Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 08 Окт 2015, 23:51

виктория матева написа:Здравейте искам да попитам за моята принцеса още от бебе не иска да спи и всеки казва че е моментно но до ден днешен продължава нощно време се буди през два часа неспокойна е почти не спи ,а целия ден е поспалива опитахме повече игри и разходки през деня, по-късно да я приспиваме ,но не се получава нормално ли е.


Здравейте,
след като съня на детето ви е нарушен може да давате Киетюд сироп за 10 дни и да го редувате с Дормикинд таблетки за 20 дни.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 08 Окт 2015, 23:55

dacka85 написа:Здравейте! Синът ми е на 10 месеца и вече имаме 8 зъба, понякога е много неспокоен -мрънка, лигави се и е някак нервен и раздразнителен от зъбите предполагам. Постоянно се буди нощем през час през два дори понякога по-често. Много рядко се е случвало да имаме спокойна нощ(1-2 пробуждания) . Има ли вероятност да е нещо друго освен зъбите?


Здравейте,
много от децата в тази възраст имат проблеми със съня, поради никнене на зъбите. Най-вероятната причина за неспокойствието му е пробиването на зъбите. Може да опитате да ми давате Дормикинд таблетки, като ги разтваряте във вода, за да помогнете на съня му.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педиатър

Мнениеот sharliz » 01 Фев 2016, 10:23

здравейте. искам да ви попитам от каква до каква възраст може да се дава дормикинд и дентокинд? и дали може да се се дават заедно? имам предвид сутрин едното и в рамките на деня другото? благодаря ви предварително
sharliz
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Фев 2016, 10:09

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 17 Авг 2016, 16:40

sharliz написа:здравейте. искам да ви попитам от каква до каква възраст може да се дава дормикинд и дентокинд? и дали може да се се дават заедно? имам предвид сутрин едното и в рамките на деня другото? благодаря ви предварително


Здравейте,
може да ги давате в комбинация. По преценка на лекар може да се дават от 5-6 месечна възраст.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педиатър

Мнениеот romina.nankova-gercheva » 30 Мар 2017, 14:08

Здравейте. Сина ми е на 1г. Преди седмица беше с температура и диария. Излязоха 3 и 4 зъб. Сега отново е същата история. Възможно ли е да е от зъби (не виждам подуто, зачервено, побеляло)? Отмалял е, не иска да хапва нищо друго освен солетки и обикн.бисквити. Педиатъра ни казва, че щом е така с тези зъби, с всички останали ще вдига Т и ще има същите симтоми.
Кажете ми как да се справям с такива ситуации?! Не мога по никакъв начин да му помогна.
romina.nankova-gercheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:04

Re: Никнене на зъби - онлайн консултация със специалист Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 01 Апр 2017, 21:37

romina.nankova-gercheva написа:Здравейте. Сина ми е на 1г. Преди седмица беше с температура и диария. Излязоха 3 и 4 зъб. Сега отново е същата история. Възможно ли е да е от зъби (не виждам подуто, зачервено, побеляло)? Отмалял е, не иска да хапва нищо друго освен солетки и обикн.бисквити. Педиатъра ни казва, че щом е така с тези зъби, с всички останали ще вдига Т и ще има същите симтоми.
Кажете ми как да се справям с такива ситуации?! Не мога по никакъв начин да му помогна.


Здравейте,
добре е да му давате прахчета за диарията и повече течности, за да не се обезводни. Не бих изказала мнение, че това е от зъбите, тъй като в момента има доста болни деца с вирусна чревна инфекция.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта