Менопауза - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Менопауза - мнения и въпроси

Мнениеот Georgieva2 » 12 Окт 2020, 21:19

Благодаря, ще последвам съвета!
Georgieva2
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Окт 2020, 12:01

Re: Менопауза - мнения и въпроси

Мнениеот Lisandra » 03 Фев 2021, 18:43

Здравейте, интересувам се за лечение на инконтиненция. Какво бихте препоръчали, защото е много неприятно.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Менопауза - мнения и въпроси

Мнениеот m0n4eto » 04 Фев 2021, 17:54

Това се оказва сериозен проблем не само при жени в менопауза. Видях, че има терапия с лазер, която давала резултат:
https://www.instagram.com/p/CK0yNbLjJWu/
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Менопауза - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 05 Фев 2021, 19:20

Lisandra написа:Здравейте, интересувам се за лечение на инконтиненция. Какво бихте препоръчали, защото е много неприятно.



Здравейте, Lisandra! Лечението зависи от вида на инконтиненцията - свръхактивен пикочен мехур, стрес инконтиненция, спешна инконтиненция, ноктурия, смесена. Повече информация може да прочетете тук: Видове инконтиненция

Някои препоръки, които могат да Ви помогнат, включват:
    Упражнения на Кегел за стягане на тазовото дъно - повече информация може да прочетете тук: Упражнения за тазово дъно
    Внимавайте какво пиете - кафе, чай, сода и алкохолни напитки могат да доведат до бързо напълване на пикочния мехур
    Поддържайте здравословно тегло - излишните килограми оказват по-голям натиск върху пикочния мехур
    Посещавайте често тоалетната - ако често посещавате тоалетната по определен график - например на всеки час - може да Ви помогне да си върнете контрола върху мускулите на пикочния мехур

Необходимо е да посетите лекар специалист, който да диагностицира вида на инконтиненцията и да Ви предпише подходящо лечение, което може да включва перорални лекарства, вагинален крем с естроген, вагинален песар, електрическа стимулация, биофийдбек терапия. В аптечната мрежа са налични и хранителни добавки при инконтиненция на урина. Ако предписаната терапия не помогне, Вашият лекар може да предложи операция за повдигане на пикочния мехур или да спомагане за поддържане на уретрата. Това обаче е най-добре за лечение на стрес инконтиненция.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Менопауза - мнения и въпроси

Мнениеот emiliahristova65 » 24 Апр 2021, 20:41

zdraveite! na 55 godini sam s cikal, na 25 dni, no mi otkriha mioma, i nqkolko vazela na matkata. ne mi kazvat za operaciq.Fsh e zavishen,no imam bezsanie,poduvane na korema bezpri4inno, i narushenie v nastroenieto,gorestina.izpisaha mi Femovita, piq gi mesec,no cikala mi doide 1 sedmica po rano.bolqt me kisti4kite na gardite,i polu4avam zamaivane. Moje li Femovitata ,da ne mi vliqe dobre?Ako cikala doide pak porano, dali trqbva da gi piq?Ginekolojkata mi kaza ,4e sam v kriti4eska, no zasto prodaljava da mi idva, ot kakvo zavisi? Blagodarq za vnimanieto predvaritelno, izvinete za latinicata!
emiliahristova65
 
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Сеп 2017, 17:03

Re: Менопауза - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Yanitsa Raeva » 27 Апр 2021, 16:53

emiliahristova65 написа:zdraveite! na 55 godini sam s cikal, na 25 dni, no mi otkriha mioma, i nqkolko vazela na matkata. ne mi kazvat za operaciq.Fsh e zavishen,no imam bezsanie,poduvane na korema bezpri4inno, i narushenie v nastroenieto,gorestina.izpisaha mi Femovita, piq gi mesec,no cikala mi doide 1 sedmica po rano.bolqt me kisti4kite na gardite,i polu4avam zamaivane. Moje li Femovitata ,da ne mi vliqe dobre?Ako cikala doide pak porano, dali trqbva da gi piq?Ginekolojkata mi kaza ,4e sam v kriti4eska, no zasto prodaljava da mi idva, ot kakvo zavisi? Blagodarq za vnimanieto predvaritelno, izvinete za latinicata!


Привет, Емилия!
Разбирам притеснението и объркването Ви. Вие сте в перименопауза, сега е характерно да се сблъскате точно с описаните симптоми, вкл. и кървенето (нерегулярно понякога в тази фаза). Ако се засили или е твърде продължително кървенето, се конс. пак с гин.
Относно добавките, които пиете, може наистина да не се повлиявате добре. Хубаво е да се даде шанс -6 седмици на алтернативно лечение и ако се влошавате да го преустановите. Варианти биха били да преминете на билколечение например с бял равнец. Както и да потърсите вариант за лечение на вазомоторните симптоми с вечерна иглика.

Желая Ви всичко добро!
Д-р Яница Раева
АГ специалист
Dr Yanitsa Raeva
 
Мнения: 116
Регистриран на: 01 Мар 2018, 12:17

Re: Менопауза - мнения и въпроси

Мнениеот sahra77 » 03 Юни 2021, 15:35

Здравейте от миналата година започнах да получавам симптоми като обилно изпотяване сърцебиене,внезапно виене на свят и т нар горещи вълни с пламване на лицето и тръпки по краката.Цикълът ми от няколко месеца е ден и половина с зацапвания още два-три дена след това.Пуснах хормонални изследвания това са резултатите
Естрадиол 32 pg/ml жени-фол.фаза 21- 251,овул.фаза 38 - 649, лут.фаза 21 - 312; менопауза до 28; мъже: 11-44
FSH 7.06 mIU/ml жени: фол.фаза 3.03-8.08, oвул. фаза 2.55-16.69; лут.фаза 1.38-5.47; менопауза 26.72-133.41; мъже 0.95-11.95
LH 4.59 mIU/ml жени: фол.фаза 1.8-11.78; овул.фаза 7.59-89.08; лут.фаза 0.56-14.0, менопауза 5.16-61.99; мъже 0.57-12.07
направени са на втори ден от цикъл
и прогестерон 98 на 21 ден от цикъл.
Според Вас може ли да бъда в период преди менопауза
sahra77
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Яну 2012, 13:12

Предишна

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта