Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани със сърдечни заболявания, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Dr Deliibryamov » 29 Дек 2019, 00:57

Да,има такива данни,че може да предизвика ПМ,но това е рядко усложнение...Симптомите обикновено са сърцебиене,гръден дискомфорт,задух,но може да протече и безсимптомно.Диагнозата се поставя с ЕКГ.
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Христина85 » 25 Яну 2020, 09:59

Здравейте, преди празниците се почувствах зле, тежест в гърдите, задъхвах се, пулсут ми скачаше рязко до 120. Изплаших се да нямам пневмония, тъй като бях боледувала, но рентгена не показа нищо. Реших да отида на кардиолог, направи ми ЕКГ, пулсът ми тогава беше 137(бях се и притеснила) но на кардиограмата пишеше, че имам Абнормални Т вълни. Назначи ми лечение с Конкор 5мг и магнерод. Направи ми ехография и каза, че имам съвсем лека стеноза на аортата. И ми изписа и флурен трил. Потърсих второ мнение и те отхвърлиха диагнозата Стеноза на аортна клапа 1ст.но ми смениха лекарството с Бриволол от 5мг. Сега се притеснявам, че когато потърсих второ мнение не показах кардиограма та от първото изследване. Страхувам се дали измене ията които бяха се дължат на тахикардия та или имам някакво по сериозно заболяване. На ЕКГ засече и екстрасистоли, но не ми казаха нищо за тях. Мога ли да прикача или на имейл да изпратя ЕКГ изследванията? БЛАГОДАРЯ
Христина85
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Яну 2020, 09:26

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Христина85 » 25 Яну 2020, 10:17

Пикачих, ЕКГ от първото изследване.
Христина85
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Яну 2020, 09:26

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Христина85 » 25 Яну 2020, 10:19

Това е на следващия ден след прием на конкор 5мг.
Христина85
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Яну 2020, 09:26

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Христина85 » 25 Яну 2020, 10:39

Забравих да спомена, че пия конкор сутрин и вечер по 2,5мг.Мога ли да сменя конкор с бриволол от днес за утре? . Когато съм в къщи кръвното ми е ниско около 110/75 но забелязвам, че при движение се покачва, в лекарските кабинети е по високо.
Христина85
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Яну 2020, 09:26

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Dr Deliibryamov » 28 Яну 2020, 11:05

Кардиограмите ви са нормални(поне в частта,която се вижда на снимките),с изключене на това,че на първата малко Ви е ускорена сърдечната честота.А защо искате да смените конкор с бравилол ?
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Христина85 » 29 Яну 2020, 14:03

Dr Deliibryamov написа:Кардиограмите ви са нормални(поне в частта,която се вижда на снимките),с изключене на това,че на първата малко Ви е ускорена сърдечната честота.А защо искате да смените конкор с бравилол ?

Смениха ми го след консултация с още двама кардиолози, които отхвърлиха диагнозата : аортна стеноза 1ва степен. И ми смениха Конкор с Бравилол. При първоначалния преглед ми казаха, че имам козметичен дефект на митралната клапа и не било опасно, но по ме изплаши стеноза та на аортна клапа. Беше ми изписан флурентрил и конкор. Тъй като съм много страхлива и бързо се паникьосвам, потърсих и друго мнение. 2ма кардиолози погледнах ехохрафията и казаха че нямам стеснение. И предоисаха едно и също лекарство - Бравилол. 3 дни вече пия бравилол, но на моменти пулса пак скача, през деня може да стигне до 85-90.
После спада на 75. Искам да кажа, че съм с наднормено тегло 163/85кг и ми назначи ха и диета :) . Не трябва ли пулса да спадне повече от бравилол или се изисква време да се натрупа лекарството. Питам, защото от 5мг конкор пулсът ми беше 58-60 а от бравилол не пада толкова Много ме е страх, защото получавам и екстрасистоли и след всяка една изпадам в паника. Нали би трябвало да се повлияват от бетаблокера и от магнезият, който пия :(Много благодаря за отделеното време.
Христина85
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Яну 2020, 09:26

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Dr Deliibryamov » 29 Яну 2020, 19:58

Бравилол е небиволол,конкор е бизопролол... Последният има по-мощен редуциращ сърдечната честота ефект(не предизвиква съдоразширяване и по-малко намалява АН). Небиволол има ''по-мек' редуциращ СЧ ефект,но предизвиква вазодилатация и намалява и АН.Моят съвет е да се доверите на един лекар и да следвате неговите препоръки,избягвайте смяна на колегите или поне не толкова често :) :+1:
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Христина85 » 30 Яну 2020, 23:35

Много благодаря за отговора докторе. Човек трябва да търси и второ мнение и тогава да прецени на кого да се довери. (при мен третото беше изключение :) Продължавам с Бравилол и ще следя АН. При нужда(ако кръвното ми е ниско),лекарят каза да намаля дозата. Спазвам режим и се надявам да мога после да спра бетаблокерите.След месец съм на консултация. Имате ли във вашата практика пациенти, които спират след време приема на бетаблокерите или започне ли се вдинъж и няма спиране?
Христина85
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Яну 2020, 09:26

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Dr Deliibryamov » 09 Фев 2020, 19:02

Може да се спре по преценка на лекуващия Ви лекар
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

ПредишнаСледваща

Назад към Сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта