Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот megity_01 » 20 Юли 2015, 15:28

Здравейте, др.Савов, днес ми правиха компютърен томограф на глава. Бих искала да Ви попитам, дали всичко е наред, понеже не ми казаха, а само ми връчиха резултатите, а с невролога си ще се видя чак на 31-ви, а ме гложди, дали всичко е наред. Резултатите показват следното:
КТ НА ГЛАВА - НАТИВНА:
ИНТЕРХЕМИСФЕРИАЛНАТА БРАЗДА Е СРЕДИННО РАЗПОЛОЖЕНА.
МОЗЪЧНИЯТ ПАРЕНХИМ Е СЪС ЗАПАЗЕНА ИЗОДЕНСНА СТРУКТУРА БЕЗ ОГНИЩНИ ЛЕЗИИ.
ВЕНТРИКУЛНАТА СИСТЕМА Е СРЕДИННО РАЗПОЛОЖЕНА СЪС ЗАПАЗЕН КАПАЦИТЕТ.
НЯМА КТ ДАННИ ЗА МОЗЪЧЕН ОТТОК.
СУБАРАХНОИДНИ ПРОСТРАНСТВА ПО КОНВЕКСИТЕТА В НОРМА.
ОКОЛОНОСНИТЕ КУХИНИ СА ИНТАКТНИ.
МАСТОИДИТЕ СА СЪС ЗАПАЗЕНА ПНЕВМАТИЗАЦИЯ.
ОРБИТИ ИНТАКТНИ.

За съжаление не мога да пратя и снимката. Благодаря Ви! Хубав ден :)
megity_01
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Мар 2014, 19:44

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 23 Юли 2015, 14:25

megity_01 написа:Здравейте, др.Савов, днес ми правиха компютърен томограф на глава. Бих искала да Ви попитам, дали всичко е наред, понеже не ми казаха, а само ми връчиха резултатите, а с невролога си ще се видя чак на 31-ви, а ме гложди, дали всичко е наред. Резултатите показват следното:
КТ НА ГЛАВА - НАТИВНА:
ИНТЕРХЕМИСФЕРИАЛНАТА БРАЗДА Е СРЕДИННО РАЗПОЛОЖЕНА.
МОЗЪЧНИЯТ ПАРЕНХИМ Е СЪС ЗАПАЗЕНА ИЗОДЕНСНА СТРУКТУРА БЕЗ ОГНИЩНИ ЛЕЗИИ.
ВЕНТРИКУЛНАТА СИСТЕМА Е СРЕДИННО РАЗПОЛОЖЕНА СЪС ЗАПАЗЕН КАПАЦИТЕТ.
НЯМА КТ ДАННИ ЗА МОЗЪЧЕН ОТТОК.
СУБАРАХНОИДНИ ПРОСТРАНСТВА ПО КОНВЕКСИТЕТА В НОРМА.
ОКОЛОНОСНИТЕ КУХИНИ СА ИНТАКТНИ.
МАСТОИДИТЕ СА СЪС ЗАПАЗЕНА ПНЕВМАТИЗАЦИЯ.
ОРБИТИ ИНТАКТНИ.

За съжаление не мога да пратя и снимката. Благодаря Ви! Хубав ден :)


Здравейте !

От изпратеното от Вас описание, не се откриват отклонение от нормата при проведения нативен (без контраст) КТ на глава !

Успех !

Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот megity_01 » 29 Юли 2015, 16:53

Благодаря Ви за отговора, Д-р Савов!
Поздрави!
megity_01
 
Мнения: 8
Регистриран на: 26 Мар 2014, 19:44

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот s_ivelina » 03 Авг 2015, 09:52

Здравейте отново!
Забравих да Ви кажа,че майка има много шипове във врата.Миханме и вторичния преглед при лекуващата й.притеснявам се за тези шипове.тя продължава да има главоболие, световъртеж,и изтръпване на долните крайници.и лявата ръка й е леко болезнена и стегната.докторката й каза,че всичко идва от шиповете.Моля Ви кажете ми има ли лек за тези шипове.прочетох за магнезиевото олио или гел.ефикасно ли е за шиповете.и има ли друг метод за лечение на шиповете.Благодаря!Хубав ден!
s_ivelina
 
Мнения: 231
Регистриран на: 02 Фев 2014, 11:26

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 08 Авг 2015, 22:29

megity_01 написа:Благодаря Ви за отговора, Д-р Савов!
Поздрави!



Поздрави !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 08 Авг 2015, 22:33

s_ivelina написа:Здравейте отново!
Забравих да Ви кажа,че майка има много шипове във врата.Миханме и вторичния преглед при лекуващата й.притеснявам се за тези шипове.тя продължава да има главоболие, световъртеж,и изтръпване на долните крайници.и лявата ръка й е леко болезнена и стегната.докторката й каза,че всичко идва от шиповете.Моля Ви кажете ми има ли лек за тези шипове.прочетох за магнезиевото олио или гел.ефикасно ли е за шиповете.и има ли друг метод за лечение на шиповете.Благодаря!Хубав ден!


Здравейте !

Остеофитите както по прешлените, така и по другите кости на тялото са възрастово обусловени промени. За съжаление, процеса не може да се спре. Провежда се симптоматично лечение на провокираните оплаквания от тях. Важно място заема и физиотерапията, която може да се използва в случая

Поздрави !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот sev da » 16 Окт 2015, 01:14

Здравейте.Имам съмнения че мъжа ми прекара инсулт.Извикахме спешна помощ,но докато дойдат (не че колата се е забавила ,а просто за около 5 мин. не можеше да си вземе въздух)ЕКГ то беше нормално(мога да приложа снимки) както и сърцето, кръвното.
Но това не можене на вземане на въздух се случи и преди 6 мес.само че тогава продължи 10 15 мен.Оплакването започва със стомашна болка,която болка постепенно като наляне се качвала на горе .След и двата пъти е облан в студена пот.
Бихте ли казали какви изследвания ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трабва да си направи.
И ако може консултация с вас.(не сме в България)
Благодаря предварително!
sev da
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 18:14

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Окт 2015, 18:04

sev da написа:Здравейте.Имам съмнения че мъжа ми прекара инсулт.Извикахме спешна помощ,но докато дойдат (не че колата се е забавила ,а просто за около 5 мин. не можеше да си вземе въздух)ЕКГ то беше нормално(мога да приложа снимки) както и сърцето, кръвното.
Но това не можене на вземане на въздух се случи и преди 6 мес.само че тогава продължи 10 15 мен.Оплакването започва със стомашна болка,която болка постепенно като наляне се качвала на горе .След и двата пъти е облан в студена пот.
Бихте ли казали какви изследвания ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трабва да си направи.
И ако може консултация с вас.(не сме в България)
Благодаря предварително!


Здравейте !

Симптомите които описвате могат да се дължат и на друго състояние/заболяване. Задухът и неговата повторна поява, наличието на болка в корема и гърдите търпи спешно уточняване. Възможно е да се касае и за гастроентерологично заболяване като рефлукс-езофагит, гастрит, язва и пр. Рзабира се, трябва да се изключи и остър коронарен инцидент (миокарден инфаркт). Рзабира се и не на последно място може да се дължи на остро нарушение на мозъчното кръвообращение - транзиторна исхемична атака.
Съветвам Ви, да се проведе пакарлиничен минимум (венозна кръв за ПКК, СУЕ, кръвна захар) + креатинин киназа, ASAT, ALAT, GGT, Bill, LDH, Creatinin & Urea и Липиден профил.

Съветвам Ви да се обърнете за реална консултация със специалист вътрешни болести в страната в която сте !

Благодаря Ви за желанието да Ви извърша неврологична консултация. Професионална такава може да бъде извършена единствено в реални условия. При възможност от Ваша страна, при завръщане в България можете да се свържете с мен за такава.
Практикувам в София. Мои актуални координати можете да откриете във визитката ми във Фрамар.

Успех !
д-р И. Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот accaunt » 09 Яну 2016, 01:40

Здравейте!
Аз съм момиче на 24г. години. Имам сериозен проблем с припадъци, при които губя съзнание и то за немалко време. Много рязко кръвното ми налягане пада при изравнява на границите 60/40 , дори и за момент 50/50.
Притеснява ме този факт сериозно, тъй като това се случва вече няколко пъти за последните 4-5 години. Презполагам, че е на основа психически стрес, защото се случва винаги в болница - при поставяне на система или други манипулации.
За първи път се случи след поставена инжекция когато бях на 13-14години.
И това стана отново, когато бях на 18 години - след здравословен проблем с изравняване на границата на кръвно налягане получих увреждане на слухов нерв. Последва лечение, много системи на вливания и оттогава винаги при поставяне на абокат започнах да припадам на стресова основа.
Притеснява ме факта, че наскоро след медицински преглед и манипулация отново припаднах и то няколко пъти - в този момент бях с кръв.налягане 60/40. Как мога да преодолея това, т.е. как страха ми и стреса да не предизвикават припадъци.
Какво ми препоръчвате? Ако преди медиц.манипулации предварително приема успокоителни таблетки това би ли решило проблема с припадъците, при положение, че изравнявам граници на кръвното и имам такъв спад, а успокоителните допълнително водят до понижаване на кръвното налягане?
Нужно ли е и какъв вид изследвания да си направя? Трябва ли превантивно да приемам медикаменти?
Благодаря Ви предварително?
accaunt
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Дек 2015, 01:35

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 18 Яну 2016, 19:28

accaunt написа:Здравейте!
Аз съм момиче на 24г. години. Имам сериозен проблем с припадъци, при които губя съзнание и то за немалко време. Много рязко кръвното ми налягане пада при изравнява на границите 60/40 , дори и за момент 50/50.
Притеснява ме този факт сериозно, тъй като това се случва вече няколко пъти за последните 4-5 години. Презполагам, че е на основа психически стрес, защото се случва винаги в болница - при поставяне на система или други манипулации.
За първи път се случи след поставена инжекция когато бях на 13-14години.
И това стана отново, когато бях на 18 години - след здравословен проблем с изравняване на границата на кръвно налягане получих увреждане на слухов нерв. Последва лечение, много системи на вливания и оттогава винаги при поставяне на абокат започнах да припадам на стресова основа.
Притеснява ме факта, че наскоро след медицински преглед и манипулация отново припаднах и то няколко пъти - в този момент бях с кръв.налягане 60/40. Как мога да преодолея това, т.е. как страха ми и стреса да не предизвикават припадъци.
Какво ми препоръчвате? Ако преди медиц.манипулации предварително приема успокоителни таблетки това би ли решило проблема с припадъците, при положение, че изравнявам граници на кръвното и имам такъв спад, а успокоителните допълнително водят до понижаване на кръвното налягане?
Нужно ли е и какъв вид изследвания да си направя? Трябва ли превантивно да приемам медикаменти?
Благодаря Ви предварително?


Здравейте !

Уместно е първо диагностично уточняване с кардиолог ! Вероятно ще Ви бъдат назначение допълнителни изследвания !
Медикаменти се предписват след консултация и преглед - нещо което е невъзможно във виртуални условия !
Съветвам Ви, като за начало да се обърнете към квалифициран кардиолог за решаване на проблема !

успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта