Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот oleg90 » 12 Яну 2015, 18:59

Благодаря Ви за отделеното време. Поздрави! :)
oleg90
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Яну 2015, 22:14

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот veshtica » 19 Фев 2015, 18:35

Здравейте, д-р Тодева!
Не съм сигурна, че съм в правилната тема, защото не знам дали имам лишей. В момента нямам възможност да посетя дерматолог и много се зарадвах като открих, че тук мога да споделя проблема и да получа съответно помощ.
Проблема ми се изразява в това, че в интимните части ми се появи червено петно, не особено голямо. Имам и сърбеж, които обикновено се появява през нощта или когато се затопли зоната. Петната за две на брой, едното е отпред над срамните устни, а друго е в близост до ануса (първо се появи там). Когато е сухо петното хваща бяла коричка, като го намажа с крем се овлажнява и няма сърбеж, нито пък се бели.
Предполагам, че с ножчето за бръснене съм разнесла бактерията и отпред съответно. Мажа се със клотримазол вече 2 седмици. Повлиява се, но незнам, дали все пак съм избрал правилния мехлем за целта. Ще приложа и една снимка в сегашното му състояние.
Искам да знам дали това е лишей и съответно какво да предприема? Да продължа ли да се мажа с клотримазола или има друго по-ефикасен мехлем? Също ме интересува мога ли да правя секс и съответно мога ли да го предам на партньора си?
Благодаря ви много, желая ви приятна вечер :)
veshtica
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Фев 2015, 17:38

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Фев 2015, 13:06

veshtica написа:Здравейте, д-р Тодева!
Не съм сигурна, че съм в правилната тема, защото не знам дали имам лишей. В момента нямам възможност да посетя дерматолог и много се зарадвах като открих, че тук мога да споделя проблема и да получа съответно помощ.
Проблема ми се изразява в това, че в интимните части ми се появи червено петно, не особено голямо. Имам и сърбеж, които обикновено се появява през нощта или когато се затопли зоната. Петната за две на брой, едното е отпред над срамните устни, а друго е в близост до ануса (първо се появи там). Когато е сухо петното хваща бяла коричка, като го намажа с крем се овлажнява и няма сърбеж, нито пък се бели.
Предполагам, че с ножчето за бръснене съм разнесла бактерията и отпред съответно. Мажа се със клотримазол вече 2 седмици. Повлиява се, но незнам, дали все пак съм избрал правилния мехлем за целта. Ще приложа и една снимка в сегашното му състояние.
Искам да знам дали това е лишей и съответно какво да предприема? Да продължа ли да се мажа с клотримазола или има друго по-ефикасен мехлем? Също ме интересува мога ли да правя секс и съответно мога ли да го предам на партньора си?
Благодаря ви много, желая ви приятна вечер :)

Здравейте, veshtica!

Препоръката ми към Вас е да посетите лично дерматолог, защото само снимките не са достатъчни за да се постави диагноза.
Докато посетите дерматолог може да използвате кремът Клотримазол, но не го прилайте повече от 4 седмици без консултация с лекар!
Премахнала съм снимките Ви, за да не се разглеждат от всички потребители в сайта!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот veshtica » 09 Мар 2015, 21:05

Dr Violina Todeva написа:
veshtica написа:Здравейте, д-р Тодева!
Не съм сигурна, че съм в правилната тема, защото не знам дали имам лишей. В момента нямам възможност да посетя дерматолог и много се зарадвах като открих, че тук мога да споделя проблема и да получа съответно помощ.
Проблема ми се изразява в това, че в интимните части ми се появи червено петно, не особено голямо. Имам и сърбеж, които обикновено се появява през нощта или когато се затопли зоната. Петната за две на брой, едното е отпред над срамните устни, а друго е в близост до ануса (първо се появи там). Когато е сухо петното хваща бяла коричка, като го намажа с крем се овлажнява и няма сърбеж, нито пък се бели.
Предполагам, че с ножчето за бръснене съм разнесла бактерията и отпред съответно. Мажа се със клотримазол вече 2 седмици. Повлиява се, но незнам, дали все пак съм избрал правилния мехлем за целта. Ще приложа и една снимка в сегашното му състояние.
Искам да знам дали това е лишей и съответно какво да предприема? Да продължа ли да се мажа с клотримазола или има друго по-ефикасен мехлем? Също ме интересува мога ли да правя секс и съответно мога ли да го предам на партньора си?
Благодаря ви много, желая ви приятна вечер :)

Здравейте, veshtica!

Препоръката ми към Вас е да посетите лично дерматолог, защото само снимките не са достатъчни за да се постави диагноза.
Докато посетите дерматолог може да използвате кремът Клотримазол, но не го прилайте повече от 4 седмици без консултация с лекар!
Премахнала съм снимките Ви, за да не се разглеждат от всички потребители в сайта!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте, д-р Тодева! Благодаря за информацията. Предписаха ми "дермоват" 2 пъти дневно в продължение на 1 седмица. Прочетох, обаче че не бил подходящ за мазане около влагалището и ануса. Можете ли да ми предложите, подобен мехлем, но да може да се използва и за там. Благодаря ви много :)
veshtica
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Фев 2015, 17:38

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Апр 2015, 12:20

veshtica написа:
Dr Violina Todeva написа:
veshtica написа:Здравейте, д-р Тодева!
Не съм сигурна, че съм в правилната тема, защото не знам дали имам лишей. В момента нямам възможност да посетя дерматолог и много се зарадвах като открих, че тук мога да споделя проблема и да получа съответно помощ.
Проблема ми се изразява в това, че в интимните части ми се появи червено петно, не особено голямо. Имам и сърбеж, които обикновено се появява през нощта или когато се затопли зоната. Петната за две на брой, едното е отпред над срамните устни, а друго е в близост до ануса (първо се появи там). Когато е сухо петното хваща бяла коричка, като го намажа с крем се овлажнява и няма сърбеж, нито пък се бели.
Предполагам, че с ножчето за бръснене съм разнесла бактерията и отпред съответно. Мажа се със клотримазол вече 2 седмици. Повлиява се, но незнам, дали все пак съм избрал правилния мехлем за целта. Ще приложа и една снимка в сегашното му състояние.
Искам да знам дали това е лишей и съответно какво да предприема? Да продължа ли да се мажа с клотримазола или има друго по-ефикасен мехлем? Също ме интересува мога ли да правя секс и съответно мога ли да го предам на партньора си?
Благодаря ви много, желая ви приятна вечер :)

Здравейте, veshtica!

Препоръката ми към Вас е да посетите лично дерматолог, защото само снимките не са достатъчни за да се постави диагноза.
Докато посетите дерматолог може да използвате кремът Клотримазол, но не го прилайте повече от 4 седмици без консултация с лекар!
Премахнала съм снимките Ви, за да не се разглеждат от всички потребители в сайта!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте, д-р Тодева! Благодаря за информацията. Предписаха ми "дермоват" 2 пъти дневно в продължение на 1 седмица. Прочетох, обаче че не бил подходящ за мазане около влагалището и ануса. Можете ли да ми предложите, подобен мехлем, но да може да се използва и за там. Благодаря ви много :)

Здравейте, veshtica!

Препоръката ми към Вас е да не заменяте лечението предписано от специалист. Понякога това, че не е отбелязано в листовките не означава, че лечението е неуместно!

Извинявам се за забавяне на отговора, бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано! Преди малко повече от месец - на 26-ти февруари се роди моят син. Надявам се той да бъде здраво и добро дете, за да мога да Ви връщам отговорите си навреме, така че да Ви бъда максимално полезна!
Бъдете здрава!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Надежда Колева » 11 Сеп 2015, 17:24

Здравейте!
Детето ми на 5 години бе диагностицирано с котешки лишей.Лекуваме я повече от месец и не виждам особено подобрение.Петната са по крайниците и са повече от 10 на борй.Няма в окосмените части.Първо използвахме антимикотечен спирт,след това йодасепт течен,фунгофин и накрая фунгофин+бетазон трио.Сега сме на лосион джинджира.Много съм притеснена,не се оправя,а лекарката ни изглежда много спокойна.Петната са светли с нещо като леки люспички,които ту изчезват,ту се появяват.Нямам представа как се развива лечението във времето и колко горе долу продължава.Използваме и кетозал шампоан.Благодаря ви предварително!
Надежда Колева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Сеп 2015, 17:17

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Сеп 2015, 14:40

Надежда Колева написа:Здравейте!
Детето ми на 5 години бе диагностицирано с котешки лишей.Лекуваме я повече от месец и не виждам особено подобрение.Петната са по крайниците и са повече от 10 на борй.Няма в окосмените части.Първо използвахме антимикотечен спирт,след това йодасепт течен,фунгофин и накрая фунгофин+бетазон трио.Сега сме на лосион джинджира.Много съм притеснена,не се оправя,а лекарката ни изглежда много спокойна.Петната са светли с нещо като леки люспички,които ту изчезват,ту се появяват.Нямам представа как се развива лечението във времето и колко горе долу продължава.Използваме и кетозал шампоан.Благодаря ви предварително!

Здравейте, г-жа Колева!

Понякога гъбичната инфекция може да е много упорита! Следвайте стриктно препоръките на лекуващия лекар! За съжаление заболяването е такова, че трябва да се предпише лечение и няма как да Ви помогна само онлайн!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Bilqnka94 » 25 Май 2016, 15:24

Здравейте д-р Тодева, нуждая се спешно от вашият съвет. Преди около 3 седмици ми излезе от ляво едно петно на корема ( не обърнах голямо внимание, защото беше малко и мислех, че може да е реакция от нещо). С течение на времето може би преди 2 седмици забелязах, че петното започва да расте. Тъй като от скоро съм я чужбина( и все още нямам здравни осигуровки) няма как да отида на преглед, освен ако не частно, но предполагам, че няма да мога да си го позволя все още. С приятелят ми отидохме до аптеката веднага след като забелязахме, че расте показах го и ми казаха да закупя Fenihydrocort 0,25% creme( X 3 пъти на ден, а ако не отшумява до 2-3 дни трябвало да отида на лекар). Използвах го, но промяна нямаше и края на миналата седмица ми излязоха пъпки по цялото тяло( бедра, корем, гръб, шия дори на лицето имах 1) проблема е че те растат, но не се махат. Нещото на което фи оприличавам е розов лишей. Четох, че симптомите му са като на 2 фаза сифилис, обаче януари си правих Васерман във ВМА София и всичко беше на ред. Ще съм ви много благодарна ако ми отговорите. Всичко хубаво и лек ден :)
Bilqnka94
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Май 2016, 15:05

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Май 2016, 11:33

Bilqnka94 написа:Здравейте д-р Тодева, нуждая се спешно от вашият съвет. Преди около 3 седмици ми излезе от ляво едно петно на корема ( не обърнах голямо внимание, защото беше малко и мислех, че може да е реакция от нещо). С течение на времето може би преди 2 седмици забелязах, че петното започва да расте. Тъй като от скоро съм я чужбина( и все още нямам здравни осигуровки) няма как да отида на преглед, освен ако не частно, но предполагам, че няма да мога да си го позволя все още. С приятелят ми отидохме до аптеката веднага след като забелязахме, че расте показах го и ми казаха да закупя Fenihydrocort 0,25% creme( X 3 пъти на ден, а ако не отшумява до 2-3 дни трябвало да отида на лекар). Използвах го, но промяна нямаше и края на миналата седмица ми излязоха пъпки по цялото тяло( бедра, корем, гръб, шия дори на лицето имах 1) проблема е че те растат, но не се махат. Нещото на което фи оприличавам е розов лишей. Четох, че симптомите му са като на 2 фаза сифилис, обаче януари си правих Васерман във ВМА София и всичко беше на ред. Ще съм ви много благодарна ако ми отговорите. Всичко хубаво и лек ден :)

Здравейте!

Имате ли рисков полов контакт пред появата на обривите? Васермана не е много точен тест за сифилис! Съветвам Ви да посетите лекар, ако е имало рисков контакт!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Лишей - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Bilqnka94 » 31 Май 2016, 14:13

Да имала съм контакти, но с партньора ми, а на него нищо му няма. Получихте ли снимките ми. И има ли вероятност да е розов лишей или повече се съмнявате за друго нещо. Благодаря Ви от все сърце за отговора :) лек и успешен ден
Bilqnka94
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Май 2016, 15:05

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта