Миома и ендометриоза - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Миома и ендометриоза - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 16 Яну 2019, 18:41

В тази тема на здравния форум може да откриете мнения и зададете вашите въпроси, свързани с миома и ендометриоза. Тук може да получите консултация и съвет за симптоми, диагностика и лечение на тези проблеми. На вашите въпроси отговаря медицинския екип на "Фрамар".

Миомата представлява доброкачествено образувание на матката, която се появява през репродуктивните години. Това е често срещано състояние, но нерядко жените не знаят, че имат миома, тъй като може да не предизвика симптоми. Миомата може да се открие случайно при ултразвуково изследване по време на гинекологичен преглед.
При симптоматични случаи признаците могат да бъдат повлияни от локализацията, размера и броя на миомите. Най-честите симптоми включват тежко и продължително менструално кървене, болка в тазовата област, подуване на корема, болка при полов акт, репродуктивни проблеми, често уриниране, запек, болка в гърба.

Ендометриозата е състояние, което се характеризира с разрастване на маточната тъкан (ендометриум) извън матката. Ендометриозата е все по-често срещано заболяване, характерно за жените в репродуктивна възраст. Симптомите при ендометриоза могат да включват болезнена менструация, болка при полов акт, тежко менструално кървене или вагинално кървене извън менструацията, тазова болка, болка при уриниране или дефекация, репродуктивни проблеми.
Научете повече за Медицинския отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Миома и ендометриоза - мнения и въпроси

Мнениеот Dragon » 24 Яну 2019, 10:20

Здравейте,
Живея в чужбина и нямам възможност за бърза консултация с лекар (тук се чака със седмици). Имам интрамурална миома от повече от 10 години, голяма е но никога не съм имала симптоми свързани с нея, през целия ми живот цикълът ми е бил нормален към оскъден. На 15.01. ми дойде цикълът и започна нормално, три дни по-късно беше почти приключил когато внезапоно към 9:30 на вечерта получих силен излив със съсиреци. След този еднократен пристъп цялата нощ и ден имах съвсем леко запацпване докато дойде зловещия час : 9 -9 и 30 вечерта и този път беше масивен кръвизлив с много съсиреци. И така всяка вечер по едно и също време получавам този еднократен, но много силен кръвоизлив и вадя огромни съсъреци, мине ли веднъж, в следващите 24 часа имам или леко зацапване или нищо. И така вече 5 поредни вечери. Опитах всичко- ударни дози вит. Ц, канела, вит. К и Д, чай бял равнец = ефект няма. Снощи след поредния масивен кръвоизлив получих припадък. Личната ми пусна кръвни изследвания и направление за гинеколог но скоро време няма да мога да се добера до такъв кабинет. Моля за съвет.
Dragon
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2019, 17:59

Re: Миома и ендометриоза - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 24 Яну 2019, 17:57

Dragon написа:Здравейте,
Живея в чужбина и нямам възможност за бърза консултация с лекар (тук се чака със седмици). Имам интрамурална миома от повече от 10 години, голяма е но никога не съм имала симптоми свързани с нея, през целия ми живот цикълът ми е бил нормален към оскъден. На 15.01. ми дойде цикълът и започна нормално, три дни по-късно беше почти приключил когато внезапоно към 9:30 на вечерта получих силен излив със съсиреци. След този еднократен пристъп цялата нощ и ден имах съвсем леко запацпване докато дойде зловещия час : 9 -9 и 30 вечерта и този път беше масивен кръвизлив с много съсиреци. И така всяка вечер по едно и също време получавам този еднократен, но много силен кръвоизлив и вадя огромни съсъреци, мине ли веднъж, в следващите 24 часа имам или леко зацапване или нищо. И така вече 5 поредни вечери. Опитах всичко- ударни дози вит. Ц, канела, вит. К и Д, чай бял равнец = ефект няма. Снощи след поредния масивен кръвоизлив получих припадък. Личната ми пусна кръвни изследвания и направление за гинеколог но скоро време няма да мога да се добера до такъв кабинет. Моля за съвет.


Здравейте, Dragon!

За съжаление в случай като Вашия съвет / лечение по интернет не може да даден. Състоянието Ви изисква възможно най-скорошен преглед и консултация с акушер-гинеколог за справяне с кървенето и лечение на евентуални последствия от него (например анемия, която е възможно да сте развили), както и избор на по-нататъшен подходящ лечебен подход за миомата.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта