Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот BigApp7e » 17 Юни 2019, 16:01

Д-р Савов благодаря за мнението ви. За съжаление вашите колеги ме пратиха на психиатри в началото на заболяването ми. След две години терапии с антидепресанти резултата е че качих 15 кг. При все че аз се занимавах 21 години със спорт. По отношение на симптомите заради които потърсих лекарска помощ нещата продължават да се влошават.
BigApp7e
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юни 2019, 15:33

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Мария.Мартинова » 20 Юни 2019, 15:06

Добър ден! Не знам какво да правя. Имах силно главоболие и повръщах. Приеха ме в окръжна болница. Скенер, кръв, урина, очен лекар, невролог и две лумбална пункции. Сложиха диагноза менингит. Не съм имала температура и резултатите от лумбалнитв пункции са отрицателни. Пуснаха ме да си ходя след пет дни. Седмица по късно тази нощ отново ме боля главата до по луда и повръщах. Пих течен аналгин и болката се поуспокои. Сега не знам какво да правя. Моля, ако можете ме насочете към човек, който може да разбере какво ми е!
Мария.Мартинова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Юни 2019, 15:03

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 24 Юни 2019, 15:39

Мария.Мартинова написа:Добър ден! Не знам какво да правя. Имах силно главоболие и повръщах. Приеха ме в окръжна болница. Скенер, кръв, урина, очен лекар, невролог и две лумбална пункции. Сложиха диагноза менингит. Не съм имала температура и резултатите от лумбалнитв пункции са отрицателни. Пуснаха ме да си ходя след пет дни. Седмица по късно тази нощ отново ме боля главата до по луда и повръщах. Пих течен аналгин и болката се поуспокои. Сега не знам какво да правя. Моля, ако можете ме насочете към човек, който може да разбере какво ми е!


Здравейте,

Може да вземете и мнение от специалист по инфекциозни болести !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот plamen00111 » 02 Юли 2019, 09:43

Здравейте , след силен системен стрес и притеснителни ситуации продължили дългосрочно и най вече след два тежки дена с силно психическо напрежение и притеснение след като си легнах вечерта ми се забавиха реакциите на ръцете , падна ми кръвното , прибледнях , започна да се чувствам все едно съм полузаспал и полусъбуден некво странно усещане и парене в тилната част на главата , след което отидох до болницата скенера излезна добре , кръвно 110 на 90 ,но при най малкото напъване или ядосване ми се замайва яко главата все едно ми са ударили нещо и ми се гади , пулсиране и изпълване на вените на ръцете , особено като са свити или като свивам главата облегната назад ... Личната лекарка ми бе изписала витамин б12 ампули и фитин но не съм ги вземал докато не мина и преглед за щитовидната , а кардиолога каза че сърцето е добре тъй като правих ЕКГ , отделно хормона TSH е 5.8 леко повишен , от хормоните ли или анемия ... спи ми се и ми се вие свят леко почти всеки ден , моля дайте ми мнение ?
plamen00111
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Юли 2019, 09:31

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Boian89 » 03 Юли 2019, 01:01

Здравейте. Изпитвам едно постоянно пулсиране в задната част на главата и врата. Вече над 6 месеца.
Преди като ставах сутрин, първите няколко часа се усещаше по-слабо и след това ставаше по-зле,
но сега е еднакво през целия ден. Добре съм само докато спя, не се будя от болка.
Ходих на невролог, той ме прати на скенер, който не показа нищо и започна да ми изписва
антидепресанти, които нямаха никакъв ефект. Ходих и на кардиолог, там ми казаха, че имам
ускорен пулс и митрален пролапс и ми изписаха небилет, но на втория преглед ми казаха, че пулса
ми е добре и да търся причината другаде. Като малък съм боледувал от мигрена и оттогава изпитвам
неприязън към силните и дразнещи шумове, от които за съжаление нямам как да избягам.
Освен в главата усещам и пулсиране в ръцете и стомаха, понякога имам и шумове в ушите.
Също така понякога като си завъртя главата усещам болка в гърба, но това не се случва често.
Моля ви за съвет.
Boian89
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юли 2019, 00:29

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 06 Юли 2019, 13:26

plamen00111 написа:Здравейте , след силен системен стрес и притеснителни ситуации продължили дългосрочно и най вече след два тежки дена с силно психическо напрежение и притеснение след като си легнах вечерта ми се забавиха реакциите на ръцете , падна ми кръвното , прибледнях , започна да се чувствам все едно съм полузаспал и полусъбуден некво странно усещане и парене в тилната част на главата , след което отидох до болницата скенера излезна добре , кръвно 110 на 90 ,но при най малкото напъване или ядосване ми се замайва яко главата все едно ми са ударили нещо и ми се гади , пулсиране и изпълване на вените на ръцете , особено като са свити или като свивам главата облегната назад ... Личната лекарка ми бе изписала витамин б12 ампули и фитин но не съм ги вземал докато не мина и преглед за щитовидната , а кардиолога каза че сърцето е добре тъй като правих ЕКГ , отделно хормона TSH е 5.8 леко повишен , от хормоните ли или анемия ... спи ми се и ми се вие свят леко почти всеки ден , моля дайте ми мнение ?


Здравейте,
Уместно е консултация с ендокринолог с оглед завишената стойност на TSH ! Вероятно, оплакванията са продиктувани от стрес, за което може да допринесе и нарушена функция на щитовидната жлеза !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 06 Юли 2019, 13:29

Boian89 написа:Здравейте. Изпитвам едно постоянно пулсиране в задната част на главата и врата. Вече над 6 месеца.
Преди като ставах сутрин, първите няколко часа се усещаше по-слабо и след това ставаше по-зле,
но сега е еднакво през целия ден. Добре съм само докато спя, не се будя от болка.
Ходих на невролог, той ме прати на скенер, който не показа нищо и започна да ми изписва
антидепресанти, които нямаха никакъв ефект. Ходих и на кардиолог, там ми казаха, че имам
ускорен пулс и митрален пролапс и ми изписаха небилет, но на втория преглед ми казаха, че пулса
ми е добре и да търся причината другаде. Като малък съм боледувал от мигрена и оттогава изпитвам
неприязън към силните и дразнещи шумове, от които за съжаление нямам как да избягам.
Освен в главата усещам и пулсиране в ръцете и стомаха, понякога имам и шумове в ушите.
Също така понякога като си завъртя главата усещам болка в гърба, но това не се случва често.
Моля ви за съвет.


Здравейте,
Възможно е оплакванията да се дължат на мигренозни пристъпи, за което има подходящо лечение ! Преди всичко е уместно да се проведе доплерова сонография на мозъчни съдове за изключване на други причини !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Виктория Илиева » 16 Юли 2019, 21:51

Здравейте д-р Савов! На 52 г. съм и от 27 дни страдам от силно главоболие в лявата част на главата , което се усеща в лявото око и на теменната част. Лечението ми е с Етодин форте 400 и диагнозата ми е невралгия. Някак си личния ми лекар първоначално не обърна особено внимание на моите оплаквания, но след това посетих невролог, който каза че имам невралгия и стрес и ми предписа Етодин форте 400. След 10 дни лечение със нестероид. , главоболието без таблетка отново се обостри и всъщност през ден взимам по 1 т. Тъй като ми бе отказан скенер и ЯМР, с мотив че е безмислено, днес си направих платен ЯМР с контраст и съм много притеснена. Цитирам: "Супратенториално в ляво фронтално в бялото мозъчно вещество се установи зона на патологично променен сигнален интезитет. находката е хиперинтенена при Т2 и FLAIR образите, изоинтенена при Т1 образите без рестрикция на дифузните водни молекули При направена 3D TOF ангио-я, не се откриха анаомални съдове. Няма МР данни за аневризми и ли стенози на интракраниалните артериални мозъчни съдове. При 3D Т2 секвенция с висока резолюция не се установиха МР данни за невроваскуларен конфликт. ЗАКЛЮЧЕНИЕТО е макроморфологията на описаната находка отговаря в най висока степен на фокален васкулит. В ДД отношение не може да се изключи претърпян ИМИ във водосбора на ЛПМА/ЛСМА.
Невролога ми обясни, че няма място за безпокойство. Аз не съм сигурна и съм много уплашена. Моля за Вашето мнение и предварително Ви благодаря за отговора! Продължавам само с Етодин форте през ден. Толкова мога да издържа без него.+ антидепресант от днес. СТрахувам се и не съм уверена че е така и че болката не е свързана с това. Имам Хашимото и преди 20 години спленектомия заради есенциална тромбоцитопения. и двете заболявания са добре контролирани, не зная имат ли връзка. Моля за Вашето мнение !
Виктория Илиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Юли 2019, 21:19

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Юли 2019, 14:13

Виктория Илиева написа:Здравейте д-р Савов! На 52 г. съм и от 27 дни страдам от силно главоболие в лявата част на главата , което се усеща в лявото око и на теменната част. Лечението ми е с Етодин форте 400 и диагнозата ми е невралгия. Някак си личния ми лекар първоначално не обърна особено внимание на моите оплаквания, но след това посетих невролог, който каза че имам невралгия и стрес и ми предписа Етодин форте 400. След 10 дни лечение със нестероид. , главоболието без таблетка отново се обостри и всъщност през ден взимам по 1 т. Тъй като ми бе отказан скенер и ЯМР, с мотив че е безмислено, днес си направих платен ЯМР с контраст и съм много притеснена. Цитирам: "Супратенториално в ляво фронтално в бялото мозъчно вещество се установи зона на патологично променен сигнален интезитет. находката е хиперинтенена при Т2 и FLAIR образите, изоинтенена при Т1 образите без рестрикция на дифузните водни молекули При направена 3D TOF ангио-я, не се откриха анаомални съдове. Няма МР данни за аневризми и ли стенози на интракраниалните артериални мозъчни съдове. При 3D Т2 секвенция с висока резолюция не се установиха МР данни за невроваскуларен конфликт. ЗАКЛЮЧЕНИЕТО е макроморфологията на описаната находка отговаря в най висока степен на фокален васкулит. В ДД отношение не може да се изключи претърпян ИМИ във водосбора на ЛПМА/ЛСМА.
Невролога ми обясни, че няма място за безпокойство. Аз не съм сигурна и съм много уплашена. Моля за Вашето мнение и предварително Ви благодаря за отговора! Продължавам само с Етодин форте през ден. Толкова мога да издържа без него.+ антидепресант от днес. СТрахувам се и не съм уверена че е така и че болката не е свързана с това. Имам Хашимото и преди 20 години спленектомия заради есенциална тромбоцитопения. и двете заболявания са добре контролирани, не зная имат ли връзка. Моля за Вашето мнение !


Здраввейте !

Притеснението Ви, няма да помогне ! Най-вероятната причина за тази лезия е със съдова генеза - в резутат на нелекувано високо АН или висок кръвен холестерол и пр. Считам, че НСПВС (в случая етодин) не е уместен за дълго лечение на главоболието ! Уместно е да се проведе контролен ЯМР на глава след 1 година за проследяване динамиката на процеса !

Успех !
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот silvanatabanova » 26 Юли 2019, 22:46

Здравейте моля да ми отговорите пие от миналата година конвулекс от 500мг. Много напълнях 17кг. Тази година ми ги намалиха само на 300мг. Също така пия и клана рекс 0.05мг. Въпроса ми е ако спра конвулекс ще си върба ли предишните килограми. Какво може да се направи
silvanatabanova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юли 2019, 22:25

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта