Очни болести - офталмология

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с очни болести, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 30 Апр 2020, 18:23

Ivan1971
Здравейте, вие влизате във тъй наречената пресбиопична възраст (или възраст на старческо далекогледство). Най-просто казано очният мускул отговорен за гледане наблизо вече не може да си върши работата и е необходимо да му се помогне очила. Това е абсолютно нормално след 40-45 годишна възраст явление и не трябва да ви притеснява.
Антирефлексното покритие е допълнителен слой, който се нанася върху стъклото, който работи на принципа на деструктивна интерференция. Най-просто обяснено означава, че с такова покритие през стъклото преминава повече светлина правейки образа е по-ясен и второ премахва количеството отразена светлина (отблясъци и отражения).
Всички хранителни добавки, които ми изброихте са просто допълнение към нормалната ви диета. Те не са лекарство и не очаквайте какъвто и да е чудотворен ефект от тях. В най-добрия случай ще подобрят средата, в която работи окото. но нищо повече. В никакъв случай няма да ви "оправят" зрението за един месец.
Бележките, които сте снимали са сиоптрите, които авторефрактометъра е отчел и тези, които лекаря е изписал. Реално са ви изписали +1,25 (плюс един цяло и двадесет и пет) диоптъра, което е нормално за възрастта . Това са очила за близо (компютър, четене, писане и тн.)

Петя Тинчева
При алергия ще има зачервяване и обилно сълзене, евентуално и запушено носле. Въпреки, че е възможно да има потрепване и сърбеж от конвулекс е много нетипично да е в областта само на очите и да е толкова силно, че детето да си разрани клепачите. От написаното, по скоро това са кризите, които лекаря е описал в епикризата. Най-вероятно е проява на основното заболяване и няма нищо общо с очите.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот atanas.qvashev » 22 Май 2020, 22:12

Здравейте от месец и половина ме хвана алергия първо от носа и после се качи в очите ми в началото ме смъдяха много като ме хванат без да ги оплакна с вода не минаваха и след исплаквания карвясваха като конюктивит и така цял месец и сега като ми влезе малко вода в окото и ме смъдят и като ги оплакна обилно минават но клепачите ми са надути все едно очите ми са прожина имам сърбежи вътре скованост умора напрежение често едначе не стоят карвясали или червени много над клепачите междо веждите и клепачите са отекли малко моля дайте ми съвер защото съм под карантина
atanas.qvashev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Май 2020, 22:03

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 27 Май 2020, 22:14

atanas.qvashev
Най-вероятно се касае за алергичен конюнктивит. Може да пробвате лечение с антихистамини, примерно Antalerg 2x1 к, но е хубаво да ви прегледа очен лекар.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот stefani777 » 28 Май 2020, 15:28

Здравейте!Проблема ми е че на майка ми която е на 75 години и има 4 инсулта вече два пъти и махаха едно топче което набира във вътрешния ъгъл на окото.Сега пак се появи но този път положението по кофти. Заведохме я на очен но нищо не направиха а окото и е зачервено и долния клепач висва надолу.Събира се и секрет.Не ни дадоха дори капки.Казаха да отидем след една седмица за да направят биопсия на окото.И това много ме притеснява.Не е ли рискована тази манипулация в нейното състояние?
stefani777
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Май 2016, 14:12

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 29 Май 2020, 16:49

stefani777
Да се вземе биопсия значи да се вземе материал от формацията за хистологично изследване, което да помогне как да се продължи лечението. Самата манипулация не е рискова и в конкретния случай е оправдана, тъй като образованието непрекъснато рецидивира и може да се касае за злокачествено заболяване.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот godfate » 30 Юни 2020, 03:02

Здравейте, д-р Славейков!
Преди повече от година отидох при Ваша колежка, защото ми пареше лявото око и ми предписа "Офталмосептонекс" капки за 7-10 дена и "Окуцел" капки за очи. От тогава (април-май 2019) до сега профилактично си ползвам "Окуцел" капки за очи. Всеки ден по 2-3 пъти, когато се сетя капвам по 1-2 пъти на всяко око, сменям си шишенцата на 28 дена след като ги отворя, защотото ако спра да го ползвам, паренето и дразненето се връщат. Аз работя непрекъснато на компютър и оттам идват проблемите.
Въпросът ми е дали мога да си го ползвам едва ли не цял живот?
Благодаря!
godfate
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юни 2020, 00:09

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 02 Юли 2020, 21:34

godfate

Окуцел принадлежи към група капки за очи наречни изкуствени сълзи. Те нямат активна лекарствена съставка, не могат да се предозират и нямат странични ефекти. Можете да ги ползвате спокойто за неограничен период от време.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот sadi8612 » 05 Авг 2020, 14:25

Добър ден.Синът ми е на 2 г.и от няколко дена е със зачервени очи. Капя му капки за очи тобрин но без ефект. Само да отбележа че сме на почивка влези в басейн и игра със пръст
sadi8612
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Авг 2020, 14:20

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот sadi8612 » 05 Авг 2020, 15:48

Добър ден д-р Славейков имам син на 2 г и отняколко дена очите му са доста зачервени първо игра с пръст след това влези на басеин да се къпе.Педиатъркта ми изписа капки за очи тобрин но няма ефект.Моля дайте съвет
sadi8612
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Авг 2020, 14:20

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот sadi8612 » 05 Авг 2020, 15:49

Добър ден д-р Славейков имам син на 2 г и отняколко дена очите му са доста зачервени първо игра с пръст след това влези на басеин да се къпе.Педиатъркта ми изписа капки за очи тобрин но няма ефект.Моля дайте съвет
sadi8612
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Авг 2020, 14:20

ПредишнаСледваща

Назад към Очни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта