Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Да живея под наем или да изплащам огромен заем?

Мнениеот Светлето » 05 Юли 2019, 09:07

И наем съм плащала, и заем. Най-добре нито едно от двете, но ако трябва да избирам - второто.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Да живея под наем или да изплащам огромен заем?

Мнениеот Niya » 09 Юли 2019, 09:29

Ние изплащаме заем, но честно казано предпочитам така. Поне зная къде инвестираме парите си. А и не сме и помисляли да напускаме страната. За нас да живеем под наем не е вариант.
Niya
 
Мнения: 71
Регистриран на: 07 Май 2019, 11:07

Re: Да живея под наем или да изплащам огромен заем?

Мнениеот Pipilota » 09 Юли 2019, 17:10

Миленита написа:Не си представям да се нагърбя с огромен заем. Ако е само за ремонт на жилище - да, но иначе - не.

Ако имаш нещо, което да ремонтираш. На младини е лесно, ами като дойдат старите години, как се живее под наем тогава? :/ Мен от това ме е страх, затова и на младини яко съм се нагърбила с изплащането на старините си.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Да живея под наем или да изплащам огромен заем?

Мнениеот tano » 07 Авг 2019, 13:14

Живея под наем вече 12 години. Причините, поради които не съм изтеглил заем за жилище са много: 1. Наемът ми е по-малко, отколкото вноската за заема. 2. С доходите си не мога да си позволя вноските. 3. В момента в България не мога да бъда сигурен за работата си. Какво ще стане, ако ме съкратят или се разболея и не мога да си плащам вноските по заема към банката?

Ако не сте сигурни, че ще живеете в България, наемът е по-добрият вариант.
tano
 
Мнения: 121
Регистриран на: 07 Авг 2019, 11:03

Re: Да живея под наем или да изплащам огромен заем?

Мнениеот Marshmellow » 09 Авг 2019, 09:07

tano написа:Живея под наем вече 12 години. Причините, поради които не съм изтеглил заем за жилище са много: 1. Наемът ми е по-малко, отколкото вноската за заема. 2. С доходите си не мога да си позволя вноските. 3. В момента в България не мога да бъда сигурен за работата си. Какво ще стане, ако ме съкратят или се разболея и не мога да си плащам вноските по заема към банката?

Ако не сте сигурни, че ще живеете в България, наемът е по-добрият вариант.


Подкрепям доводите ти!
Marshmellow
 
Мнения: 20
Регистриран на: 27 Юни 2019, 10:02

Re: Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Мнениеот ivanovski » 11 Апр 2023, 00:09

Наем или заем - двете опции имат своите плюсове и минуси, и изборът между тях зависи от вашите лични нужди и предпочитания.

Наемането на жилище предлага гъвкавост и по-малко задължения. Ако сте в период на промени в кариерата си или не сте сигурни във вашите дългосрочни планове, наемането може да бъде подходящо решение. Няма да трябва да се грижите за поддръжката на имота и ще можете лесно да се преместите, ако се наложи.

Заемът (ипотечен кредит) е подходящ, ако искате да инвестирате в собствен имот и да изградите капитал. Това може да ви предложи финансова стабилност и сигурност в дългосрочен план. Въпреки че изисква по-голяма начална инвестиция и отговорност, собствеността на имот може да ви осигури повече свобода и контрол над вашата среда.

Съветвам да сравните внимателно двете опции и чисто финансово да направите преценка. Можете да спестите много време ако ползвате банков посредник, в почето случай са безплатни и Ви сравняват най-добрите условия от повечето банки на пазара.

В крайна сметка, изборът между наем и заем зависи от вашите лични финансови обстоятелства, предпочитания и бъдещи планове. Важно е да обмислите внимателно всички възможности и да вземете решение, което най-добре отговаря на вашите нужди.
ivanovski
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Апр 2023, 16:28

Re: Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Мнениеот blagovestadamianova » 12 Май 2023, 20:27

Това е важно решение, зависещо от финансите и желанията ти. Купуването на жилище ти дава собственост и възможни финансови ползи от увеличаващи се цени, но изисква сериозни парични средства и отговорности. Поддръжката и ремонтите не трябва да се подценяват.

Под наем можеш да си осигуриш гъвкавост и по-малко ангажименти, но липсва стабилност. От друга страна парите, които спестяваш може да влагаш в акции и облигации, които да ти реализират по-висока доходност и това не е за подценяване.
blagovestadamianova
 
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Май 2023, 20:20

Re: Наем или заем? Дали да изберем жилище под наем, или ипотечен кредит?

Мнениеот ZaharaConsult » 12 Яну 2024, 21:11

За помощ при управлението на имоти можете да посетите сайта Flat Manager На мен ми помогнаха много, когато реших да си отдам жилището под наем.
ZaharaConsult
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Яну 2024, 21:15

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron