Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот мег » 07 Апр 2016, 10:45

Здравейте искам да ви попитам какво означава Нулев диастолен кръвоток в преден клон на средна мозъчна артерия установен при доплерово изследване на плод в 24 гест седмица .
мег
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Апр 2016, 10:35

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ilijan.apostolov » 19 Апр 2016, 01:21

Добър вечер! Притърпях тежка мозъчна операция на главата в Чехия и имах кръвоизлив след като се установи, че имам тромбоза. Търпях болест като силно налягане от страната на врата. В момента ми разреждат кръвта с инжекции. Итерисуваме повече за тази болест -инфо на български. В латински се казва: "Cerebral venous sinus thrombosis" Можете да напишете отговора си и на този email: iliyan1976@abv.bg , защото не можах да се регистрам и записах се през страницата "Facebook". Благодаря предварително!
tromboza-mozkovych-zilnich-splavu-priznaky-projevy-symptomy.jpeg
tromboza-mozkovych-zilnich-splavu-priznaky-projevy-symptomy.jpeg (36.5 KiB) Прегледано 669 пъти
ilijan.apostolov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Апр 2016, 00:48

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот ilijan.apostolov » 22 Апр 2016, 11:08

Здравейте д-р Савов
Незнам какво стана с мене на последното изречение (фраза) и след като оправих повторно неможах да редактирам така както изкам! Мисля за съобщението което ви изпратих директно на адреса в ел.поща. Незнам мозъка ли вече ми изключи?! Става въпрос след като разбрах за изследването на кръвта ме изненада, че е генетично, наследствено! Възможно ли е да е някой носител от предишна генирация? Пример: някой з-пъти пра дядо или бабичка за който незнаем?! Все пак благодаря и така и дори да нямате отговор на този въпрос!
ilijan.apostolov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Апр 2016, 00:48

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 08 Май 2016, 17:58

мег написа:Здравейте искам да ви попитам какво означава Нулев диастолен кръвоток в преден клон на средна мозъчна артерия установен при доплерово изследване на плод в 24 гест седмица .


Здравейте !

Обърнете се към колегата ехографист, провел изследването !

Поздрави,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 08 Май 2016, 17:59

ilijan.apostolov написа:Добър вечер! Притърпях тежка мозъчна операция на главата в Чехия и имах кръвоизлив след като се установи, че имам тромбоза. Търпях болест като силно налягане от страната на врата. В момента ми разреждат кръвта с инжекции. Итерисуваме повече за тази болест -инфо на български. В латински се казва: "Cerebral venous sinus thrombosis" Можете да напишете отговора си и на този email: iliyan1976@abv.bg , защото не можах да се регистрам и записах се през страницата "Facebook". Благодаря предварително!
tromboza-mozkovych-zilnich-splavu-priznaky-projevy-symptomy.jpeg


Здравейте Г-н Апостолов !

На български се превежда - Тромбоза на мозъчни вени и синуси. За съжаление няма много публикации на български ! Можете да потърсите в американски медицински сайтове, но повечето са с платен достъп !
Накратко това представлява тромбоза (запушване от тромб - съсирек) на дълбоки мозъчни вени и/или мозъчни венозни синуси (различни от УНГ синусите). Причините са много, често не се установяват. Като цяло се появяват при повишен вискозитет на кръвта (гъста кръв). Може да са в резултат на прием на медикаменти или генитични вариации, които налагат допълнителни изследвания. Понякога може да доведат и до мозъчен кръвоизлив, както е във вашия случай ! Оплакванията може да са от главоболие, световъртеж, понякога може и да няма такива. Лечението се извършва с антикоагуланти а за профилактика и антиагреганти.

Надявам се да съм Ви бил от полза !
Успешно възстановяване !

Поздрави,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 08 Май 2016, 18:00

ilijan.apostolov написа:Здравейте д-р Савов
Незнам какво стана с мене на последното изречение (фраза) и след като оправих повторно неможах да редактирам така както изкам! Мисля за съобщението което ви изпратих директно на адреса в ел.поща. Незнам мозъка ли вече ми изключи?! Става въпрос след като разбрах за изследването на кръвта ме изненада, че е генетично, наследствено! Възможно ли е да е някой носител от предишна генирация? Пример: някой з-пъти пра дядо или бабичка за който незнаем?! Все пак благодаря и така и дори да нямате отговор на този въпрос!


Здравейте Г-н Апостолов !

На български се превежда - Тромбоза на мозъчни вени и синуси. За съжаление няма много публикации на български ! Можете да потърсите в американски медицински сайтове, но повечето са с платен достъп !
Накратко това представлява тромбоза (запушване от тромб - съсирек) на дълбоки мозъчни вени и/или мозъчни венозни синуси (различни от УНГ синусите). Причините са много, често не се установяват. Като цяло се появяват при повишен вискозитет на кръвта (гъста кръв). Може да са в резултат на прием на медикаменти или генитични вариации, които налагат допълнителни изследвания. Понякога може да доведат и до мозъчен кръвоизлив, както е във вашия случай ! Оплакванията може да са от главоболие, световъртеж, понякога може и да няма такива. Лечението се извършва с антикоагуланти а за профилактика и антиагреганти.

Надявам се да съм Ви бил от полза !
Успешно възстановяване !

Поздрави,
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Авизе.Алиева » 15 Май 2016, 13:39

Здравейте!
Майка ми е на 52г и има непрестанен шум в дясното ухо и световъртеж, направиха и КТ скенер и всичко беше наред, но никой не казва на какво се дължи. Искам да ви попитам според вас на какво се дължи и какво да направим. Благодаря Ви
Авизе.Алиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Май 2016, 13:34

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 25 Май 2016, 18:31

Авизе.Алиева написа:Здравейте!
Майка ми е на 52г и има непрестанен шум в дясното ухо и световъртеж, направиха и КТ скенер и всичко беше наред, но никой не казва на какво се дължи. Искам да ви попитам според вас на какво се дължи и какво да направим. Благодаря Ви


Здравейте !

За да отговоря професионално на въпроса Ви е необходимо да прегледам пациента и да се запозная с проведените изследвания !
Шумът в ушите може да се дължи на много състояния и/или заболявания !

Успех !
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот vqra.radeva » 11 Юни 2016, 19:18

Здравейте, от доста години имам силно главоболие. Понякога е всеки ден, понякога е по-рядко , но си го има. Състои се от силна пулсираща болка в двете слепочия и по-лека в челото, а преди да започне да ме боли , усещам дискомфорт отзад, долната част на главата, ако не пия обезболяващо навреме започва гадене и понякога се стига до повръщане, дразни ме всичко, светлина, звук и миризма. Казаха ми ,че е мигрена.Пила съм най-различни обезболяващи и вече почти нищо не ми действа.Понякога дори аулина не помага.Ходих на невролог и тя ми каза да пия първо деган, след 20 минути солпадеин и след час ако не е минало дексофен. Също нямаше особен ефект.Мигренон пих известно време в началото сякаш помагаше, после спря. Какво бихте ме посъветвали ? Благодаря
vqra.radeva
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Апр 2016, 15:32

Re: Мозъчносъдови заболявания - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 16 Юни 2016, 13:08

vqra.radeva написа:Здравейте, от доста години имам силно главоболие. Понякога е всеки ден, понякога е по-рядко , но си го има. Състои се от силна пулсираща болка в двете слепочия и по-лека в челото, а преди да започне да ме боли , усещам дискомфорт отзад, долната част на главата, ако не пия обезболяващо навреме започва гадене и понякога се стига до повръщане, дразни ме всичко, светлина, звук и миризма. Казаха ми ,че е мигрена.Пила съм най-различни обезболяващи и вече почти нищо не ми действа.Понякога дори аулина не помага.Ходих на невролог и тя ми каза да пия първо деган, след 20 минути солпадеин и след час ако не е минало дексофен. Също нямаше особен ефект.Мигренон пих известно време в началото сякаш помагаше, после спря. Какво бихте ме посъветвали ? Благодаря


Здравейте !

Вашето описание на симптомите, покрива в голяма степен критериите за мигрена. Въпреки изброените медикаменти, Вашето главоболие не отминава, което налага прилагане на подходящи такива за Вашия случай ! Лечението на мигрената бива - лечение на пристъпа на главоболие и лечение (профилактика) в междупристъпния период - с цел недопускане на пристъп ! Лечението в единия и другия случай е различно !
Съветвам Ви да вземете второ мнение от невролог !

Успех,
Д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта