Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот reni.uzunova » 06 Авг 2019, 18:36

Zdr. D1jterq mi e na12 god. i ot 2 god. ima strajno glavobolie .Napravix me i skener na glavata i se okaza 4e okcipitalnite roga na dvata laterqlni ventikyla sa leko stepeno ydaljeni i rajireni tova opasno lie .Sled edin mesec trqva da ytidem na Qdreno magniten rezonans .A prez tova vreme kogato ima glavobolie kakvo da i dam kato bolko yspokitelni lekarstva.
reni.uzunova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Авг 2019, 10:45

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 08 Авг 2019, 10:13

silvanatabanova написа:Здравейте моля да ми отговорите пие от миналата година конвулекс от 500мг. Много напълнях 17кг. Тази година ми ги намалиха само на 300мг. Също така пия и клана рекс 0.05мг. Въпроса ми е ако спра конвулекс ще си върба ли предишните килограми. Какво може да се направи



Здравейте,

медикаментът конвулекс, НЕ трябва да се спира самоволно, особено ако се лекува епилепсия !
Съветвам Ви да се обърнете към лекуващия Ви невролог за заместването му с друг подходящ медикамент, без този нежелан ефект !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 08 Авг 2019, 10:15

reni.uzunova написа:Zdr. D1jterq mi e na12 god. i ot 2 god. ima strajno glavobolie .Napravix me i skener na glavata i se okaza 4e okcipitalnite roga na dvata laterqlni ventikyla sa leko stepeno ydaljeni i rajireni tova opasno lie .Sled edin mesec trqva da ytidem na Qdreno magniten rezonans .A prez tova vreme kogato ima glavobolie kakvo da i dam kato bolko yspokitelni lekarstva.



Здравейте,

обърнете се към детски невролог !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот silvanatabanova » 13 Авг 2019, 17:16

Благодаря д-р Савов. Започнах да губя концентрация и една вечер както описват моите близки съм говорила не свързано. Също така аз бях извън моя град и когато приятеля ми е дошъл да ме види не съм го познала него и майка му. Но съм им говорила все едно съм ги познала- това е от техните думи. Ходих при психятър който така и не ми направи изследвания и не ми каза какво може да ми има а само ми изписа въпросния Конвулекс. Тази година направих консултация с познат невролог и ми направиха еег. Резултатът беше добър. Каза че може да се е получило от някакви лекарства реакция. Моля кажете какви други изследвания е възможно да си направя и на какво може да се е дължало това.
silvanatabanova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юли 2019, 22:25

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 16 Авг 2019, 21:55

silvanatabanova написа:Благодаря д-р Савов. Започнах да губя концентрация и една вечер както описват моите близки съм говорила не свързано. Също така аз бях извън моя град и когато приятеля ми е дошъл да ме види не съм го познала него и майка му. Но съм им говорила все едно съм ги познала- това е от техните думи. Ходих при психятър който така и не ми направи изследвания и не ми каза какво може да ми има а само ми изписа въпросния Конвулекс. Тази година направих консултация с познат невролог и ми направиха еег. Резултатът беше добър. Каза че може да се е получило от някакви лекарства реакция. Моля кажете какви други изследвания е възможно да си направя и на какво може да се е дължало това.


Здравейте,

Уместно е да се проведе и невроизобразяващо изследване на главен мозък - Компютърна томография в допълнение към ЕЕГ.

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот silvanatabanova » 19 Авг 2019, 11:59

Благодаря ви. Тъй като тук в моя град не могат да ми дадат направление или не искат. Искам да знам това изследване КТ с контраст или без трябва да е
silvanatabanova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юли 2019, 22:25

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 02 Сеп 2019, 10:09

silvanatabanova написа:Благодаря ви. Тъй като тук в моя град не могат да ми дадат направление или не искат. Искам да знам това изследване КТ с контраст или без трябва да е



Здравейте,

КТ с контраст може да визуализира някои патологични процеси, които при КТ без контраст биха останали незабелязани. Ако бъбречната функция позволява, е уместно с контраст !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Silviya87 » 03 Окт 2019, 12:13

Здравейте! Баща ми на 24.08.19 получи мозъчен инсулт. След 6 дневно лечение в Неврологично отделение - интензивна стая беше изписан. Редовно приема лекарствата назначени от отделението.
Има следните оплаквания, които според нас са на нервна почва : затруднено дишане- няколко пъти викахме бърза помощ но му поставят орбазон и до там. Снимка на бял дроб разчетена - няма налични причини за проблема. От известно време се оплаква от стягане в главата, все нещо му подпира и не можу да спи. Изписани са му успокоителни, но помагат само да не е раздразнителен. Съня му е около 10-15 мин през 2 3 часа. Моля за съвет.
Silviya87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Окт 2019, 12:06

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 07 Окт 2019, 17:15

Silviya87 написа:Здравейте! Баща ми на 24.08.19 получи мозъчен инсулт. След 6 дневно лечение в Неврологично отделение - интензивна стая беше изписан. Редовно приема лекарствата назначени от отделението.
Има следните оплаквания, които според нас са на нервна почва : затруднено дишане- няколко пъти викахме бърза помощ но му поставят орбазон и до там. Снимка на бял дроб разчетена - няма налични причини за проблема. От известно време се оплаква от стягане в главата, все нещо му подпира и не можу да спи. Изписани са му успокоителни, но помагат само да не е раздразнителен. Съня му е около 10-15 мин през 2 3 часа. Моля за съвет.


Здравейте,

При мозъчен инсулт може да бъде и засегнати центрове на преглъщане, дишане и пр. Уместно е да се обърнете към колега, който го е преглеждал по време на инсулта, т.е познава клиничното му състояние ! също така е уместно да го консултира невролог, а не спешна помощ ! При необходимост може да се проведе и хоспитализация !
Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ivanka.borisova » 26 Окт 2019, 14:35

Dr Ilian Savov написа:Тук можете да зададете своите въпроси свързани с мозъчносъдови заболявания!
На вашите въпроси ще отговаря д-р Илиян Савов - специалист невролог!



Повече за д-р Савов и неговата практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!

Здравейте!Мога ли да пия акутил,след като пия тромбекс,ритмонорм ,ко-амлесаи бизогама?
ivanka.borisova
 
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Яну 2019, 20:06

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта