Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 28 Окт 2019, 17:15

ivanka.borisova написа:
Dr Ilian Savov написа:Тук можете да зададете своите въпроси свързани с мозъчносъдови заболявания!
На вашите въпроси ще отговаря д-р Илиян Савов - специалист невролог!



Повече за д-р Савов и неговата практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!

Здравейте!Мога ли да пия акутил,след като пия тромбекс,ритмонорм ,ко-амлесаи бизогама?



Здравейте,

Да, може да приемате хранителната добавка акутил !

поздрави,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот mimzzz9010 » 16 Мар 2020, 18:42

Здравейте!

Миналата година по това време ударих силно главата си в една стена (звучи малко странно, знам :grin:
), беше инцидент тип "играчка-плачка". Гъделичкаха ме и исках да се отскубна, без да преценя разстоянието между мен и стената... Не съм губила съзнание, не се появи и цицина. Та...24 часа след това имах силно главоболие, лека замаяност и силна чувствителност към шум. Неврологът констатира мозъчно сътресение, изпрати ме на рентген, съответно нямах травма на черепа. Изписа ми Прегабалин и още едно лекарство, на което не си спомням името, за съжаление.
Взех си болничен, понеже работя от вкъщи на компютър, но в това състояние не бях работоспособна. Но предполагам, че е трябвало да си почивам повече, спрях тренировки, но точно тогава трябваше да напускам квартирата си и имах доста неща за оправяне, които не търпяха отлагане.

Накратко: като цяло се подобрих за месец-два може би, но от време на време, понякога доста често, пак имам главоболие, локализирано в мястото на удара (лявата, горна част на главата), понякога около него, стигайки до лявото око (а понякога и цялата глава). Обикновено и преди, и сега, се появява след ставане от сън. Забелязала съм, че най-често ме боли глава и когато се уморя повече, особено физически, или пък се напрегна емоционално.

Като малка, имах главоболие и световъртеж, което неврологът тогава оцени като "наченки на мигрена", но то отмина от самосебе си и не съм имала проблеми. Възможно ли е този удар да е отключил нещо или пък не съм се доизлекувала напълно? Просто се чудя какво се случва, мина доста време и главоболието все още се "обажда" макар и в не толкова непоносима форма.

Благодаря! :roll:
mimzzz9010
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Мар 2020, 18:22

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Мар 2020, 11:15

mimzzz9010 написа:Здравейте!

Миналата година по това време ударих силно главата си в една стена (звучи малко странно, знам :grin:
), беше инцидент тип "играчка-плачка". Гъделичкаха ме и исках да се отскубна, без да преценя разстоянието между мен и стената... Не съм губила съзнание, не се появи и цицина. Та...24 часа след това имах силно главоболие, лека замаяност и силна чувствителност към шум. Неврологът констатира мозъчно сътресение, изпрати ме на рентген, съответно нямах травма на черепа. Изписа ми Прегабалин и още едно лекарство, на което не си спомням името, за съжаление.
Взех си болничен, понеже работя от вкъщи на компютър, но в това състояние не бях работоспособна. Но предполагам, че е трябвало да си почивам повече, спрях тренировки, но точно тогава трябваше да напускам квартирата си и имах доста неща за оправяне, които не търпяха отлагане.

Накратко: като цяло се подобрих за месец-два може би, но от време на време, понякога доста често, пак имам главоболие, локализирано в мястото на удара (лявата, горна част на главата), понякога около него, стигайки до лявото око (а понякога и цялата глава). Обикновено и преди, и сега, се появява след ставане от сън. Забелязала съм, че най-често ме боли глава и когато се уморя повече, особено физически, или пък се напрегна емоционално.

Като малка, имах главоболие и световъртеж, което неврологът тогава оцени като "наченки на мигрена", но то отмина от самосебе си и не съм имала проблеми. Възможно ли е този удар да е отключил нещо или пък не съм се доизлекувала напълно? Просто се чудя какво се случва, мина доста време и главоболието все още се "обажда" макар и в не толкова непоносима форма.

Благодаря! :roll:


Здравейте,

Да мозъчното сътресение може да отнеме месеци до възстановяването и е възможно да ''отключи стари проблеми''. Ако оплакванията продължат над 6 месеца се обърнете отново към невролога Ви !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Beba89 » 19 Мар 2020, 11:29

Здравейте! Извинявам се, ако въпросът ми не е за тази тема, но прочетох, че лекар невролог може да помогне, затова реших да се допитам до вас! Става въпрос за бебенце, което в момента е на 3.5 месеца. На последната състояла се консултация, обиколката на главата, която измериха беше 39 см. В момента, доколкото мога сама да измеря е около 39.8-40 см. Притеснявам се, че по всички таблици, които гледах изоставаме от средните стойности за съответната възраст. Момченцето ми е родено с обиколка 35 см, без усложнения по време на раждането или след това. Ръстът и теглото са в норма, като се доближават до горната граница за възрастта му. Не виждам нещо притеснително в развитието му-задържа стабилно главата си, смее се с глас, издава звуци, задържа предмет, поставен в ръката му. Обаче прочетох доста страшни неща и проблеми, свързани с малка обиколка на главата и се притесних. Може ли да споделите какво изоставане се счита за притеснително, за какво да следим, изобщо възможно ли е да става въпрос за заболяване без да е имало проблеми при раждането или последващи такива. Предварително благодаря и отново се извинявам, ако въпросът ми не е зададен на място!
Beba89
 
Мнения: 17
Регистриран на: 13 Фев 2020, 14:12

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот hherb » 14 Апр 2020, 22:29

Здравейте, от известно време всеки път, когато полагам тежък физически труд навън под горещото слънце, получавам главоболие, което с напредването на деня/нощта се задълбочава, дори и след като натоварването вече е прекратено. Когато това се случва обикновено вечер лягам с главоболие и на сутринта няма и помен от него. При същите натоварвания в един зимен ден примерно нямам никакви проблеми. Случва се и при по тежки преходи в планината под жарко слънце. Обикновено пия един аналгин и ми минава, но нямам представа дали това може да е симптом на някакъв проблем и към какъв специалист да се обърна за евентуална диагностика. Мъж, на 32 години, без други здравословни проблеми. Обръщам се към Вас за съвет. Благодаря!
hherb
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Апр 2020, 22:25

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 02 Май 2020, 13:37

Beba89 написа:Здравейте! Извинявам се, ако въпросът ми не е за тази тема, но прочетох, че лекар невролог може да помогне, затова реших да се допитам до вас! Става въпрос за бебенце, което в момента е на 3.5 месеца. На последната състояла се консултация, обиколката на главата, която измериха беше 39 см. В момента, доколкото мога сама да измеря е около 39.8-40 см. Притеснявам се, че по всички таблици, които гледах изоставаме от средните стойности за съответната възраст. Момченцето ми е родено с обиколка 35 см, без усложнения по време на раждането или след това. Ръстът и теглото са в норма, като се доближават до горната граница за възрастта му. Не виждам нещо притеснително в развитието му-задържа стабилно главата си, смее се с глас, издава звуци, задържа предмет, поставен в ръката му. Обаче прочетох доста страшни неща и проблеми, свързани с малка обиколка на главата и се притесних. Може ли да споделите какво изоставане се счита за притеснително, за какво да следим, изобщо възможно ли е да става въпрос за заболяване без да е имало проблеми при раждането или последващи такива. Предварително благодаря и отново се извинявам, ако въпросът ми не е зададен на място!


Здравейте,

Уместно е да зададете въпроса си към педиатър и/или детски невролог !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 02 Май 2020, 13:41

hherb написа:Здравейте, от известно време всеки път, когато полагам тежък физически труд навън под горещото слънце, получавам главоболие, което с напредването на деня/нощта се задълбочава, дори и след като натоварването вече е прекратено. Когато това се случва обикновено вечер лягам с главоболие и на сутринта няма и помен от него. При същите натоварвания в един зимен ден примерно нямам никакви проблеми. Случва се и при по тежки преходи в планината под жарко слънце. Обикновено пия един аналгин и ми минава, но нямам представа дали това може да е симптом на някакъв проблем и към какъв специалист да се обърна за евентуална диагностика. Мъж, на 32 години, без други здравословни проблеми. Обръщам се към Вас за съвет. Благодаря!


Здравейте,

Уместно е в такива ситуации - при наличие на главоболие - да измерите кръвното си налягане. Уместно е първо да се обърнете за преглед и консултация към невролог, а след негова преценка може да се наложат и други изследвания и консултации.

При желание от Ваша страна, можете да се свържете с мен на посочения телефон за уточняване на час за консултация !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот NevenaAngelova » 06 Май 2020, 23:30

Здравейте докторе! При влошаване на симптомите на човек с няколко микроинсулта,кое изследване дава повече информация за състоянието му-ЯМР с контраст,или конвенционалната ангиография? От ЯМР правен преди две години има данни за васкуларна левкоенцефалопатия с ангажимент на малките съдове. Световъртежът и главоболието са постоянни,има изтръпване и слабост в крайниците,нестабилна походка и залитане ,пулсиране в главата и шум в ушите. Приема ноотропил,кавинтон и сомазина,но няма подобрение. Ще съм благодарна да науча вашето мнение за изледвания,които могат да покажат дали е настъпило ново увреждане!
NevenaAngelova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Май 2020, 22:19

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот tany_marksman_sz » 10 Май 2020, 19:21

Имам баба, която е на 94 години. Тя не може да става от леглото. Внезапно състоянието й се влоши - едното око не може да се затваря, почна да не може да говори, а само да издава нечленоразделни звуци, получи подуване и посиняване на десния глезен,има силна кашлица (дави се, гади й се до опити за повръщане), напикава се. Можете ли да ни кажете как да й помогнем. Предварително Ви благодаря.
tany_marksman_sz
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Май 2020, 19:09

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Силвия.Павлова » 07 Юни 2020, 19:49

Здравейте! Повече от 3 седмици имам нпрежение и изтръпване в главата. Не е болка, защото и аналгин не повлиява. Вдигам кръвно, но и при нормално такова се чувствам по същия начин. Сякаш има тежест, налягане, притискане, сякаш е пълна с нещо и това е постоянно, което ме кара да полудявам, защото не знам какво се случва и това не спира. Не съм и в кондиция, не мога да мисля и шофирам. Имах и силни болки във врата и гърба, но те минаха и положението е същото. Ходих на невролог и понеже съм имала паник атаки, изписа ми антидепресанти, които не взех. Може да е важно, че когато пия алкохол ме облекчава. Вече ме е срам да ходя при личния, защото имам и Хашимото, но ТСХ-то в момента ми е 3.4. Не знам какво да правя.
Силвия.Павлова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юни 2020, 19:38

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта