Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 15 Юни 2020, 17:44

NevenaAngelova написа:Здравейте докторе! При влошаване на симптомите на човек с няколко микроинсулта,кое изследване дава повече информация за състоянието му-ЯМР с контраст,или конвенционалната ангиография? От ЯМР правен преди две години има данни за васкуларна левкоенцефалопатия с ангажимент на малките съдове. Световъртежът и главоболието са постоянни,има изтръпване и слабост в крайниците,нестабилна походка и залитане ,пулсиране в главата и шум в ушите. Приема ноотропил,кавинтон и сомазина,но няма подобрение. Ще съм благодарна да науча вашето мнение за изледвания,които могат да покажат дали е настъпило ново увреждане!


Здравейте,

Уместно е правилно и адекватно на ситуацията лечение на рисковите фактори на МСБ. Конвенционалната ангиография е инвазивно изследване и има своите показания. Провеждането на която и да е от двете ангиографии, няма да отмени лечението. Вие имате диагноза ! Вземете второ мнение на невролог, след преглед, за провеждане на лечение !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 15 Юни 2020, 17:46

tany_marksman_sz написа:Имам баба, която е на 94 години. Тя не може да става от леглото. Внезапно състоянието й се влоши - едното око не може да се затваря, почна да не може да говори, а само да издава нечленоразделни звуци, получи подуване и посиняване на десния глезен,има силна кашлица (дави се, гади й се до опити за повръщане), напикава се. Можете ли да ни кажете как да й помогнем. Предварително Ви благодаря.


Здравейте,

Уместно е да бъде прегледана в спешно отделение и преценка за хоспитализация, в т.ч. консултация с кардиолог, невролог и т.н.

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 15 Юни 2020, 17:48

Силвия.Павлова написа:Здравейте! Повече от 3 седмици имам нпрежение и изтръпване в главата. Не е болка, защото и аналгин не повлиява. Вдигам кръвно, но и при нормално такова се чувствам по същия начин. Сякаш има тежест, налягане, притискане, сякаш е пълна с нещо и това е постоянно, което ме кара да полудявам, защото не знам какво се случва и това не спира. Не съм и в кондиция, не мога да мисля и шофирам. Имах и силни болки във врата и гърба, но те минаха и положението е същото. Ходих на невролог и понеже съм имала паник атаки, изписа ми антидепресанти, които не взех. Може да е важно, че когато пия алкохол ме облекчава. Вече ме е срам да ходя при личния, защото имам и Хашимото, но ТСХ-то в момента ми е 3.4. Не знам какво да правя.


Здравейте,

Консултирайте се отново с невролог за уточняване вида на главоболието - първично или вторично. Това е в основата и на правилното Ви лечение !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот georgi.milev » 13 Юли 2020, 21:29

Здравейте.Имам нужда от съвет.Моя близка получи епилептичен припадък за пръв път.Има заболяване хидроцефалия.Какъв съвет може да ми дадете за да избегнем повторен припадък и по какви са симптомите на предстоящ такъв?Благодаря предварително.
georgi.milev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юли 2020, 21:19

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 22 Юли 2020, 17:58

georgi.milev написа:Здравейте.Имам нужда от съвет.Моя близка получи епилептичен припадък за пръв път.Има заболяване хидроцефалия.Какъв съвет може да ми дадете за да избегнем повторен припадък и по какви са симптомите на предстоящ такъв?Благодаря предварително.


Здравейте,

Единственото правилно поведение е спешно да се обърнете за преглед от невролог ! Той ще прецени необходимите изследвания и правилно лечение ! Това е което можете да направите, а не да чакате втори такъв !

Успех,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот vilmahristova@abv.bg » 27 Яну 2021, 09:01

Dr Ilian Savov написа:Тук можете да зададете своите въпроси свързани с мозъчносъдови заболявания!
На вашите въпроси ще отговаря д-р Илиян Савов - специалист невролог!



Повече за д-р Савов и неговата практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!

Здравейте,майка ми на 73г. получи тежък исхемичен инсулт.След 5 дни престой в неврологично отделение е изписана.В епикризата е описано-засетната дясна страна-лице,говор,ръка,крак,като ръката с най-тежка пареза.Веднага след изписването започнахме работа с рехабилитатор,но наред с всичко ме притеснява,това че от време на време е неадекватна сякаш не осъзнава какво се е случили,споделя,че вижда неща,които в действителност ги няма-това нормално ли е и какво можем да очакваме предвид състоянието й?
vilmahristova@abv.bg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Яну 2021, 08:59

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Бояна.Владкова » 04 Фев 2021, 23:37

Здравейте, търся консултация за разясняване на заключение от ЯМР: Ангиоппатично-обусловена левкоенцефалопатия. Условия за хронична церебро-церебларна венозна недостатъчност, която отключва бокса за вазогенна демиелизация.Епифизарен дисгермином.Хроничен фронто-етмоидит.касае се за пациент на 41г. с много силни и чести главоболия, влошено зрение и координация на моменти.
Бояна.Владкова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Фев 2021, 23:31

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот PavletaHineva » 18 Мар 2021, 18:43

Здравейте Докторе!
От една седмица чувствам голямо налягане и тежест в главата, придружено с шум в лявото ухо. На моменти чувствам гадене и виене на свят.
Аз съм на 55г. и съм хипертоничка от 30г.
Кръвното ми налягане в момента варира до 160-90
Имам и Хашимото.
Моля за вашите предположения и съвет как да процедирам, към кого да се обърна.
Благодаря ви предварително!
PavletaHineva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Мар 2021, 18:20

Предишна

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта