Очни болести - офталмология

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с очни болести, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот sweet_dreams47 » 20 Сеп 2016, 22:26

към доктор Славейков- освен всичко изписано досега като факти има го и това че трудно се разбуждам сутрин без гимнастика.
sweet_dreams47
 
Мнения: 10
Регистриран на: 20 Мар 2014, 19:06

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот sweet_dreams47 » 21 Сеп 2016, 11:51

до доктор Славейков; усещам нещо като мъждене и бодеж в очите.
sweet_dreams47
 
Мнения: 10
Регистриран на: 20 Мар 2014, 19:06

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот ekaterina.borisova » 26 Сеп 2016, 10:12

Здравейте,

Миналата сряда (21.09.2016 г.) бях на очен преглед, след което ми разшириха зениците за по-точно определяне на диоптъра. Днес е петият ден от тогава и все още зениците ми не са се свили и виждам размазано наблизо. Т.к. знам, че обикновено минава за около два-три дни, бих искала да попитам дали това е нормално и какво трябва да предприема в случая.

Благодаря предварително за отговора!
ekaterina.borisova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Сеп 2016, 10:06

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 29 Сеп 2016, 13:20

Здравейте,
Никое от оплакванията ви не насочва към очен проблем. По скоро проблемите са от преумора, но е необходима консултация с невролог и/или психиатър.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот dimitrovagal » 05 Окт 2016, 15:52

Зддравейте,
С очна протеза съм от много години. В началото при почистването и ползвах капки за очи Сулфацетамид след като те бяха спрени от производство преминах на Офталмосептонекс, но сега от два месеца и той е спрян да се внася.Въпросът ми е какъв заместител да ползвам? Благодаря предварително.
dimitrovagal
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Окт 2016, 15:46

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 13 Окт 2016, 13:23

За ekaterina.borisova,
Здравейте, ако зениците ви не се свиват за повече от 2-3 дни е необходимо да се обърнете към очния си лекар и евентуално да ви изпишат/ накапят капки за свиване на зениците или да ви проследяват.

За dimitrovagal
Здравейте,
Можете да ползвате Окуфлаш (http://apteka.framar.bg/30002188/%D0%BE ... BC%D0%BB-2), аналогични са като действие и ги има на пазара.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Мария702 » 01 Яну 2017, 11:21

Здравейте д-р Славейков и Честита нова година!Имам момченце на 10 месеца,от около месец поплаква доста заради никнене на зъби и забелязах,че от дясното око обилно си текат сълзи,а от лявото не,само се навлажнява.Същото око имаше запушен слъзен канал,когато малкия беше на 3 месеца.Педиатърката ни предписа капки и окото се оправи.Благодаря предварително за консултацията!
Мария702
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Яну 2017, 11:12

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 22 Фев 2017, 01:07

До Мария702
Здравейте,
Щом се е оправил окото и не сълзи няма проблем. Ако се появи сълзене без причина може да е стеснен слъзния канал и да се наложи сондиране.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот svetla111 » 09 Мар 2017, 23:59

Здравейте доктор Славейков, детенцето ми претърпя инцидент, при който окото беше наранено преди година. За наша радост, окото заздравя /конкретно роговицата/, но тъй като при прегледа в спешния кабинет лекаря набързо капна упойка за болката/и за да не му се дърпа/ и АТРОПИН, който в последствие разбрах, че не е трябвало да се капе на разранено око /прочетох го по-късно в листовката на капките/, зеницата не се сви след като минаха 3 дена. Действието на Атропина продължи повече от 12 дена и чак след две седмици понамаля.... (Другото, което беше изписано тогава беше: капки с антибиотик за 7 дена, за да се избегне възпаляване и очен гел с ретинол за 3 седмици). От тогава обаче, остана този проблем - зеницата продължава цяла година да е по-разширена от другата. Не много, но е забележимо за мен. Забелязва се повече в по-тъмна стая. Много хора казаха, че това ще се израсте, но за жалост вече не смея да се надявам, а мина година. Според вас има ли надежда да се върне предишното състояние на зеницата ако изчакаме още? Трябвало ли е да се капе атропин, като е било разранено окото и дали ефекта ще отшуми, на листовката на капките пише да не се капят на разранено око? Второто, което също ме притеснява, е че преди окото да бъде засегнато, то беше голямо кръгло и отворено като другото, тоест нямаше разлика между двете очи, но след това детето вече го държи малко по-присвито, и по-притворено от другото си око. Тоест, чисто естетически виждам разликата, виждам притварянето. Не е тик, не примигва или нещо такова, а просто не го отваря така широко както е било някога. Ако преди е било кръгло, то сега го държи присвито, докато другото, здравото пък си остава широко отворено. Преди очите на детето бяха големи и кръгли, всички казваха, че са големи и изразителни, и че са като на кукла. Сега заради травмата се промени това око, което беше засегнато, и се получи известна асиметрия, която аз забелязвам. Присвиването или притварянето ме притеснява доста. Не мога да си обясня на какво се дължи. Клепачите не би трябвало да са засегнати, защото не са били травмирани никога. Моят въпрос е дали ще се оправи зеницата, и дали ще се оправи лекото притваряне /или присвиване/? Защо се е получило това? Какво можем да предприемем? Благодаря!
svetla111
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Мар 2017, 23:18

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 16 Мар 2017, 22:09

Здравейте,
от написаното от вас разбирам, че раната не е разкъсна, а детето не оперирано? Второто което е важно е каква е била травмата(от какво, засегнато ли е и друго освен окото, ударена ли е главата)?
От описаното изглежда, че е засегнат нерва или мускула, който контролира зеницата. В такъв случай обикновено възстановяване става до 6 месеца, след което не очакваме подобрение. В конкретната ситуация атропина едва ли е причина за промените. За присвиването на клепача без преглед, за да се установи запазена ли е подвижността на клепача, до каква степен закрива окото и повлиява ли се от някой медикаменти е трудно да се прави заключение.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

ПредишнаСледваща

Назад към Очни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта