Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани със сърдечни заболявания, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Vasilka888 » 10 Фев 2020, 01:13

Здравейте докторе, имам един въпрос към вас,защото съм изключително притеснена. 2 пъти получих (по време на физическа активност) силно вибриране в сърцето...усеща се сякаш сърцето не пулсира а вибрира много силно за няколко секунди ,след това започва много силен пулс ,задух и силен страх. Посетих кардиолог и той ми направа ЕКГ ,ехокрафия. Изследванията показаха ,че всичко е нормално,но доктра каза ,че може да се види какво точно е само по време на пристъп. Има ли шанс това да е сърдечно мъждене или трептене,защото съм много уплашена. На 23 години съм,нямам сърдечни заболявания. Благодаря предварително
Vasilka888
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Фев 2020, 01:07

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Dr Deliibryamov » 18 Фев 2020, 00:09

Възможно е да е ''сърдечна аритмия'',но е възможно и да не е.Колегата правилно ви е казал,че диагнозата се поставя на базата на ЕКГ(стандартен запис,краткосрочен или продължителен ЕКГ мониторинг,лууп-рекордер..
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Vasilka888 » 19 Фев 2020, 13:09

Благодаря Ви за отговора. Възможно ли е рязката поява на вибриране в сърцето и силния пулс да е в следствие н високия адреналин + физическата активност ? (Защото когато ми се случи ,не усещах сърцето да прескача,биеше много бързо ,но равномерно?) и възможно ли е сърцето да вибрира просто защото бие много силно? Опасно ли е това? Благодаря Ви докторе.
Vasilka888
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Фев 2020, 01:07

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Dr Deliibryamov » 29 Фев 2020, 18:57

Възможно е разбира се,това е физиологично-при физическо усилие сърдечната честота се покачва,ако не се покачва е патология
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот elenche » 03 Апр 2020, 14:22

Здравейте, искам да попитам при екстрасистоли появи ли се в 37 г.с. от бременността задължително ли е раждане чрез секцио или може да се роди естествено? Какво е вашето мнение като кардиолог
elenche
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Апр 2020, 14:10

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот asteraki_69 » 24 Апр 2020, 14:00

Здравейте, от около 3 години пия Теветен 600 мг, който ми предписа ЛЛ. Оплакването ми беше, че в покой започнах да получавам сърцебиене. Оттогава проблем съм имала само ако пропусна да го вземам 2-3 дни, бях вдигнала кръвно 160/90. Същевременно приемамам по половин таблетка Сероксат от 20 мг.
До началото на извънредното положение с тези медикаменти се чувствах абсолютно комфортно.
След това започнах сериозни паник атаки, като пулсът ми се учестяваше много, над 100 - за мен това е много.
Един ден имах пристъп, при който пусът скочи към 130-140, а кръвното около 165/100. ЛЛ ме посъветва да взема половин таблетка Бизогама от 5 мг, т.е. 0,25 мг. Нормализирах се. Следващите 2-3 дни отново имах пристъпи, не съм мерила нищо от страх.
Въпросът ми към Вас е следният: Започнах освен описаните в началото две лекарства всеки ден да приемам и Бизогама 0,25 мг, консултирано с ЛЛ. Притеснявам се, защото прочетох, че е бета блокер и не съм запозната с действието му. Какво бихте ме посъветвали, най-вероятно става въпрос за проявление на проблеми от друго естество /психологически/, но от гледна точка на Теветен и Бизогама, доколко си помагам и вредя?
Години 50+.
Благодаря Ви!
asteraki_69
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Апр 2020, 13:35

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот emin.emin » 28 Апр 2020, 21:39

Добър вечер,
От два дена имам следния проблем или поне така си мисля.
Когато си напипам пулса в китката, той бие в определена честота, но понякога забавя и се усеща едно налягане, като в този момент пулса забавя или така ми се струва (усеща се едно лупкане) и после продължава в същата честота. Това не се случва на определен период, което ме озадачава повече. Ако евентуално се запушва нещо и се освобождава от налягането, то трябва да е винаги на определено време (Предполагам) ... Меря си кръвното, което е горе-долу нормално и пулса също, но няколко пъти вечер повтарям процедурата, а апарата не отчита и аритмия... :/
emin.emin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Апр 2020, 21:27

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот gabrielakrlv » 28 Апр 2020, 23:27

Здравейте докторе! Момиче на 17г. съм.Преди време имах пристъпи на сърцебиене нощем. Ходих на кардиолог, беше ми поставен холтер за 24ч., от който резултатите бяха в норма-докторът ми каза, че не вижда нищо “прекалено нередно” и според него е хубаво да отида да пусна изследвания за ТСХ на щитовидна жлеза за всеки случай. До такива изследвания така и не успях да стигна поради спешна операция и хоспитализация от остър апендицит. Минаха няколко месеца и от 1-2 седмици отново получавам сходни пристъпи нощем-прескачане в гръдната област, усещам го като сърце, но не е точно така, както когато наложи изследване с холтер. Прескачането е странно, меря пулс всяка нощ в пълен покой и варира от 96 до 109-111 в много лош случай. Придружено е с умерено стягане в главата, изтръпване на крайници и неконтролируемо треперене на ръцете. По принцип съм с ниско кръвно, нормалното за мен е 100/40, а в такива моменти долната граница скача до 80-90. Какво е Вашето мнение по въпроса? Как да постъпя-да ида отново при кардиолог или да се обърна към ендокринолог?
gabrielakrlv
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Апр 2020, 23:11

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Dr Deliibryamov » 08 Май 2020, 16:58

elenche написа:Здравейте, искам да попитам при екстрасистоли появи ли се в 37 г.с. от бременността задължително ли е раждане чрез секцио или може да се роди естествено? Какво е вашето мнение като кардиолог


Здравейте,ако става дума само за екстрасистоли, без придружаващо СС заболяване-не,не е необходимо секцио от кардиологична гледна точка
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Нарушения на сърдечния ритъм (аритмии) - тахикардия, брадикардия, сърцебиене

Мнениеот Dr Deliibryamov » 08 Май 2020, 17:00

gabrielakrlv написа:Здравейте докторе! Момиче на 17г. съм.Преди време имах пристъпи на сърцебиене нощем. Ходих на кардиолог, беше ми поставен холтер за 24ч., от който резултатите бяха в норма-докторът ми каза, че не вижда нищо “прекалено нередно” и според него е хубаво да отида да пусна изследвания за ТСХ на щитовидна жлеза за всеки случай. До такива изследвания така и не успях да стигна поради спешна операция и хоспитализация от остър апендицит. Минаха няколко месеца и от 1-2 седмици отново получавам сходни пристъпи нощем-прескачане в гръдната област, усещам го като сърце, но не е точно така, както когато наложи изследване с холтер. Прескачането е странно, меря пулс всяка нощ в пълен покой и варира от 96 до 109-111 в много лош случай. Придружено е с умерено стягане в главата, изтръпване на крайници и неконтролируемо треперене на ръцете. По принцип съм с ниско кръвно, нормалното за мен е 100/40, а в такива моменти долната граница скача до 80-90. Какво е Вашето мнение по въпроса? Как да постъпя-да ида отново при кардиолог или да се обърна към ендокринолог?

Изследвайте си ТСХ и потърсете консултация с личния си лекар :)
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

ПредишнаСледваща

Назад към Сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron