест която си мисля е опасна крие голям риск водещ до смърт :)

Здравейте, oleg90!

Не е изключено по описанието Ви да имате такава форма на уртикария, но няма как да се каже със сигурност без необходимите тестове.
Относно втория проблем никак не е лесно да се включи активен крем на хора с чувствителна кожа и още повече с уртикария.
Препоръката ми към Вас е да посетите лично дерматолог, за да се открие най-доброто решение за проблемите Ви!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот oleg90 » 12 Яну 2015, 18:58

Благодаря Ви за отделеното време :)
oleg90
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Яну 2015, 22:14

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта