Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Мар 2018, 18:54

stoqnatanasovatanasov написа:Здравейте:

На 26 години съм: имам следните синптоми: сутрин още със събуждане ставам все едно съм като пиян,сякаш нещо ми гърчи цялото тяло и ми стяга и главата, трудно се концентрирам когато ми се засилят синптомите значи при тренировка съм имал случе,като изтръпвaне на тялото като усилване и намаляне замайване при извъртане на главата на ляво и на дясно, синптомите ми са от 20 годишен немога да си водя нормален живот изследвания ходене при нз вече колко лекари и здав съм бил.

Правел съм: ядреномагнитен,екг.пълни изследвания,витамини абсолютно всички.на лечение при невролог.прием на тафиксин 75мл спах три дена от това станах и неможех да вървя.
След това при психолог лечение с едни хапчета после с други без ефект само едно леко потреперване ми остана .отделно при личните лекари и др. Съм ходил все депресия а несъм депресиран нз вече каде да отида

МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ


Здравейте,

Съветвам Ви да вземете второ мнение от невролог и психиатър !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Мар 2018, 18:57

svilen0690 написа:Здравейте аз съм мъж на 24 години,от няколко дни насам наблюдавам как ми пулсира врата от двете страни предполагам двете артерии,нямам някакви оплаквания от време на време имам замаяност и сърцебиене,заради тези неща съм правил редица изследвания дори ядрено магнитен,всички казват че съм здрав,та както и да е.Видях че при приятелката ми това пулсиране го няма,въпроса ми е нормално ли е да го има?Забравих да кажа пуша по 1 кутия цигари на два дена,алкохол и кафе не консумирам изобщо!Благодаря предварително!


Здравейте !

Не не е нормално да се виждат артериални пулсации на сънните артерии. В допълнение с оплакванията Во от сърцебиене и замаяност, Ви съветвам да се обърнете за консултация с кардиолог за уточняване на състоянието !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 29 Мар 2018, 19:05

alex.dzhermova написа:Здравейте доктор Савов! Извинявам се предварително ако въпросът ми не е в правилния раздел.

Имам следните оплаквания:

Хронично налягане в главата, което понякога прераства в остро главоболие, но през повечето време е налягане/натиск и замъглено съзнание. Постоянна умора и абсолютна невъзможност да се концентрирам в задълженията си, а още по-малко да ги изпълнявам. Главата ми ражда идеи, но не неспособна да приема нова информация и я да осмисля. Аз винаги съм страдала от ниски нива на концентрация, но в момента физически усещам това напрежение и стягане в главата постоянно което е много мъчително. В очите също имам постоянно напрежение и умора. Умора и отпадналост изпитвам като цяло през повечето време. Имам схващане, напрежение и болки особено във врата, което навярно е свързано с главоболието. По прицнип не е така, но в момента когато погледна и задържа настоятелно очи нагоре и настрани започва да ме боли(имам чувството че самия мозък ме боли).

Редно е да уточня следното:

1.Страдам от депресия от доста дълги години, която е по-скоро или най-вече сезонна. Зимата и есента се чувствам в пъти по-зле от през лятото и пролетта когато е слъчево. Страдам и от постоянно нахълтващи мисли и нервност - мозъка ми реално не спира да "мели" и да се притеснява за нещо, което със сигурност допринася за отпадналостта. Но начина по който се чувствам сега е по-тежък и някак по-неврологичен, по-физически, затова ви пиша.

2.Правена ми е операция на очите с лазер за снемане на диоптър. Напрежението и сухотата в очите може би допринасят, аз все още трябва да слагам капки, но по-рядко и понякога забравям. Но като цяло операцията е от 4 месеца а чак сега имам такъв проблем.

3. Като цяло не се чувствам добре-тялото ми е отпаднало, неенергично. Не пия достатъчно вода и не се храня съвсем здравословно, особено тази зима. Не излизам от вкъщи през зимата често, защото външния свят още повече ме депресира, но може би липсата на чист въздух се отразява.
4.Растат ми мъдреци все още, които са много проблемни и от време на време ме заболява силно, като сякаш цялата челюст започва да ме боли, а може би дори и главата от това боли и страда.
5.Тази зима почти не се разболях(слава богу), но по принцип имам синузит като се разболея - запушва ми се носа и следва още по-страшно и силно напрежение, болка и налягане, което причинява ужасни главоболия. В момента имам леко запушване, дразнене и налягане.

Обръщам се към Вас като невролог(макар много от нещата които посочих да не са неврологични проблеми), за да ми кажете възможните причини от неврологична гледна точка, взможни заболявания, пък и взаимовръзките между нещата които посочвам. Питам тук защото когато отида при личната ми лекарка за направление или за консултация с някакви оплаквания, тя по принцип ме отпраща с "нищо ти няма - пий това" и това е . Много проблеми така отдавна се задълбочават и ми се внушава, че аз съм хипохондрик, а не съм..просто искам да знам, че съм окей и да се оправя, защото се чувствам зле. Когато имам вашето становище и предоложения ще знам да си настоявам за направлението.


Здравейте,

след запознаване с разказа Ви, силно Ви съветвам да имате добър колега психиатър който да познава и провежда Вашето лечение, разбира се в едно с вашето съдействие при приема на предписаното лечение. В допълнение, разбира се може да проведете и реален консултативен преглед при невролог, за изключване на неврологичен проблем ! Сами разбирате, че във вируални условия, това е невъзможно !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Viper9 » 18 Апр 2018, 14:45

Здравейте доктор Савов,

Аз съм на 30 и след тинейджърската възраст започнах често (2-3 пъти седмично) да изпитвам сякаш недостиг на кръв в главата. Симптомите идват когато съм прав, при студено време или физическа активност. Включват замайване, непреодолимо желание да легна и да спя, мозъчна мъгла, невъзможност да фокусирам добре, физическа слабост. Нищо не излиза обаче в изследванията като са добре кръвната картина, кръвната захар, сърцето, кръвното налягане. В лошите моменти кръвното ми е 120/80, а се чувствам труп. Като легна и си вдигна краката много високо се подобрявам неимоверно, за мен е някак очевидно че главата ми остава без ресурс, но нямам идея защо. Висок съм 190 и 70кг и си мисля за постурална ортостатична тахикардия, тъй като почти винаги ми се случва когато стоя прав. Личния ми лекар каза, че на всички високи хора не им стига кръв в главата, но аз не съм убеден в това. Имате ли някаква идея какво да правя? Хората около мен не го разбират и излиза, че съм яко мързелив, а аз се чувствам труп много често.
Viper9
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Апр 2018, 14:34

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 21 Май 2018, 21:46

Viper9 написа:Здравейте доктор Савов,

Аз съм на 30 и след тинейджърската възраст започнах често (2-3 пъти седмично) да изпитвам сякаш недостиг на кръв в главата. Симптомите идват когато съм прав, при студено време или физическа активност. Включват замайване, непреодолимо желание да легна и да спя, мозъчна мъгла, невъзможност да фокусирам добре, физическа слабост. Нищо не излиза обаче в изследванията като са добре кръвната картина, кръвната захар, сърцето, кръвното налягане. В лошите моменти кръвното ми е 120/80, а се чувствам труп. Като легна и си вдигна краката много високо се подобрявам неимоверно, за мен е някак очевидно че главата ми остава без ресурс, но нямам идея защо. Висок съм 190 и 70кг и си мисля за постурална ортостатична тахикардия, тъй като почти винаги ми се случва когато стоя прав. Личния ми лекар каза, че на всички високи хора не им стига кръв в главата, но аз не съм убеден в това. Имате ли някаква идея какво да правя? Хората около мен не го разбират и излиза, че съм яко мързелив, а аз се чувствам труп много често.


Здравейте,

Не смятам, че обяснението на личния лекар е логично. Съветвам Ви да се консултирате с добър кардиолог.

успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот altogether » 06 Юни 2018, 18:01

Здравейте, д-р Савов.
Пиша ви във връзка с Баща ми. Вече от около месец и повече му причернява за кратко и отминава. Може да се каже че му причернява по 1-2 пъти на Седмица/Две. Разбира се той е малко твърдоглав и е възможно и да е повече и да не казва. Ходихме на Невролог, който мислеше че е Шипове, но се оказа че няма. Невролога го прати на магнитен резонанс, но и там не показа нищо(на главния мозък мисля че беше). На 65г. е и въпроса ми е според вас какви могат да бъдат причините и към какъв специалист трябва да се насочим защото времето си минава,а проблема остава. Също е добре да спомена, че преди година и половина, се прибра и не помнеше къде е паркирал колата и много други неща за мен, майка и т.н. Мога да кажа, че си изгуби половината памет и отидохме в спешното, като там му преляха нещо и в рамките на няколко часа паметта му дойде. Тогава искаха да му правят някаква снимка, но той отказа. Възможно ли е двете неща да са свързани по някакъв начин ? Причерняването е за кратко и през деня, когато е на работа. Невролога каза, че искал да му прави още някакви изследвания на мозъчната кора и чух нещо като задно ухо мисля. Допитвам се до вас, за да разбера вашето мнение и от къде според вас може да идва проблема. Около 65кг. е и пуши. Ако имате нужда от допълнителна информация оставям и телефон: 0893415491.
Ще бъда благодарен ако изкажете мнение! Благодаря и лек ден.
altogether
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Юни 2018, 17:45

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Pmneu » 15 Юни 2018, 01:24

Здравейте!
От няколко дни изпитвам болка в лявата част на главата когато се изправям от седнало или легнало положение. По принцип съм с ниско кръвно 90/60 или 100/70. Нямам други симптоми и оплаквания. Възможно ли е главоболието да бъде породено от ниско кръвно?
Благодаря!
Pmneu
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юни 2018, 00:57

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 24 Юни 2018, 15:19

altogether написа:Здравейте, д-р Савов.
Пиша ви във връзка с Баща ми. Вече от около месец и повече му причернява за кратко и отминава. Може да се каже че му причернява по 1-2 пъти на Седмица/Две. Разбира се той е малко твърдоглав и е възможно и да е повече и да не казва. Ходихме на Невролог, който мислеше че е Шипове, но се оказа че няма. Невролога го прати на магнитен резонанс, но и там не показа нищо(на главния мозък мисля че беше). На 65г. е и въпроса ми е според вас какви могат да бъдат причините и към какъв специалист трябва да се насочим защото времето си минава,а проблема остава. Също е добре да спомена, че преди година и половина, се прибра и не помнеше къде е паркирал колата и много други неща за мен, майка и т.н. Мога да кажа, че си изгуби половината памет и отидохме в спешното, като там му преляха нещо и в рамките на няколко часа паметта му дойде. Тогава искаха да му правят някаква снимка, но той отказа. Възможно ли е двете неща да са свързани по някакъв начин ? Причерняването е за кратко и през деня, когато е на работа. Невролога каза, че искал да му прави още някакви изследвания на мозъчната кора и чух нещо като задно ухо мисля. Допитвам се до вас, за да разбера вашето мнение и от къде според вас може да идва проблема. Около 65кг. е и пуши. Ако имате нужда от допълнителна информация оставям и телефон: 0893415491.
Ще бъда благодарен ако изкажете мнение! Благодаря и лек ден.


Здравейте,

Напълно вероятно е между двете събития да има връзка. Напълно възможно е да е преживял транзиторна глобална амнезия, зад която най-често се крие съдова причина в мозъка.
Съветвам Ви да се обърнете към кардиолог, в случай че с ИБС и АХ също така и повторно мнение от невролог и преценка провеждане на невросонографско изследване (доплерова сонография).

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 24 Юни 2018, 15:21

Pmneu написа:Здравейте!
От няколко дни изпитвам болка в лявата част на главата когато се изправям от седнало или легнало положение. По принцип съм с ниско кръвно 90/60 или 100/70. Нямам други симптоми и оплаквания. Възможно ли е главоболието да бъде породено от ниско кръвно?
Благодаря!


Здравейте,

малко вероятно е да се дължи на артериална хипотония. Уместно е да се консултирате с невролог за изключване възможността да се касае за мигрена.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот vesselino » 13 Сеп 2018, 14:07

Здравейте,
Здравейте ,
Имам от от доста време (повече от година) постоянно замайване.Което до скоро не ми пречеше да си шофирам.Но тази година март месец нещата се влошиха.Получих световъртеж. Когато се събудих на 7.04.2018 и се надигнах да стана просто всичко пред мене се въртеше. И не можах да се задържа и легнах отново(бях в съзнание). След което се появи ускорен пулс и втрисане. От тогава не съм получавал такъв световъртеж а като стана прав бях като пиян - постоянно ми беше шантаво,замаяно през целия ден.Направих си кръвни изследвания, щитовидна жлеза, очен преглед, хормони, кръвна захар, преглед при кардиолог, ренген на шиини прешлени нямаше нищо. Само ми откриха, че съм с таласемия бета. 30желязо 139 хемоглобин.Но тази замаяност е съпроводена и с умора, отпадналост, нямам сили. Ходих при невролог - потяха ми се дланите, взех да не мога да спя. Той ми изписа Вертимед милгама Н за това, че ми изтръпваха ръцете. Каза. че е от възпалено трето ухо. Пих ги един месец, но пак ми остана тази замаяност. Ходих при психиатър - каза ми, че е от депресия, тревожност - изписа ми коанксил 3х1 вече месец го пия, но все ми е така замаяно и отпаднало нямам сили. А преди си тренирах редовно фитнес от 14-15 години.Просто тази година като ходихме на море, през целия път ми като карах колата ми беше замаяно, а миналата нямах проблем с това карах си без проблем.Не знам дали нещата ще могат да се оправят.
Като човек съм притеснителен, чувствителен и все се тревожа за нещо. Дали колата ще се развали като пътуваме, ами сега ако ми стане лошо и припадна. За сина си който е на 3 годинки се притеснявам понякога - когато е болен, когато глътна магнит, като му се появиха пъпки от слънцето на морето.На 33 години съм и работя като системен администратор. Тренирам от доста време фитнес и сега си мисля, че може този световъртеж да е нещо от тренировките.Да съм се контузил нещо като съм клякал с щангата и спрях да ходя на фитнес от март месец. По принцип като има много хора или сме в МОЛ-а или магазин тази замаяност се усилва.
Сутрин не ми се става като звънне алармата. Преди ставах преди алармата правех си закуска, не мен на жена ми на детето ми и се подготвях за работа. Не можех да спя от три месеца (май, юни и юли) Психиатъра ми изписа Клонарекс 1т. аз всимах първо по 1 но бях сутрин като парцал. Не знам дали от него или си внушавах. После само си ги намалих на половин и сега на 1/4. Пия го от около месец и малко.Да не би от него да ми е тая замаяност ?

Вече не тренирам от 6м. А като се роди малкият 2015 значително намалих тренировките. Тренирал съм 2 пъти седмично. Като клек съм правил с около 50кг. не съм се натоварвал с големи тежести. Нямам болки във врата или гърба. Вече с щангите съм приключил, а и съм тренирал с нормални тежести. За мъртва тяга около 40-50кг за гърди също. Принципно тази замаяност като се замисля ми е от доста време. Не знам дали това има връзка с вестибуларния апарат. Когато ми се получи световъртежа март месец. После като легнах и се завъртях на дясно (при всяко лягане) ми се завърташе всичко за 4-5 секунди. Споменах това не невролога и той ми изписа Вертимет, който само ми раздразни стомаха. Защото преди да почна да го пия симтомите ми легнало положени да ми се върти всичко пред мен бяха изчезнали. Остана ми само тая замаяност. Имах период в който март месец ми беше много замаяно, не можех да се наведа да си вържа обувките. Освен тази замаяност и сърцебиене, отпадналост - тогава отидох до бърза помощ. Пуснаха ми система,кръвни и кардиограма. Но това със системата не ми помогна замаяността си остана. Като си тръгнах пак бях като ударен самолет. Болеше ме мъдрец и си мислих, че той може да е засегнал някоя нерв. Извадиха ми го, но тогава след манипулацията така пребледнях, направо ми прилоша. Доктора ми каза, че е било от притеснение, но и преди са ми вадили зъб и не ми е ставало така. Получих хрема - принципно имам някаква алергия пролетно време от цъфтежа. И като си духах носа по силно, принципно ми изсвири дясното ухо и изведнъж ми прималя. Ходих при УНГ и съм си бил вкарал секрет в ухото от неправилното духане.Обясниха ми, че както си *** носа не е било изобща правилно, а аз така цял живот си *** носа. Обясни ми лекарката повече да не правя така, а се запушва първо една ноздра духаш и после другата. Имам притеснение дали да не съм си задънил вестибуларния апарат или само си внушавам глупости.

Вчера карах колело около 20мин. И забелязах след това, че ми е замаяно повече.
vesselino
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Сеп 2018, 14:02

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron