Ниско кръвно налягане - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани със сърдечни заболявания, да споделяте мнения и да получите съвет.

Ниско кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Deliibryamov » 14 Яну 2019, 19:59

В тема “Ниско кръвно налягане” на здравния форум може да откриете мнения и зададете вашите въпроси, свързани с това състояние. Тук може да получите консултация, съвет и информация относно причините за появата му, характерните симптоми, поставянето на диагноза и възможностите за лечение. На вашите въпроси отговаря Д-р Якуб Делиибрямов - кардиолог.

Ниско кръвно налягане (хипотония) представлява състояние, при което налягането на кръвта в артериалната система от съдове е под 100/60 mmHg за мъжете и под 95/60 mmHg за жените. Хипотонията може да настъпи остро в резултат кръвозагуба, алергична реакции, тежко протичащи инфекции, прием на медикаменти, обезводняване, или има хронично протичане, което често не налага специфично лечение. Това състояние може да се прояви със следните симптоми: световъртеж, отпадналост, гадене, главоболие, зрителни нарушение, краткотрайна загуба на съзнание и др.

Подробна информация за д-р Якуб Делиибрямов ще откриете в справочника на Фрамар.
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Ниско кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот andrei.asenov » 12 Ное 2019, 10:28

Как се лекува ниско кръвно налягане? От много време съм така с кръвно налягане 90/115.
andrei.asenov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Ное 2019, 10:20

Re: Ниско кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Deliibryamov » 12 Ное 2019, 16:56

Първо трябва да се установи причината...при доста хора,особено млади жени, това е констутуционна особеност,така или иначе първа стъпка е достатъчната хидратация,увеличаване на приема на сол,много рядко се налага медикаментозна терапия.
Dr Deliibryamov
 
Мнения: 46
Регистриран на: 30 Яну 2019, 13:50

Re: Ниско кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Mihaela.a » 07 Юли 2020, 09:50

Здавейте по принцип винаги съм била с ниско кръвно но от известно време често ми се вие свят веднъж бях доближила много границите консултирала съм се с невролог, но резултатите от лечението бяха временни и си мисля че може би проблема е друг. От няколко дни отново много ми се вие свят вчера при мерене на кръвното едната граница изобщо не можаха да я намерят а от топлото време става още по зле. Може ли мнение и съвет.
Mihaela.a
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Юли 2020, 09:33

Re: Ниско кръвно налягане - мнения и въпроси

Мнениеот Даниела.Шиндарска » 10 Ное 2020, 20:09

Здравейте, с ниско кръвно налягане съм през целият ми живот, на 31 съм сега. Ревматолог ми изписа агапурин за лечение на вторичен синдром на Рейно, обаче от него кръвното почна да спада повече. Днес след разговор по телефона ми назначи циластазол 2х1. Понеже лекарството е скъпичко съм под съмнение дали няма да ми окаже отново такова влияние на кръвното. Моля за мнение
Даниела.Шиндарска
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Ное 2020, 20:04


Назад към Сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта