Сериал по Netflix, който изпраща послание за самоубийство?!

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Сериал по Netflix, който изпраща послание за самоубийство?!

Мнениеот Дороти » 26 Ное 2018, 12:56

Една моя приятелка е в паника, защото хванала своето дете да гледа този сериал - 13 reasons why. Ставало дума за ученичка, която се самоубива и после се нищели тайни между съучениците й. Честно казано, и аз бях изумена как може да се пускат такива филми, които макар и косвено навеждат на мисълта че самоубийството е някакво решение?!
Не стигат всичките тия селфита от най-безумните и опасни места, ами и филми!
Как да опазим децата си от такива пошли неща?
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Сериал по Netflix, който изпраща послание за самоубийство?!

Мнениеот viviann » 26 Ное 2018, 13:07

И аз много се притеснявам от подобни филми. Не разбирам защо се пускат, или поне трябва да не са разрешени за деца под 16 години. Отвсякъде ги дебнат опасности, подвеждаща информация, предизвикателства. Кому е нужен подобен филм?! Ако целта е да се покаже защо НЕ БИВА да се стига до самоубийство - ок, ама като не съм гледала филма, не мога да кажа така ли е...
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Сериал по Netflix, който изпраща послание за самоубийство?!

Мнениеот Karina_85 » 26 Ное 2018, 14:44

Не съм го чувала тоя филм, ама те децата едва ли могат да си го пуснат без вие да разберете. Просто бъдете нащрек. Няма как да се спрат всички гадости, които се излъчват по медиите. За жалост!
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Сериал по Netflix, който изпраща послание за самоубийство?!

Мнениеот Ванила » 26 Ное 2018, 14:49

Ако едно дете е психически здраво и няма проблеми, не би трябвало един сериал да го разклати толкова, че да го тласне към самоубийство. В смисъл че причините за нещо подобно едва ли трябва да се търсят в сериал, а по-скоро в живота на детето.
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Сериал по Netflix, който изпраща послание за самоубийство?!

Мнениеот Innerlane » 28 Ное 2018, 17:11

Не сте прави. Посланието на сериала е съвсем друго, аз лично съм гледала някои серии. Идеята е обратното - показват как много тийнейджъри с поведението си, чрез много недоразумения, клюки и злословия, могат да докарат своя близка до самоубийство. Кара децата да преосмислят това как се държат към околните и им отваря очите как разбрал-недоразбрал можеш да спомогнеш в съсипванието на нечий живот и после цял живот да съжаляваш. В никой случай не се и намеква, че самоубийството е изход, а напротив - огромна загуба е и всички, които спомогнаха, после се осъзнаха и промениха коренно.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Сериал по Netflix, който изпраща послание за самоубийство?!

Мнениеот maia the bee » 05 Дек 2018, 15:14

Дано и децата го възприемат така, Innerlane. То едва ли става въпрос че някой нарочно ги подтиква към подобно действие, а по-скоро е като вид пропаганда за незрялата им психика.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Сериал по Netflix, който изпраща послание за самоубийство?!

Мнениеот Валерия М » 07 Дек 2018, 10:22

Вече какво ли няма по телевизията! Но в такъв свят живеем, няма как да ги изолираме. Опитвам се да разговарям с детето, да е наясно че филма, рекламата, компютърната игра не са реалния живот. Мога само да се надявам да има разума да ги разграничава. :roll:
Валерия М
 
Мнения: 79
Регистриран на: 07 Дек 2018, 10:13


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта