Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот rina.iliev » 19 Авг 2019, 20:04

Здравейте, д-р Савов.
Изпитвам парене, изтръпване, дразнене и лека болка от кръста към дупето и по цялата предна част на дясното бедро. Не мога да седя в никаква поза, нито да лежа. Буквално не мога да си намеря място. Симптомите почти изчезват, когато съм права, но пък нямам сили да стоя дълго така. Моля, дайте ми съвет, като към пациент, който не боледува от МС и като на такъв, който боледува. Задавам въпроса си по този начин, защото обикновено при всеки симптом първото, което ми предлагат лекарите е Урбазон, какъвно в момента аз не искам да прилагам. Има ли друг начин да облекча състоянието си?
rina.iliev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Авг 2019, 19:43

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 02 Сеп 2019, 10:06

rina.iliev написа:Здравейте, д-р Савов.
Изпитвам парене, изтръпване, дразнене и лека болка от кръста към дупето и по цялата предна част на дясното бедро. Не мога да седя в никаква поза, нито да лежа. Буквално не мога да си намеря място. Симптомите почти изчезват, когато съм права, но пък нямам сили да стоя дълго така. Моля, дайте ми съвет, като към пациент, който не боледува от МС и като на такъв, който боледува. Задавам въпроса си по този начин, защото обикновено при всеки симптом първото, което ми предлагат лекарите е Урбазон, какъвно в момента аз не искам да прилагам. Има ли друг начин да облекча състоянието си?


Здравейте,

Уместно е първо поставяне на диагноза и след това лечение ! Необходимо е да Ви прегледа невролог, да назначи изследвания, да се постави диагноза и след това да се провежда лечение !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот dianavk » 24 Сеп 2019, 15:23

Здравейте, моля зя вашето мнение на резултат от ЯМР -
"МРТ данни за фокуси на диелиминизация от съдов тип двустранно темпорофронтално и париетално е бялата мозъчна субстанция" .
Мен много ме притесни резултата. Моля за помощ. Не пише за съмнение за мс.
Какво означава, че диелиминизацията е от съдов тип? Става въпрос за жена на 46 г.
Благодаря.
dianavk
dianavk
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Ное 2016, 14:15

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 26 Сеп 2019, 21:58

dianavk написа:Здравейте, моля зя вашето мнение на резултат от ЯМР -
"МРТ данни за фокуси на диелиминизация от съдов тип двустранно темпорофронтално и париетално е бялата мозъчна субстанция" .
Мен много ме притесни резултата. Моля за помощ. Не пише за съмнение за мс.
Какво означава, че диелиминизацията е от съдов тип? Става въпрос за жена на 46 г.
Благодаря.
dianavk


Здравейте,

резултатът от изследването следва да се интерпретира в едно с клиничното състояние на пациента. накратко демиелинизация от съдов тип означава изменения в резултат на нарушения в малките съдове в бялото мозъчно вещество като артериоли и др. Уместно е да се провери за наличието на високо и нелекувано АН, нелекуван висок холестерол и др.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот didka_0825@abv.bg » 06 Май 2020, 17:39

Здравейте. От около три четири месеца имам мравучкане на върха на палеца на крака и съм много притеснена, че това се дължи на множествена склероза. Бременна съм в начална бременност и след консултация а АГ, който ме следи каза, че е още рано за прием на магнезий. Тъй като не смея да излизам много и да направя консултация на живо със специалист, реших да се обърна към Вас. Нямам абсолютно никакви симптоми и оплаквания осяен това мравучкане, което дори е на моменти. Имам усет на пръста не съм загубила чуствителност, няма болка. Но най-вероятно и развивам хипохондрия след преживян голям стрес. След разговор с личната ми лекарка, тя отхвърли възможност да е това заболване, а просто или засегнат нерв или липса на магнезий. След намазване с магнезиево олио има облекчение. За това искам мнение от Вас
didka_0825@abv.bg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Май 2020, 17:03

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ivanivanov261 » 30 Сеп 2020, 21:27

Здравейте,
преди 7 г. претърпях катастрофа извън града като велосипедист, със сътресение на мозъка.
Бях 15г.
През годините ми са превени 3 ЯМР с установен аденом на хипофиза 4мм. и нищо повече.
Съща такя взимам Абилифай 15мг, за психоза след катастрофата + Глюкофлаж за инсулинова резистентност.
Последните няколко дни обаче започна много рязко и силно да ми се замъгляма зрението, въпреки че нося очила - все едно съм сляп, сухота в областта на главата, главоболие, като от 2 години насам имам инкотенция на урина често, изтръпване на крайниците и тремор също и замяност на моменти от 3 дни насам.
Последното ЯМР съм правил миналата година със същия резултат - 4мм. аденом на хипофиза.
Според вас по повод сегашните оплаквания трябва ли да направя ново ЯМР и има ли риск да съм развил множествена склероза.
По повод Абилифай, лекарката ми е категорична, че той няма странични ефекти.
ivanivanov261
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Сеп 2017, 17:48

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Окт 2020, 21:45

ivanivanov261 написа:Здравейте,
преди 7 г. претърпях катастрофа извън града като велосипедист, със сътресение на мозъка.
Бях 15г.
През годините ми са превени 3 ЯМР с установен аденом на хипофиза 4мм. и нищо повече.
Съща такя взимам Абилифай 15мг, за психоза след катастрофата + Глюкофлаж за инсулинова резистентност.
Последните няколко дни обаче започна много рязко и силно да ми се замъгляма зрението, въпреки че нося очила - все едно съм сляп, сухота в областта на главата, главоболие, като от 2 години насам имам инкотенция на урина често, изтръпване на крайниците и тремор също и замяност на моменти от 3 дни насам.
Последното ЯМР съм правил миналата година със същия резултат - 4мм. аденом на хипофиза.
Според вас по повод сегашните оплаквания трябва ли да направя ново ЯМР и има ли риск да съм развил множествена склероза.
По повод Абилифай, лекарката ми е категорична, че той няма странични ефекти.


Здравейте,

Уместно е да се консултирате с офталмолог и с невролог - за преценка за провеждане на контролен ЯМР на глава. Рискът за MS във вашия случай е много малък.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Предишна

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта