Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Sofia123 » 18 Сеп 2017, 18:58

Здравейте, откриха ми натрупване на калций в мозъка. Какви са възможните причини за това натрупване.Направих изследване на щитовидната жлеза и се оказа в норма.Възможно ли е лечение?? Четох в една статия ,че е възможно и хирургическо отстраняване на калциевите натрупвания.Благодаря за отговора.
Sofia123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Сеп 2017, 18:46

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот mariqilieva » 20 Сеп 2017, 16:10

Здравете Д-р Савов! Бих била мн. благодарна ако можете да отговорите!Става въпрос за майка ми(55год.), има хронична болка в областа на мастоида,точно под ушната мида, като същата продължава вече 6мес./не се повлиява от НСПВЛ, аналгетици/. Първоначално смятахме, че болката идва от вътрешното ухо,след конс.с УНГ и преглед с откоскоп се установи че болката не идва от ухото. Извади и мъдреца, понеже ни бяха казали, че болката може да е и от него/пак нищо/. Консулт.се и с Невролог-оказа се че не невралгия. На рентгеновите снимки не се вижда патология(направихме няколко).Ще съм Ви мн благодарен ,ако можете да ни посъветвате какво да направим , понеже не искам да я боли повече! Мерси предварително! (ПС.тя е със сменена тазобедрена става)
mariqilieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Сеп 2017, 15:53

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 24 Сеп 2017, 12:34

Sofia123 написа:Здравейте, откриха ми натрупване на калций в мозъка. Какви са възможните причини за това натрупване.Направих изследване на щитовидната жлеза и се оказа в норма.Възможно ли е лечение?? Четох в една статия ,че е възможно и хирургическо отстраняване на калциевите натрупвания.Благодаря за отговора.


Здравейте !

В мозъка има структури в които нормално повече или по-малко се натрупва калций. Зависи областта (областите) в които има калциеви отлагания.
Всичко зависи от това дали са налице клинични симптоми. Обикновено, без такива не се предприема интервенция а само наблюдение !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 24 Сеп 2017, 12:38

mariqilieva написа:Здравете Д-р Савов! Бих била мн. благодарна ако можете да отговорите!Става въпрос за майка ми(55год.), има хронична болка в областа на мастоида,точно под ушната мида, като същата продължава вече 6мес./не се повлиява от НСПВЛ, аналгетици/. Първоначално смятахме, че болката идва от вътрешното ухо,след конс.с УНГ и преглед с откоскоп се установи че болката не идва от ухото. Извади и мъдреца, понеже ни бяха казали, че болката може да е и от него/пак нищо/. Консулт.се и с Невролог-оказа се че не невралгия. На рентгеновите снимки не се вижда патология(направихме няколко).Ще съм Ви мн благодарен ,ако можете да ни посъветвате какво да направим , понеже не искам да я боли повече! Мерси предварително! (ПС.тя е със сменена тазобедрена става)


Здравейте

Изредените от Вас изследвания не могат категорично да отхвърлят или не наличието на патология. Болка в една област може да се дължи на много причини, а не и на последно място да е с психогенен характер. Съветвам Ви, отново да се обърнете към невролог за второ мнение и да се прецени диагностичното и терапевтично поведение.

Успех, Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Lili9404 » 08 Окт 2017, 23:06

Здравейте. От около 5 години насам понасям доста чести удари в главата. По принцип имам само цицини и никакви други проблеми. Но от няколко месеца имам болки в главата, но не постоянни, а на пристъпи. Много често, но само за няколко минути и спира. Започна и изтърпяване в крайниците, по точно лявата ръка и десния крак. Също така и световъртеж, сънливост, шум в ушите и от няколко дни странно пулсиране в главата. Въпросът ми е дали е възможно да съм получила нещо вследствие от тези удари и ако да какво е то? Благодаря предварително!
Lili9404
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Окт 2017, 22:50

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Tenko » 10 Окт 2017, 15:15

Здравейте на всички.
Имам един въпрос към тук присъстващите лекари, а той е относно моята жена, коя има направен ЯМР, който останови че има доброкачествен тумор в главата (аденом на хипофизата). Тъй като бяхме изпратени от ендокриноложка за този ЯМР заради завишени нива на пролактин, същия този лекар и предписа лечение с хапчета след разчитане на ЯМР, които само ще подтиснат доброкачествения тумор да не се развива. Искаме ако можете да ни насочите към специалист за второ мнение, тъй като се притесняваме да не сме за операция или най-малкото да може по оперативен път да се премахне този тумор, а не да се налага да пие моята жена тези хапчета цял живот. Като цяло сме объркани дали да търсим друг ендокринолог или неврохирург за второ мнение. Благодарим предварително. :)
Tenko
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Окт 2017, 15:03

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Guitarozaurus09 » 19 Окт 2017, 00:04

Здравейте, д-р Савов!
Казвам се Виктор, става въпрос за татко ми. На 64 години е. Преди седмица направи хипертонична криза у нас, след работа. Симптоматиката наподобяваше тази на инсулт и в крайна сметка страховете ни се потвърдиха: хеморагичен инсулт в малкия мозък, за щастие обаче малък - 17.5мм. Направихме консултация с различни Ваши колеги и те заключиха, че не е за операция и че при правилно лечение с времето ще се резорбира. Татко ми е добре. Както беше преди случката, така е и сега. Говори, движи се, става, яде, няма проблеми с четене и говор, но казва, че леко го наболява главата отзад при рязко движение. Изписват го скоро.
Причината да се обърна към Вас е следната: Тъй като трябва строг контрол на кръвното налягане ( взимане на Вивейс и други лекарства с които предстои да се запозная ) се чудя какви мерки да взема, ако не дай Боже се случи повторна криза? Какво трябва да направя, за да окажа първа помощ на татко? Какво се прави, ако въпреки лекарствата, кръвното се завиши? Какви мерки да вземем, ако поради една или друга причина, човека забрави да изпие лекарството? С времето дозировката променя ли се? При екстрени ситуации добре ли е да се даде двойна доза, че дори тройна или е противопоказно? Има леко завишена кръвна захар, около 7. Нито е пушил през живота си, нито е злоупотребявал с алкохол. От доста години насам е с високо кръвно, но така се е научил да живее. Обиновено го е поддържал около 150. Последните дни е свалено до 130-140.
Разбирам Ви, ако не е успеете да отговорите на всичките ми въпроси. Много са, просто се чудя на кого да ги задам и дали ги задавам правилно!
Благодаря за отделеното време! Разполагам с дигитално копие на рентгеновата снимка, и, ако Ви е необходима повече информация, оставам на разположение.
Guitarozaurus09
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Окт 2017, 23:47

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 30 Окт 2017, 22:28

Lili9404 написа:Здравейте. От около 5 години насам понасям доста чести удари в главата. По принцип имам само цицини и никакви други проблеми. Но от няколко месеца имам болки в главата, но не постоянни, а на пристъпи. Много често, но само за няколко минути и спира. Започна и изтърпяване в крайниците, по точно лявата ръка и десния крак. Също така и световъртеж, сънливост, шум в ушите и от няколко дни странно пулсиране в главата. Въпросът ми е дали е възможно да съм получила нещо вследствие от тези удари и ако да какво е то? Благодаря предварително!


Здравейте,

Хроничния травматизъм на главата могат да предизикат най-различни неврологични състояния или заболявания.
Съветвам Ви да ги ограничите и да потърсите невролог за преглед и установяване на Вашето конкретно състояние.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 30 Окт 2017, 22:30

Tenko написа:Здравейте на всички.
Имам един въпрос към тук присъстващите лекари, а той е относно моята жена, коя има направен ЯМР, който останови че има доброкачествен тумор в главата (аденом на хипофизата). Тъй като бяхме изпратени от ендокриноложка за този ЯМР заради завишени нива на пролактин, същия този лекар и предписа лечение с хапчета след разчитане на ЯМР, които само ще подтиснат доброкачествения тумор да не се развива. Искаме ако можете да ни насочите към специалист за второ мнение, тъй като се притесняваме да не сме за операция или най-малкото да може по оперативен път да се премахне този тумор, а не да се налага да пие моята жена тези хапчета цял живот. Като цяло сме объркани дали да търсим друг ендокринолог или неврохирург за второ мнение. Благодарим предварително. :)


Здравейте,

Съветвам Ви да вземете мнение от неврохирург за евентуално оперативно лечение. Добри колеги има в УМБАЛ "Св. Иван Рилски" София

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 30 Окт 2017, 22:33

Guitarozaurus09 написа:Здравейте, д-р Савов!
Казвам се Виктор, става въпрос за татко ми. На 64 години е. Преди седмица направи хипертонична криза у нас, след работа. Симптоматиката наподобяваше тази на инсулт и в крайна сметка страховете ни се потвърдиха: хеморагичен инсулт в малкия мозък, за щастие обаче малък - 17.5мм. Направихме консултация с различни Ваши колеги и те заключиха, че не е за операция и че при правилно лечение с времето ще се резорбира. Татко ми е добре. Както беше преди случката, така е и сега. Говори, движи се, става, яде, няма проблеми с четене и говор, но казва, че леко го наболява главата отзад при рязко движение. Изписват го скоро.
Причината да се обърна към Вас е следната: Тъй като трябва строг контрол на кръвното налягане ( взимане на Вивейс и други лекарства с които предстои да се запозная ) се чудя какви мерки да взема, ако не дай Боже се случи повторна криза? Какво трябва да направя, за да окажа първа помощ на татко? Какво се прави, ако въпреки лекарствата, кръвното се завиши? Какви мерки да вземем, ако поради една или друга причина, човека забрави да изпие лекарството? С времето дозировката променя ли се? При екстрени ситуации добре ли е да се даде двойна доза, че дори тройна или е противопоказно? Има леко завишена кръвна захар, около 7. Нито е пушил през живота си, нито е злоупотребявал с алкохол. От доста години насам е с високо кръвно, но така се е научил да живее. Обиновено го е поддържал около 150. Последните дни е свалено до 130-140.
Разбирам Ви, ако не е успеете да отговорите на всичките ми въпроси. Много са, просто се чудя на кого да ги задам и дали ги задавам правилно!
Благодаря за отделеното време! Разполагам с дигитално копие на рентгеновата снимка, и, ако Ви е необходима повече информация, оставам на разположение.


Здравейте,

Да, разбирам въпросите Ви и тревогите ви. За него сега е важна да се извърши т. нар. вторична профилактика - т. е. правилно и адекватно лечение от кардиолог, невролог и ендокринолог за избора на медикаменти и дози за да се предотврати повторен мозъчен инцидент.

Лечението на АН е ключово - и вашето изказване 'години е свикнал да живее с високо АН' - мозъкът е 'платил сметката' за това.

Работа на кардиолога е да се направи правилната комбинация от антихипертензивни медикамнети.
Неврологът ще Ви изпише медикаменти за мозъка и неговата по-нататъшна протекция.
Пациент преживял моз. инсулт е уместно и лечението на високата кр. захар от ендокринолог.
В допълнение е важно нивото на серумните лииди - общ холестерол, триглицериди и лош холестерол (LDL) и неговото лечение.

В заключение е уместно да намерите реални кардиолог, невролог и ендокринолог за реално лечение при реален пациент !

Успех,
Д-р САвов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта