Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 14 Дек 2014, 19:46

Тук можете да зададете своите въпроси свързани със заболяването множествена склероза!
На вашите въпроси ще отговаря д-р Илиян Савов - специалист невролог!



Повече за д-р Савов и неговата практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот hus_91 » 18 Мар 2015, 12:26

Здравейте. Имам трептения по тялото на мускулите на бедрата , на стомаха , на гърба, четох за Мс и се стреснах. Прекарах стрес преди 2 месеца оперираха ме , после загубих един приятел може ли да е на нервна почва или...
hus_91
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Мар 2015, 12:11

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 31 Мар 2015, 11:23

hus_91 написа:Здравейте. Имам трептения по тялото на мускулите на бедрата , на стомаха , на гърба, четох за Мс и се стреснах. Прекарах стрес преди 2 месеца оперираха ме , после загубих един приятел може ли да е на нервна почва или...



Здравейте !

Съветвам Ви, ако оплакванията Ви продължават да се консултирате с невролог. След преглед, по преценка ще Ви бъдат назначени съответни изследвания.
Така и Вие ще се чувствате по-сигурно и спокойно !

Успех и поздрави !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот sisa 77 » 25 Авг 2015, 20:55

Здравейте д-р Савов.От 2010г. ми е поставена диагноза MS, последния МРТ е,че на Т2W и FLAIR-образите се вижда единичен високосигнален фокус локализиран вдясно париетално субкортикално.НаT1W-образите находката е нискосигнална.Заключение:МРТ-находката отговаря на единичен фокус на глиозна трансформация вдясно париетално субкортикално.Молбата ми към Вас е ако може да ми обясните какво точно означава това заключение,за което ще съм Ви благодарна.
sisa 77
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Авг 2015, 20:41

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Авг 2015, 15:46

sisa 77 написа:Здравейте д-р Савов.От 2010г. ми е поставена диагноза MS, последния МРТ е,че на Т2W и FLAIR-образите се вижда единичен високосигнален фокус локализиран вдясно париетално субкортикално.НаT1W-образите находката е нискосигнална.Заключение:МРТ-находката отговаря на единичен фокус на глиозна трансформация вдясно париетално субкортикално.Молбата ми към Вас е ако може да ми обясните какво точно означава това заключение,за което ще съм Ви благодарна.



Здравейте !

Описанието на MRI на глава показва наличието на единична, променена в резултат на демиелинизиращия процес зона в мозъка разположена в дясно теменно, под кората на главния мозък.
Поставянето на диагноза е комплексен процес от прегледа, неврологичното ви обективно състояние и резултатите от провесените изследвания !

Поздрави !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Десислава Иванова » 07 Дек 2015, 14:46

Здравейте д-р Савов, на 44 години съм, имам шийна лордоза, остеохондроза на c4 c5 r c5 c6, остеофити c4 c7 и дископатия. От известно време имам болка в средната част на гърба, която не е постоянна и се влия от положението на тялото. Като вървя по - дълго време ме заболява гърба и започвам да чувствам слабост в крайниците. Изпадам в паника и мисля дали няма да се строполя на земята, като седна и нещата се оправят. Може ли това да е признак, че съм болна от множествена склероза?
Десислава Иванова
 
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Окт 2014, 11:55

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 10 Дек 2015, 15:44

Десислава Иванова написа:Здравейте д-р Савов, на 44 години съм, имам шийна лордоза, остеохондроза на c4 c5 r c5 c6, остеофити c4 c7 и дископатия. От известно време имам болка в средната част на гърба, която не е постоянна и се влия от положението на тялото. Като вървя по - дълго време ме заболява гърба и започвам да чувствам слабост в крайниците. Изпадам в паника и мисля дали няма да се строполя на земята, като седна и нещата се оправят. Може ли това да е признак, че съм болна от множествена склероза?


Здравейте !

Съветвам Ви ако оплакванията продължават да се обърнете за консултация и преглед от невролог. Цитираните от Вас резултати от проведено невроизобразяващо изследване, до голяма степен могат да обяснят оплакванията Ви !
Но разбира се в медицината, винаги съществува и друга вероятност !

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот nataliqivanova » 15 Апр 2016, 14:39

Здравейте доктор Савов, на 42 години съм и живея в Белгия. Имам направен магнитен резонанс на мозък и заключението е показване висока резолюция Т2 свързани малки Т2 вреди callosaal- прекалено разположени връзки и показателна находка за една димиелинизарана бяла субстанция тип множествена склероза. От направената лумбална пункция заключението е идентични олигоклинални връзки LgG където е взето в CSV серум означава една системна имунна реакция. Тук в Белгия не може неврогода да ми отговори страдам ли от множествена склероза. Правят ми само биологични изследвания на кръвта за които казват, че са добри и нищо повече. Предварително благодаря.
nataliqivanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Яну 2015, 16:16

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 08 Май 2016, 18:07

nataliqivanova написа:Здравейте доктор Савов, на 42 години съм и живея в Белгия. Имам направен магнитен резонанс на мозък и заключението е показване висока резолюция Т2 свързани малки Т2 вреди callosaal- прекалено разположени връзки и показателна находка за една димиелинизарана бяла субстанция тип множествена склероза. От направената лумбална пункция заключението е идентични олигоклинални връзки LgG където е взето в CSV серум означава една системна имунна реакция. Тук в Белгия не може неврогода да ми отговори страдам ли от множествена склероза. Правят ми само биологични изследвания на кръвта за които казват, че са добри и нищо повече. Предварително благодаря.


Здравейте !

При това заболяване - MS - не се откриват отклонения в периферна венозна кръв ! По отношение на резултата от лумбалната пункция - да характерно е ологоклоналност, установена на ликворната електрофореза а вероятно и на серумна такава ! Има MRI критерии за демиелиницация по типа на MS. От превода Ви на Български език, разбирам, че ги покрива. Остава да се оцени клинично неврологичният Ви статус и да се предприеме лечение !
Сами разбирате, че виртуално не мога да Ви поставя диагноза !
Съветвам Ви да вземете второ мнение от невролог в Белгия !

Успех !
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Множествена склероза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот dianavk » 28 Ное 2016, 14:22

Здравейте, моля зя вашето мнение на резултат от ЯМР -
"МРТ данни за фокуси на демиелинизация от съдов тип двустранно темпорофронтално и париетално е бялата мозъчна субстанция" .
Мен много ме притесни резултата. Моля за помощ. Не пише за съмнение за мс.
Какво означава, че диелиминизацията е от съдов тип? Става въпрос за жена на 46 г.
Благодаря.
dianavk
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Ное 2016, 14:15

Следваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта