Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот rail » 01 Фев 2016, 18:20

Много моля да ми се поясни ще има ли благоприятно регулиране на проблемите свързани с остеохондроза на гръбнака приложението на Матрикс превент капсули 2х2 на ден и ако има за какъв период трябва да осигуря Матрикс.Моля разяснете ако е полезно ползването на Матрикс превент в случая на остеондроза в какво се касае ползата Болната е 60 годишна но заболяването протича остро и болезнено... Благодаря
rail
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Фев 2016, 18:16

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот rail » 02 Фев 2016, 12:11

ЗДРАВЕЙТЕ! ИМАМ УСТАНОВЕНО ОСЕТОХОНДРОЗА НА ГРЪБНАКА СЛЕДКЕНЕ ПРЕГЛЕД СКЕНЕР .зАБОЛЯВАНЕТО Е МЪЧИТЕЛНО И БОЛЕЗНЕНО.ПРЕДПИСАНАТА МИАЛГАМА 100 2 ПЪТИ Х1 НА ДЕН НЕ ПОМАГА ЗА НАМАЛЯВАНЕ НА БОЛЕЗНЕНОСТТА...МОЛЯ ЗА ВАШИЯ СЪВЕТ КАКВО МОГА ДРУГО ДА ВЗЕМА КАТО ЛЕКАРСТВО ОТ АПТЕКА ФАРМАР И КОЕТО ДА ВЛИЯЕ ПОДОБРЯВАЩО СЪСТОЯНИЕТО МИ ИЛИ НАМАЛЯНЕ НА БОЛКАТА.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
rail
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Фев 2016, 18:16

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 03 Фев 2016, 12:37

rail написа:Много моля да ми се поясни ще има ли благоприятно регулиране на проблемите свързани с остеохондроза на гръбнака приложението на Матрикс превент капсули 2х2 на ден и ако има за какъв период трябва да осигуря Матрикс.Моля разяснете ако е полезно ползването на Матрикс превент в случая на остеондроза в какво се касае ползата Болната е 60 годишна но заболяването протича остро и болезнено... Благодаря


Здравейте !

Цитираният от Вас продукт е хранителна добавка, а не лекарство ! Със сигурност няма да Ви навреди ! Има голяма разлика между хранителна добавка и лекарство !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 03 Фев 2016, 12:40

rail написа:ЗДРАВЕЙТЕ! ИМАМ УСТАНОВЕНО ОСЕТОХОНДРОЗА НА ГРЪБНАКА СЛЕДКЕНЕ ПРЕГЛЕД СКЕНЕР .зАБОЛЯВАНЕТО Е МЪЧИТЕЛНО И БОЛЕЗНЕНО.ПРЕДПИСАНАТА МИАЛГАМА 100 2 ПЪТИ Х1 НА ДЕН НЕ ПОМАГА ЗА НАМАЛЯВАНЕ НА БОЛЕЗНЕНОСТТА...МОЛЯ ЗА ВАШИЯ СЪВЕТ КАКВО МОГА ДРУГО ДА ВЗЕМА КАТО ЛЕКАРСТВО ОТ АПТЕКА ФАРМАР И КОЕТО ДА ВЛИЯЕ ПОДОБРЯВАЩО СЪСТОЯНИЕТО МИ ИЛИ НАМАЛЯНЕ НА БОЛКАТА.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.


Здравейте !

Остеохондрозата е хронично заболяване, показващо тенденция за задълбочаване. Милгама 100 са витамини В комплекс и се използват като добавъчно, а не като основно лечение.
Според правилата на добра медицинска практика, медикаментите, които се използват за лечение се отпускат с рецепта, след медицински преглед ! Съветвам Ви да се обърнете за реален преглед към невролог !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот fubino » 03 Фев 2016, 15:02

Здравейте, може ли да ми обясните какво означава следната находка от ЯМР на главен мозък: "МР данни за едем на лигавицата на етмоидалните клетки и десния максиларен синус"

Благодаря предварително!
fubino
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Фев 2016, 15:01

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот radisto » 04 Фев 2016, 15:04

Не можах да намеря УНГ лекар във форума, за това тук ще задам въпроса си.
От 3 дни имам фарингит. Сливиците ми изглеждат добре, но въпреки това не минава.
На няколко места на лицето усещам, че имам подути лимфни възли, което причинява неудобство, но не и болка.
Постоянно ме боли главата и вратът ми е схванат, но нямам висока температура.
Лекувам се само с Ефизол. Преди 2 дни ходих на лекар, който даже не разбра какво ми е и ми каза, че нищо ми няма и ми предписа Аулин.
Мисля утре да отида на УНГ, Вие какво мислите?
radisto
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Сеп 2012, 13:00

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 15 Фев 2016, 13:02

fubino написа:Здравейте, може ли да ми обясните какво означава следната находка от ЯМР на главен мозък: "МР данни за едем на лигавицата на етмоидалните клетки и десния максиларен синус"

Благодаря предварително!



Здравейте !

Означава, че са налице МР данни за отток на лигавицата на етмоидалния синус (клетки) и максиларния (горночелюсния) синус.
Уместно е да се консултирате с УНГ специалист !

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 15 Фев 2016, 13:04

radisto написа:Не можах да намеря УНГ лекар във форума, за това тук ще задам въпроса си.
От 3 дни имам фарингит. Сливиците ми изглеждат добре, но въпреки това не минава.
На няколко места на лицето усещам, че имам подути лимфни възли, което причинява неудобство, но не и болка.
Постоянно ме боли главата и вратът ми е схванат, но нямам висока температура.
Лекувам се само с Ефизол. Преди 2 дни ходих на лекар, който даже не разбра какво ми е и ми каза, че нищо ми няма и ми предписа Аулин.
Мисля утре да отида на УНГ, Вие какво мислите?


Здравейте !

Аз съм невролог, но като лекар слушайки оплакванията Ви, Ви съветвам да се обърнете за консултация с УНГ специалист за уточняване на състоянието !

Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот milena2012 » 16 Фев 2016, 21:10

Здравейте,бебето ми е н 5 мес. и след прекаран вирусен минингит откриха че има хидроцефалия,която за сега не налагала оперативна намеса и след 3 месеца ни викат на контролен преглед на скенер.Това което ме притеснява е че последните 4-5 дена детето е много сънливо,няма апетит,не рита както преди не се усмихва,и винаги когато е в легнало положение кръстосва крака в глезените,когато е прав не го прави,и си мисля че го боли главичката защото като пробвах да му дам нурофен детето отново живна,започна да рита и да се смее,въпросът ми е това нормално ли е,да чакаме ли три месеца.Исках да разбера и вашето мнение.
milena2012
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Фев 2016, 20:27

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 07 Мар 2016, 18:16

milena2012 написа:Здравейте,бебето ми е н 5 мес. и след прекаран вирусен минингит откриха че има хидроцефалия,която за сега не налагала оперативна намеса и след 3 месеца ни викат на контролен преглед на скенер.Това което ме притеснява е че последните 4-5 дена детето е много сънливо,няма апетит,не рита както преди не се усмихва,и винаги когато е в легнало положение кръстосва крака в глезените,когато е прав не го прави,и си мисля че го боли главичката защото като пробвах да му дам нурофен детето отново живна,започна да рита и да се смее,въпросът ми е това нормално ли е,да чакаме ли три месеца.Исках да разбера и вашето мнение.


Здравейте !

Лечението на придобита хидроцефалия след вирусен менингит е основно оперативно с поставяне на шънт (клапа). Може би колегите искат да изчакат заради ранния срок.
Съветвам Ви да се обърнете и за второ мнение - от детски невролог и детски неврохирург !

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron