Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Niag » 11 Фев 2015, 22:49

Здравейте, Докторе!

Пиша ви относно една грешка, която бе допусната. Става въпрос за венозна инжекция на пенецелин и гентамицин (заедно в една инжекция) сложени във вената за около 10 секунди- 2те ампули, следователно изпаднах в анафилактичен шок..на 5-тата секунда усетих лек шум в главата, който след няколко секунди стана много силен, не можех да говоря, започнах да чувам накъсано, след още 2 секунди започнах да се задушавам и веднага си хванах езика, защото усетих, че ще го глътна, започна ужасно сърцебиене и задушаване .. след 4 минути в шок докато извикахме бърза помощ и се почувствах добре, изведнъж от само себе си сърцето се успокои, езика ми и дишането също- вече можех и да говоря. Може би много ми помогна това, че съм спортистка, защото успях да се справя сама със ситуацията, която определено мога да нарека животозастрашаваща.. Въпроса ми е, възможно ли е това да увреди трайно слуха ми? В момента няколко часа след това имам главоболие и много лек дискомфорт и шум в главата. Предполагам, че е нормално след преживяното, но може ли да се случи нещо по страшно за напред? И въобще нормално ли е още да имам тези симптоми.

Благодаря Ви!
Niag
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Фев 2015, 22:38

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 16 Фев 2015, 10:54

stoian_cacev написа:Здравейте д-р Савов,
Моля да изкажете мнение относно тази находка на мозъчна артерия.
http://prikachi.com/images.php?images/167/7912167e.jpg


Здравейте !

Не може да се отвори снимка към този линк !

Поздрави
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 16 Фев 2015, 10:59

Niag написа:Здравейте, Докторе!

Пиша ви относно една грешка, която бе допусната. Става въпрос за венозна инжекция на пенецелин и гентамицин (заедно в една инжекция) сложени във вената за около 10 секунди- 2те ампули, следователно изпаднах в анафилактичен шок..на 5-тата секунда усетих лек шум в главата, който след няколко секунди стана много силен, не можех да говоря, започнах да чувам накъсано, след още 2 секунди започнах да се задушавам и веднага си хванах езика, защото усетих, че ще го глътна, започна ужасно сърцебиене и задушаване .. след 4 минути в шок докато извикахме бърза помощ и се почувствах добре, изведнъж от само себе си сърцето се успокои, езика ми и дишането също- вече можех и да говоря. Може би много ми помогна това, че съм спортистка, защото успях да се справя сама със ситуацията, която определено мога да нарека животозастрашаваща.. Въпроса ми е, възможно ли е това да увреди трайно слуха ми? В момента няколко часа след това имам главоболие и много лек дискомфорт и шум в главата. Предполагам, че е нормално след преживяното, но може ли да се случи нещо по страшно за напред? И въобще нормално ли е още да имам тези симптоми.

Благодаря Ви!


Здравейте !

Антибиотици НЕ се смесват с една спринцовка. Венозно приложение на антибиотик се прилага само в болнично лечебно заведение под наблюдение на специалист ! Вероятно инжекцията е поставена от не медицинско лице, още повече в домашни условия.
В теорията на вероятностите всичко е възможно, но от практическа гледна точка - по-малко вероятно за отдалечени увреждания. Съветвам Ви венозни апликации да не се правят в домашни условия, от лица без квалификация.

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Ертур » 18 Фев 2015, 22:40

Здравейте Докторе,
Пиша Ви относно това, че от една година имам шум в главата от лявата страна, а понякога и световъртеж. Това ми създава голямо напрежение и съм непрекъснато нервен. Всеки ден ме боли главата. Преди една година ми предписаха Вестибо и Деаксит. Пих ги 3-4 месеца но нямаше никакво подобрение. Направиха ми снимка на шийните прешлени и установиха че имам шипове на 5,6 и7 прешлен. След това отидох на екстензия и почувствах подобрение. Сега отново ми се появи този проблем и отново имам световъртеж и шум в лявата половина на главата. Бях на преглед и ми казаха да направя магнитен резонанс .Но преди един месец ми поставиха 4 стенда защото получих инфаркт и не знам дали мога да направя отнова екстензия. Възможно ли е да дойда при вас за консултация и Вие да ме прегледате за да знам как да се излекувам от този проблем.
Благодаря Ви предварително!
Ертур
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Фев 2015, 22:05

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот dani3la » 25 Фев 2015, 00:11

Здравейте! Моля ВИ за консулт! Имам всеки месец след цикъл 3-4 дни болки в главата, нещо като мигренни пристъпи. Половината глава ме боли и в слепоочието, има ли лекарство за това? Моля Ви, помогнете ми, през другото време не ме боли главата, само след цикъл, по-точно започва да ме боли към края му!
dani3la
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Фев 2015, 22:44

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Мар 2015, 12:51

Ертур написа:Здравейте Докторе,
Пиша Ви относно това, че от една година имам шум в главата от лявата страна, а понякога и световъртеж. Това ми създава голямо напрежение и съм непрекъснато нервен. Всеки ден ме боли главата. Преди една година ми предписаха Вестибо и Деаксит. Пих ги 3-4 месеца но нямаше никакво подобрение. Направиха ми снимка на шийните прешлени и установиха че имам шипове на 5,6 и7 прешлен. След това отидох на екстензия и почувствах подобрение. Сега отново ми се появи този проблем и отново имам световъртеж и шум в лявата половина на главата. Бях на преглед и ми казаха да направя магнитен резонанс .Но преди един месец ми поставиха 4 стенда защото получих инфаркт и не знам дали мога да направя отнова екстензия. Възможно ли е да дойда при вас за консултация и Вие да ме прегледате за да знам как да се излекувам от този проблем.
Благодаря Ви предварително!


Здравейте !

Преди всичко трябва да бъде ви бъде поставена диагноза и след това да бъде проведено лечение. Съветвам Ви да бъдете внимателен с екстензиите! Да, възможно е да Ви консултирам ! Аз съм практикуващ невролог в София ! Можете да се свържете с мен на тел. 088 717 4485 за записване на час за консултация !

Поздрави !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Мар 2015, 12:54

Запитване от потребител написа:Здравейте! Моля ВИ за консулт! Имам всеки месец след цикъл 3-4 дни болки в главата, нещо като мигренни пристъпи. Половината глава ме боли и в слепоочието, има ли лекарство за това? Моля Ви, помогнете ми, през другото време не ме боли главата, само след цикъл, по-точно започва да ме боли към края му!


Здравейте !

Поставянето на диагноза и предписването на лечение започва с разказа на пациента, преминава през преглед и изследвания, ако е необходимо и след това се стига до рецепта ! Много състояния може да се крият зад едно главоболие !
Съветвам Ви да се обърнете за консултация и преглед от невролог, или при желание от Ваша страна можете да се свържете с мен за преглед.

Поздрави !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Замяна на Флунаризин Активис с Кавинтон форте

Мнениеот Svetla1 » 11 Мар 2015, 20:27

Здравейте!
Нова съм в сайта и не можах да си задам темата, затова се включвам тук

Преди години ми беше изписан Флунаризин Актавис по повод остеохондроза, болки отзад на врата, очните дъна, имам ошипяване. Пиех го, когато имам болки вседствие на преумора и стоене на течение. Днес личната лекарка ми го замени с Кавинтон Форте. Адекватни ли са двете лекарства? В момента съм с желязодефицитна анемия. Как ще ми се отрази приема на тези две лекарства?
Svetla1
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Мар 2015, 19:56

Re: Замяна на Флунаризин Активис с Кавинтон форте

Мнениеот Dr Ilian Savov » 17 Мар 2015, 19:25

Svetla1 написа:Здравейте!
Нова съм в сайта и не можах да си задам темата, затова се включвам тук

Преди години ми беше изписан Флунаризин Актавис по повод остеохондроза, болки отзад на врата, очните дъна, имам ошипяване. Пиех го, когато имам болки вседствие на преумора и стоене на течение. Днес личната лекарка ми го замени с Кавинтон Форте. Адекватни ли са двете лекарства? В момента съм с желязодефицитна анемия. Как ще ми се отрази приема на тези две лекарства?


Здравейте !
Флунаризинът е медикамент, спадащ към групата на калциевите антагонисти - медикаменти разширяващи кръвоносните съдове, понижаващи кръвното налягане. Не е лекарство за болка или пряко за остеохондроза ! Зависи от повода, по който Ви е изписан ! Вероятно е световъртеж и/или главоболие ! До голяма степен кавинтон форте има сходни ефекти с флунаризин. Следвайте предписанията на лекуващия Ви лекар ! При наличие на ново оплакване или продължаване на съществуващите, Ви съветвам да се консултирате със специалист невролог.

Успех

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот mit53 » 14 Май 2015, 07:44

Здравейте!
Моля за консултация. Съпругът ми е с паренхимен мозъчен кръвоизлив от 07.04.2015г. Предписани са му Берлиприл и Флунаризин 10 мг. Правим раздвижващи упражнения и вече сяда подпршн на възглавници за 15-20 минути. От 2 дни има усещане за студ при нормална телесна температура - 36,4 гр и кръвно налягане 120/85 mmHg. Каква може да е причината за това и какво трябва да се направи?
mit53
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Май 2015, 07:18

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта