Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Фев 2018, 22:30

nadqvideva написа:Добра вечер д- р Савов! Пиша Ви относно въпрос свързан с брат ми. Той лежа в болницата за психично здраве в Бургас. От там излезе с диагноза параноидна шизофриния и лечение с Haldol 3*2, Acineton 2*1. Получи треперене на дясната ръка и крак подобно на треперенето при паркинсон. Става дума за млад човек на 36години. Други симптоми, който се появиха са високо кръвно и хипертония. Проблема неврологичен ли е или трябва да се сменят лекарствата. Благодаря за вниманието!


Здравейте,

Уместна е да се свържете с лекуващия психиатър ! Напълно възможно е тези симптоми да се дължат на медикаментите !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Фев 2018, 22:32

Martina83 написа:Здравейте. Моят проблем е следният - когато говоря усещам като вибрации в главата и сякаш замайване. Много неприятно. Имам и постоянен шум в ушите. Ходих на кардиолог - сърцето е здраво, скенер на главата - всичко е ок. Моля ви кажете ми на какво се дължи това ужасно усещане когато приказвам.


Здравейте,

Възможно е всичко това да е и на емоционална основа ! Уместно е да се консултирате и с невролог !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: малка киста на пинеална жлеза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Анелия.Филипова » 02 Мар 2018, 23:28

Здравейте,Д-р Савов, на 25 г. съм от Варна. От 2 години и повече ,ме болеше всеки ден почти главата, използвах предимно кафетин..парацетамол..и от този вид, но съм имала случеи в които колкото и да пия хапчета не е минавало, някой път болките са силни, друг път не толкова ,но при всички случаи болката беше притискаща все едно някой ми е хванал главата с две щипки... стагаща, пулсираща, и като че ли една топлина се усеща. Предимно бяха в дясното слепоочие . И изобщо слепоочието и челото. При натиск в слепоочието се усеща повече.
Ходих невролог Ноември 2017- диагноза тензионно главоболие.. месец след това ходих на очен лекар- почуствах раздразнение преумора в очите, нищо всичко е ок според него, а виждах различно с едното око по скро една идея леко замъглено в сравнение с другото,приех въпреки това мнението на лекаря и отдадах всичко на това ,че работата ми е на компютър.След месец ми излезе ечемик на горен клепач от вътрешната страна. До преди контролния преглед ня бях си мерила очното налягане.Махнаха го измериха ми очното налягане с въздушна струйка високо според тях, но аз много се стрясках, и решиха да ми го измерят с перкинс с него уж нормално го показа. След седмица пак с въздуха пак височко, и се почна скенери изследвания.. от доктор на доктор всеки изписва рецепти и никой нищо не ти казва, имало съсвем леки измения ама нищо сериозно, можело да бъдат и от грешка..мигване и т.н. В крайна сметка исках да разбера какво ми е и причината- за главата, за очите. Отидох на ЯМР , заключение : Нормален МР образ на главен мозък. Малка киста 12/9 на пениалната жлеза. Според неврохирурга няма нужда от операция.. предвид обаче болките в слепоочието (когато ги има) усилващи се най-вече при напрежение и по силни емоции..и разликата в погледа на ляво и дясно око.. незнам какво да мисля? Той спомена ,че болките може да са от мигрена.. той не може ли да разбере от прегледа на диска от ЯМР от какво всъщност идват тези болки и дали са от тази киста. Четох, че ако не оказва влияние не се назначава лечение. Но ...тези болки и т.н дали да не го тълкувам като влияние? Какво е вашето мнение по целия случай? Ако правите онлайн консултации на живо
мога да се запиша без значение цените.(Извинявам се ,ако имам някакви грешки ,но ми излизат доста реклами) Благодаря Ви.
aneliq54321@abv.bg
Анелия.Филипова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Мар 2018, 23:21

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот stoqnatanasovatanasov » 20 Мар 2018, 21:05

гърчи цялото тяло и ми стяга и главата, трудно се концентрирам когато ми се засилят синптомите значи при тренировка съм имал случе,като изтръпвaне на тялото като усилване и намаляне замайване при извъртане на главата на ляво и на дясно, синптомите ми са от 20 годишен н
stoqnatanasovatanasov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Мар 2018, 20:11

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот stoqnatanasovatanasov » 20 Мар 2018, 21:18

Здравейте:

На 26 години съм: имам следните синптоми: сутрин още със събуждане ставам все едно съм като пиян,сякаш нещо ми гърчи цялото тяло и ми стяга и главата, трудно се концентрирам когато ми се засилят синптомите значи при тренировка съм имал случе,като изтръпвaне на тялото като усилване и намаляне замайване при извъртане на главата на ляво и на дясно, синптомите ми са от 20 годишен немога да си водя нормален живот изследвания ходене при нз вече колко лекари и здав съм бил.

Правел съм: ядреномагнитен,екг.пълни изследвания,витамини абсолютно всички.на лечение при невролог.прием на тафиксин 75мл спах три дена от това станах и неможех да вървя.
След това при психолог лечение с едни хапчета после с други без ефект само едно леко потреперване ми остана .отделно при личните лекари и др. Съм ходил все депресия а несъм депресиран нз вече каде да отида

МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ
stoqnatanasovatanasov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Мар 2018, 20:11

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот stoqnatanasovatanasov » 20 Мар 2018, 21:28

Здравейте:

На 26 години съм: имам следните синптоми: сутрин още със събуждане ставам все едно съм като пиян,сякаш нещо ми гърчи цялото тяло и ми стяга и главата, трудно се концентрирам когато ми се засилят синптомите значи при тренировка съм имал случе,като изтръпвaне на тялото като усилване и намаляне замайване при извъртане на главата на ляво и на дясно, синптомите ми са от 20 годишен немога да си водя нормален живот изследвания ходене при нз вече колко лекари и здав съм бил.

Правел съм: ядреномагнитен,екг.пълни изследвания,витамини абсолютно всички.на лечение при невролог.прием на тафиксин 75мл спах три дена от това станах и неможех да вървя.
След това при психолог лечение с едни хапчета после с други без ефект само едно леко потреперване ми остана .отделно при личните лекари и др. Съм ходил все депресия а несъм депресиран нз вече каде да отида

МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ
stoqnatanasovatanasov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Мар 2018, 20:11

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот svilen0690 » 22 Мар 2018, 10:52

Здравейте аз съм мъж на 24 години,от няколко дни насам наблюдавам как ми пулсира врата от двете страни предполагам двете артерии,нямам някакви оплаквания от време на време имам замаяност и сърцебиене,заради тези неща съм правил редица изследвания дори ядрено магнитен,всички казват че съм здрав,та както и да е.Видях че при приятелката ми това пулсиране го няма,въпроса ми е нормално ли е да го има?Забравих да кажа пуша по 1 кутия цигари на два дена,алкохол и кафе не консумирам изобщо!Благодаря предварително!
svilen0690
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Мар 2018, 10:38

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот alex.dzhermova » 27 Мар 2018, 18:52

Здравейте доктор Савов! Извинявам се предварително ако въпросът ми не е в правилния раздел.

Имам следните оплаквания:

Хронично налягане в главата, което понякога прераства в остро главоболие, но през повечето време е налягане/натиск и замъглено съзнание. Постоянна умора и абсолютна невъзможност да се концентрирам в задълженията си, а още по-малко да ги изпълнявам. Главата ми ражда идеи, но не неспособна да приема нова информация и я да осмисля. Аз винаги съм страдала от ниски нива на концентрация, но в момента физически усещам това напрежение и стягане в главата постоянно което е много мъчително. В очите също имам постоянно напрежение и умора. Умора и отпадналост изпитвам като цяло през повечето време. Имам схващане, напрежение и болки особено във врата, което навярно е свързано с главоболието. По прицнип не е така, но в момента когато погледна и задържа настоятелно очи нагоре и настрани започва да ме боли(имам чувството че самия мозък ме боли).

Редно е да уточня следното:

1.Страдам от депресия от доста дълги години, която е по-скоро или най-вече сезонна. Зимата и есента се чувствам в пъти по-зле от през лятото и пролетта когато е слъчево. Страдам и от постоянно нахълтващи мисли и нервност - мозъка ми реално не спира да "мели" и да се притеснява за нещо, което със сигурност допринася за отпадналостта. Но начина по който се чувствам сега е по-тежък и някак по-неврологичен, по-физически, затова ви пиша.

2.Правена ми е операция на очите с лазер за снемане на диоптър. Напрежението и сухотата в очите може би допринасят, аз все още трябва да слагам капки, но по-рядко и понякога забравям. Но като цяло операцията е от 4 месеца а чак сега имам такъв проблем.

3. Като цяло не се чувствам добре-тялото ми е отпаднало, неенергично. Не пия достатъчно вода и не се храня съвсем здравословно, особено тази зима. Не излизам от вкъщи през зимата често, защото външния свят още повече ме депресира, но може би липсата на чист въздух се отразява.
4.Растат ми мъдреци все още, които са много проблемни и от време на време ме заболява силно, като сякаш цялата челюст започва да ме боли, а може би дори и главата от това боли и страда.
5.Тази зима почти не се разболях(слава богу), но по принцип имам синузит като се разболея - запушва ми се носа и следва още по-страшно и силно напрежение, болка и налягане, което причинява ужасни главоболия. В момента имам леко запушване, дразнене и налягане.

Обръщам се към Вас като невролог(макар много от нещата които посочих да не са неврологични проблеми), за да ми кажете възможните причини от неврологична гледна точка, взможни заболявания, пък и взаимовръзките между нещата които посочвам. Питам тук защото когато отида при личната ми лекарка за направление или за консултация с някакви оплаквания, тя по принцип ме отпраща с "нищо ти няма - пий това" и това е . Много проблеми така отдавна се задълбочават и ми се внушава, че аз съм хипохондрик, а не съм..просто искам да знам, че съм окей и да се оправя, защото се чувствам зле. Когато имам вашето становище и предоложения ще знам да си настоявам за направлението.
alex.dzhermova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Мар 2018, 18:06

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот alex.dzhermova » 27 Мар 2018, 18:53

Забравих да спомена: Жена на 22 години съм. Благодаря предварително.
alex.dzhermova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Мар 2018, 18:06

Re: малка киста на пинеална жлеза - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Мар 2018, 18:52

Анелия.Филипова написа:Здравейте,Д-р Савов, на 25 г. съм от Варна. От 2 години и повече ,ме болеше всеки ден почти главата, използвах предимно кафетин..парацетамол..и от този вид, но съм имала случеи в които колкото и да пия хапчета не е минавало, някой път болките са силни, друг път не толкова ,но при всички случаи болката беше притискаща все едно някой ми е хванал главата с две щипки... стагаща, пулсираща, и като че ли една топлина се усеща. Предимно бяха в дясното слепоочие . И изобщо слепоочието и челото. При натиск в слепоочието се усеща повече.
Ходих невролог Ноември 2017- диагноза тензионно главоболие.. месец след това ходих на очен лекар- почуствах раздразнение преумора в очите, нищо всичко е ок според него, а виждах различно с едното око по скро една идея леко замъглено в сравнение с другото,приех въпреки това мнението на лекаря и отдадах всичко на това ,че работата ми е на компютър.След месец ми излезе ечемик на горен клепач от вътрешната страна. До преди контролния преглед ня бях си мерила очното налягане.Махнаха го измериха ми очното налягане с въздушна струйка високо според тях, но аз много се стрясках, и решиха да ми го измерят с перкинс с него уж нормално го показа. След седмица пак с въздуха пак височко, и се почна скенери изследвания.. от доктор на доктор всеки изписва рецепти и никой нищо не ти казва, имало съсвем леки измения ама нищо сериозно, можело да бъдат и от грешка..мигване и т.н. В крайна сметка исках да разбера какво ми е и причината- за главата, за очите. Отидох на ЯМР , заключение : Нормален МР образ на главен мозък. Малка киста 12/9 на пениалната жлеза. Според неврохирурга няма нужда от операция.. предвид обаче болките в слепоочието (когато ги има) усилващи се най-вече при напрежение и по силни емоции..и разликата в погледа на ляво и дясно око.. незнам какво да мисля? Той спомена ,че болките може да са от мигрена.. той не може ли да разбере от прегледа на диска от ЯМР от какво всъщност идват тези болки и дали са от тази киста. Четох, че ако не оказва влияние не се назначава лечение. Но ...тези болки и т.н дали да не го тълкувам като влияние? Какво е вашето мнение по целия случай? Ако правите онлайн консултации на живо
мога да се запиша без значение цените.(Извинявам се ,ако имам някакви грешки ,но ми излизат доста реклами) Благодаря Ви.
aneliq54321@abv.bg


Здравейте,

Силно Ви съветвам да не пренебрегвате повишеното вътреочно налягане, да си намерите добър офталмолог и да се уточни състоянието. Най-често зад това може да се крие глаукома, а нейното нелекуване води до загуба на зрение ! Главоболието може да е в резултат на това ! Резултатът от едно изследване, било то и МРТ не е основание за поставяне на диагноза.

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron