Никулден - празнична трапеза и полезни съвети

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Да се приготвим за Никулден с шаран!

Мнениеот lussy » 21 Ное 2016, 10:23

Някой може ли да ми каже рецепта за шаран в тесто. Никога не съм правила така и искам тази година да опитам. Пък трябва да е доволен именника все пак :wink: .
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Да се приготвим за Никулден с шаран!

Мнениеот Malina » 21 Ное 2016, 13:06

Не съм почитателка на шарана и може би ще избера друга риба, но и на мен ще ми е интересна рецептата с тесто, макар че предполагам, вътре доста ще се запари и няма да е особено вкусно, като краен резултат.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Да се приготвим за Никулден с шаран!

Мнениеот Nightmare » 21 Ное 2016, 15:15

Не е голяма философия шаран в тесто. Рибата се прави както обикновено, пълни се и се замесва по-твърдо тесто, което се увива около шарана. Пече се около 40 минути. Аз харесвам коричката на печения шаран и в тесто не го правя често.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Да се приготвим за Никулден с шаран!

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Ное 2016, 15:24

Nightmare написа:Не е голяма философия шаран в тесто. Рибата се прави както обикновено, пълни се и се замесва по-твърдо тесто, което се увива около шарана. Пече се около 40 минути. Аз харесвам коричката на печения шаран и в тесто не го правя често.

а самия шаран не се пече, така ли? Слага се направо в тестото суров и се пече заедно?

иначе и аз не съм почитателка на шарана, много кост, много нещо, предпочитам да е чисто месо.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Да се приготвим за Никулден с шаран!

Мнениеот annydance » 22 Ное 2016, 16:31

Заедно се пекат, но в тесто и аз не съм опитвала. На мен мазен ми идва и на този празник често готвя друга риба, например толстолоб. Него го харесвам повече.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Търся рецепта Рибник с ориз за Никулден!

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Ное 2016, 15:23

Преди години опитах рибник с ориз приготвен от майката на моя колежка! За съжаление, отдавна сме загубили дирите си, но още си спомням невероятния вкус на въпросния рибник! :cheerleadersmileygirl: Много ще ми бъде полезно, ако споделите някоя рецепта, или за каквото и да е подобно ястие, дори и да не е само с ориз! :roll:
Помня, че в рибника имаше и орехи, лук, ориз, но то не е само това, ами трябва и майсторлък и точна рецепта! :roll: Очаквам предложенията ви!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Търся рецепта Рибник с ориз за Никулден!

Мнениеот Monika_Spasova » 29 Ное 2016, 15:59

Аз съм яла такъв рибник, само с риба, ориз и скумрия беше! Запържва се лук с подправки - черен пипер, сол, джоджен, слага се ориз (според тавата), 1 ч.ч. и се долива 1ч.ч. вода, когато се поеме водата се слага в тава, сипва се останалата вода, слага се скумрията на парчета и се пече до готовност.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Търся рецепта Рибник с ориз за Никулден!

Мнениеот fawla » 29 Ное 2016, 16:41

Аз съм яла с кисело зеле! Е няма такъв вкус, бях го забравила това и сега ми напомни! Прави се по същия начин, както се прави месо със зеле, само че се слага много олио и се запича накрая с рибата! :razz: :razz: :razz:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Търся рецепта Рибник с ориз за Никулден!

Мнениеот Jully » 29 Ное 2016, 17:07

Риба с ориз?! Наистина ли може? Да си призная, абсолютно никога не съм се сещала за такава комбинация и хич не мис е връзва дори като идея! Но може да е интересно,м ако е сготвено майсторски. Може би ще пробвам, по принцип оризът ми се получава добре.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Търся рецепта Рибник с ориз за Никулден!

Мнениеот mangusta » 29 Ное 2016, 17:11

Какво съвпадение, тези дни мисля да сготвя бяла риба с ориз и праз :grin: ! В тигана първо задушавам червен лук и праз, добавям червен пипер, черен и сол. Слагам ориза за около 4-5 минути да се обърне и изсипвам всичко в тава. Осолените парчета риба ги подреждам върху лука, наливам малко вода и слагам във фурната.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта