Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани със сърдечни заболявания, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Dr Deliibryamov » 23 Апр 2019, 17:47

Нека да ви сложат холтер ЕКГ и да се види какъв е проблемът.Може да споделите след това заключението и пак да коментираме...
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот tony.andonova » 01 Май 2019, 11:40

Здравейте.Минах холтера,минах и ехограф.Според лекаря ,на ехографията сърцето ми е перфектно.Теста показва,че е чудесно.Холтера е засякъл пристъпи на синусова трахикардия,но не толкова силно изразена и дори мисли,че не се касае за трахикардия.Аз как да го разбирам?Начерта ми някаква схема и ми каза,че между два удара на сърцето нещо електричеството се нарушавало.Та дори и не искаше да ми даде бетаблокер, но го помолих.Изписа ми само с убеждаването,че трябва да помисля преди да ги започна,защото сърцето ми е здраво,млад човек съм и ще имам странични симптоми а вечер пулса ми е 56 и след лекарства може да стане барикардия.
Заключението беше,че прекалено много обръщам внимание на биенето на сърцето си.А колкото до сърцебиенето при вървене или при изкачване на стълби ми каза,че е нормално.Движа се,вървя,дишам...
Забравих да кажа,какво още допълни.Че това,че пулса ми става 160 означава ,че сърцето ми е здраво.Неговото по смъртно нямало да вдигне толкова
Това е.В момента не пия нищо.Дори не ги започнах.Бизопролол ми изписа.
tony.andonova
 
Мнения: 8
Регистриран на: 11 Апр 2019, 13:13

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Dr Deliibryamov » 03 Май 2019, 16:53

Да,синусовата тахикардия при структурно здраво сърце,каквото е вашето,много рядко налага медикаментозно купиране.Така че няма от какво да се притеснявате.
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот nejen_polux » 13 Май 2019, 00:37

Здравейте д-р. Делиибрямов. Проблема ми е свързан с високото количество на пикочна киселина в кръвта, имам ускорен пулс, който е придружен с аритмия, и от време на време качвам кръвно в порядъка на 160/90 и пулс 137 удара. Пия два вида лекарства - Ивабенор и Бипрол в 7 и 17 ч, но без ефект. За пикочната киселина кардиолога ми предписа Милурит по 3 таблетки на ден за 20 дни, вместо да се смали, тя скочи още повече. Беше 540, а сега е 734 и вече не зная какво да правя и при кой кардиолог да отида, обиколих кажи-речи всички кардиолози в Стара Загора. Според кардиолога ми, пикочната киселина е причината за ускорения пулс?! Според Вас - възножно ли е наистина пикочната киселина да е проблем за ускорения ми пулс?!
nejen_polux
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Апр 2019, 03:47

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Dr Deliibryamov » 20 Май 2019, 15:14

Здравейте,високите нива на пикочна киселина в кръвта все повече се въприемат като част от континуума на съсдечно-съдовите заболявания.Важно е не само медикаментозното лечение,но и най-вече начинът на живот и диетата ! След като нямате ефект от лечението се обърнете към лекуващия ви лекар за оптимизация терапията
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот nejen_polux » 20 Май 2019, 20:05

Благодаря за отговорът Ви! Ще посетя кардиолога другата седмица, тъй като всички часове за тази седмица са заети.
nejen_polux
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Апр 2019, 03:47

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот joyjoy » 23 Май 2019, 13:38

Здравейте, имам хашимото и натиск в гърдите, мравучене по тялото , особено ръцете и бодене някъде вътре в гръдния кош. Все го свързаха с болестта ми, но смених личния и днес ми направи ЕКГ и нещо в графиката не е наред. Праща ме спешно в болница. Искам да изпратя 2 файла на Екг- то. Мерси!
Прикачени файлове
Screenshot_20190523-123804_Gallery.jpg
Имам още един файл
Screenshot_20190523-123804_Gallery.jpg (633.6 KiB) Прегледано 656 пъти
joyjoy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Май 2019, 13:27

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Dr Deliibryamov » 03 Юни 2019, 18:27

От изпратеният от Вас файл не виждам някакво нарушение,налагащо спешна хоспитализация в кардиология. Но ЕКГ-то е само част от общия диагностично-терапевтичен процес...
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Петя.Георгиева » 04 Юли 2019, 14:46

Здравейте, докторе! Имам билки и понякога бодежи в ляво ( не знам дали е в сърдечната област) - ту от лявата част на гърдата, ту от дясната. Понякога трудно поемам въздух и пулса ми скача на 90 - 100. Лявата ръка ми изтръпва и краката ми отмаляват. Кръвното ми е нормално, дори малко нисичко. Правена ми е кардиограма преди 4 месеца, всичко беше наред. Преди 2 - 3 г.имах същия проблем и тогава кардиограмата и апарата, на който ме гледаха не показа проблем. Възможно ли е да е проблем със сърцето или какво може да бъде според Вас?
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Петя.Георгиева » 04 Юли 2019, 16:18

Забравих да кажа, че като че ли ми се вие свят - едно ми е шеметно на главата и ми отмалява. Чувствам страшно напрежение направо страх.
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

ПредишнаСледваща

Назад към Сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта