Очни болести - офталмология

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с очни болести, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 01 Юли 2017, 21:55

Имате ли секрет, болка или други оплаквания освен "власинките"?
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот euus90 » 02 Юли 2017, 18:32

Не нямам тези симптоми...по скоро имам влажност като хладно в очите и уморени ги чувствам също от месец не мога да си върна свежите очи а спя нормално и тези червени неща ме дразнят в задната част Нa едното око
euus90
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Юни 2017, 09:41

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 22 Юли 2017, 08:32

Можете да пробвате с изкуствена сълза (в аптеките предлагат голямо разнообразие), но е хубаво да минете очен преглед за всеки случай.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Selena97 » 08 Авг 2017, 12:37

Здравейте, на 20г. съм имам оплакване от очите си, преди 1 седмица лявото ми око почна да трепти от време на време най-вече вечерта почваше трептенето.
А след това запозна да ме боли главата над веждите и когато погледна далече виждах замъглено сякаш очите ми не фокусират, дали имам проблем със очите? И преди 1 година пак нещо подобно ми се случи ходих на очен лекар, прегледа ме каза че нищо ми няма и ми даде антирефлексни очила, но аз не ги ползвах постоянно дали това е причината за главоболието и замъгленото виждане?
Selena97
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Юни 2017, 12:19

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот euus90 » 11 Авг 2017, 17:11

Dr Kiril Slaveikov написа:Можете да пробвате с изкуствена сълза (в аптеките предлагат голямо разнообразие), но е хубаво да минете очен преглед за всеки случай.


Благодаря ви ходих на очен и ми каза че е лека форма на конюнктивит предписа ми антибиотички капки макситрол 10 дена ходих на котролен каза прегледа ме и ми ме пита дали имам гърлички казах че май нямам, но в същото време се чувствах че очитеми не са излекувани и казах че ми е останало зачервяването в едното око нищо не каза освен "много капки не е хубаво" от две седмици се сабуждам с леки гърлични и слепнали очи и това червеното ме притеснява не се маха моля ви дайде ми савет какво да правя малък град см а офталмолога ни е само един изкуствените сълзи ще ми помогнат ли за премахването на зачервяването? :cry: :cry:
euus90
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Юни 2017, 09:41

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот kalin331 » 29 Авг 2017, 13:28

здравейте Д-р Славейков

Преди няколко години получих синузит лекувах с антибиотик многократно . И до днес измени ли се времето лесно се възбужда отново .

Но главния проблем ми е хлътнали очи в дясното око по силно изразено (синузита също в дясно повече засегнал) .

Дали е от синозита проблема ми хлътнали очи което е и много голям проблем за мен . Ако не или да какво трябва да няправя моля посъветвайте ме нещо .
kalin331
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Авг 2017, 13:25

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 19 Сеп 2017, 13:38

kalin331

Освен ако не е правена операция или не е настъпила увреда на някоя костна стена от синузита не би трябвало да има връзка. Ако състоянието е от скоро е хубаво да се консултирате с очен лекар, за да установи подлежащата причина.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Kolpy » 13 Окт 2017, 17:23

Здравейте!
Преди около 2.5 години правих операция, заради отлепила се ретина на дясното око.Операцията беше успешна - тази със слагането на специална лента(все още е вътре и от нея нямам оплаквания). Тогава ми казаха да не правя никакви натоварвания, вдигане на тежко или какъвто и да е спорт. Спазил съм всичко. Винаги когато съм ходил на преглед ми се повтаря едно и също.
Но след толкова години без никакво натоварване, започнах да свалям килограми,травмирах се, хранех се значително по-малко,имам бърз метаболизъм, но никакъв апетит. Сега съм на 19 и много отслабнал - скелет. Какво да правя?Не искам да съм пълен.Искам здраво тяло, атлетично, като нормалните хора. Това ми се отразява и на психиката, не се харесвам, чувствам се нелепо на публични места, и околните ме гледат различно. Трябва да има начин, за да възстановя предишния си вид. Възможно ли е да започна фитнес ? Как ще се отрази това на окото? Колко тежко ще мога да вдигам? Знам, че има риск отново да се отлепи, но въпреки, че сега виждам нормално, аз повече не живея нормално. Имам проблеми и в социален аспект, покрай това. Мисля да се захвана сериозно с фитнеса и програми за растеж. Четох за спортисти, които са продължили въпреки подобни контузии. Какви други алтернативи има за подобрение на това състояние?Още съм млад,кръвта ми ври и кипи, искам да блъскам щанги до болка.Трябва да се оправя. Помогнете моля! Благодаря Ви!
Kolpy
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Окт 2017, 13:53

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 24 Окт 2017, 20:08

До Kolpy

Правилата за добра медицинска практика изискват да ви препоръчам да не се натоварвате и да не вдигате тежко. Подходящи упражнения за вас включват плуване, гимнастика и йога, но не се препоръчва нищо свързано с вдигане на тежести, най-малкото фитнес.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Kolpy » 05 Ное 2017, 21:15

Dr Kiril Slaveikov написа:Правилата за добра медицинска практика изискват да ви препоръчам да не се натоварвате и да не вдигате тежко. Подходящи упражнения за вас включват плуване, гимнастика и йога, но не се препоръчва нищо свързано с вдигане на тежести, най-малкото фитнес.

Д-р Славейков, не за това Ви писах. Десетки пъти съм го чувал това, като винаги отговорът е към един от зададените въпроси, както във нашия случай, ами другите? - остават си не отговорени и изникват още и още.Когато си купувам облекло се отнасят с повече внимание към мен, казвам го за да се замислите, не Ви упреквам. Все тая - то и това ще мине покрай другото и няма да му се обърне внимание, жалката действителност.
Много трудно се намира информация относно моя проблем, а и лекарите не го обясняват и общо взето се отнасят сякаш не им пука. Не се ли поставят на мястото на пациента? Писна ми да им вадя с ченгел думите от устата . . .

Какво възпрепятства практикуването на силови спортове и вдигането на тежко? Как окото е свързано с тях? Налягането? Умората? Резките движения? Кое пречи? +въпросите от миналия пост . . .

Йогата не мисля, че ще ми оправи проблема, освен да ми намести двигателната система. Към гимнастиката мога ли да включа силови упражнения, (т.е лицеви опори, клекове, коремни преси, напади) естествено със собствено тегло? Ами набиранията на лост допустими ли са в подобно състояние? Бягането тип спринт? Скално катерене?Колоездене?

Очаквам адекватно решение на проблема, не заобикаляне или оставянето му на произвола!Търпението почва да ми се изчерпва и накрая ще свърша някоя глупост просто.Ако ще вършим работа - да я вършим. Съжалявам, в случай, че тона на поста ми звучи грубо, то си е, заради причини (трупани много).

Благодаря!
Kolpy
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Окт 2017, 13:53

ПредишнаСледваща

Назад към Очни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта