Очни болести - офталмология

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с очни болести, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот radostina.slavova » 08 Яну 2018, 17:39

Как, с какво изследване се доказва "кокоша слепота". Къде има такава апаратура?
Кокошата слепота основание ли е за трудоустрояване?
radostina.slavova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Яну 2018, 17:34

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 07 Мар 2018, 20:05

radostina.slavova

Здравейте, към момента единствено в София се прави. Методът е електроретинография (съществуват и други методи, но не се извършват в България). Трудоустрояване е възможно ако има и други заболявания. За нарушение в светлоусещането може да се даде максимум 20%, което е недостатъчно самостоятелно.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот stanislav.enev » 02 Апр 2018, 08:34

Здравейте д-р Славейков! Аз съм на 28 години и от скоро забелязвам, че при нормално положение левият ми клепач е увиснал и стой доста по-затворен от другия. Не съм сигурен дали темата е точно за този раздел, но се извинявам предварително ако съм в грешка.
stanislav.enev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Апр 2018, 08:29

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 24 Апр 2018, 16:49

stanislav.enev

Падането на клепача, както го описвате вие, може да се дължи на ограничено поражение на мускулите, нервите или кожата на самия клепач, но може и да е първи симптом на по тежки системни заболявания. Обикновено когато е двустранно се дължи на системно заболяване, а когато е едностранно се дължи на поражения на самия клепач.
Изключвайки патологията, при значителен брой хора е възможно да има лека асиметрия на клепачите. Ако клепача не пречи на зрението и не закрива зеничния план не би трябвало да е проблем.
Въпреки това ако сте сигурни че симптома е от скоро ви съветвам да минете очен преглед, за да се установи подлежащата причина.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот valio » 17 Юли 2018, 22:14

Здравейте!
Казвам се Валентин и съм на 23 години. Имам късогледство и нося очила. На лявото око диоптерът е около -4, а на лявото е около -1. Искам да ви попитам дали е вярно това, че лазерните операции за пълно премахване на диоптерът са наистина качествени, дали имат някакви странични ефекти и има ли рискове при тях. В интернет четох, че тези операции не могат да възстановят напълно естествената функция на очите, вярно ли е това нещо? На копирните машини, като се копират или сканират неща, те се облъчват с някаква светлина, тази светлина вредна ли е за очите, ако се гледа към нея?
valio
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Юни 2018, 18:56

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот diliana.ilieva » 21 Авг 2018, 18:08

Здравейте д-р Славейков,
става въпрос за съпруга ми, който е на 40 години и има някакво заболяване на очите. Първия лекар, който посети в 1-ва градска болница в София му даде диагноза дегенерация на макулата и го изпрати за снимка в клиника Зора. Преди да отиде за снимка посети още един лекар в ИСУЛ, който след направения преглед каза, че е малко вероятно да има дегенерация на макулата и ни насочи към сащата клиника, като уточни, че е много важно кой ще разчете снимката. Проблема е, че след като направи снимката и след като го прегледаха на един куп апарати не можаха да ни кажат какво му е. Ясно се вижда, че лявото око с което почти не вижда е силно увредено. Искаме да спасим дясното око, но не знаем къде и при кого да отидем. Важно е да ви кажа, че съпруга ми е с лупос, но миналата седмица беше в болница и му бяха направени всякакви изследвания, кръв, урина, белодробни, бъбречни, рентген и други. От там казаха, че лупоса е в ремисия, което е видно и от общото му състояние в момента. Дробовете също бяха чисти, или поне нищо не се вижда при тези изследвания.
Изпращам ви няколко снимки на дясното око, тъй като няма как да изпратя всички и Ви моля за Вашето мнение или насока към кого да се обърнем.
Благодаря Ви.

georgieve_000008.jpg
Дясно око
georgieve_000008.jpg (103.11 KiB) Прегледано 594 пъти

georgieve_006.jpg
Дясно око
georgieve_006.jpg (60.53 KiB) Прегледано 594 пъти

georgieve_000009.jpg
Дясно око
georgieve_000009.jpg (98.71 KiB) Прегледано 594 пъти
diliana.ilieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Авг 2018, 17:37

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Ваня.Методиева » 28 Авг 2018, 15:54

Здравейте.имам срязано око.Централно в дълбочина.Препиръчайте ми трансплантация на роговица къде?Турция или руска клиника и доктор.Цикатеикс,имам вграждане.задна очна леща,игра.астигматизъм,зрение 0.05.Беше0.3 но Митов от Св.Петка направи 2lasik и сега съм зле.
Ваня.Методиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Авг 2018, 15:28

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот vanya_an » 12 Окт 2018, 17:11

Здравейте, вчера ходихме на преглед при офталмолог със синът ми на 5 години. На прегледа позна всичко дори и на най-ситния ред. Докторът каза, че няма нужда от очила, но ме притеснява резултатите от компютъра. Бихте ли ми разчели какво означават и необходимо ли е носенето на очила?

<R> SPH -0.25 CYL -0.25
<L> SPH -1.50 CYL 0.00
-1.00. 0.00
vanya_an
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Юни 2013, 14:07

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 30 Окт 2018, 18:22

valio
С вашия диоптър, не би трябвало да има проблем да стане качествена операция. Рискове и странични ефекти има при всяка оперативна интервенция. Копирните машини не са вредни за окото.

diliana.ilieva
Само по снимките е трудно да се ориентирам, може да е много неща, съветвам ви да отидете във очна клиника Вижън в София.

Ваня.Методиева
Съветвам ви да отидете във очна клиника Вижън в София и да търсите д-р Шандурков, за трансплантация на роговица.

vanya_an
Това показва колко диоптъра е изчислила машината на сина ви. Както е написано в момента показва -0,25 диоптъра сфера и цилиндър на дясно око и -1,5 диоптъра на ляво. Колко са истински зависи дали е разширена зеницата или не.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот vanya_an » 30 Окт 2018, 19:43

Здравейте отново
Зеницата не е разширявана, лекарката каза, че няма нужда от носенето на очила. Разпозна всички животни дори и най-ситния ред
vanya_an
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Юни 2013, 14:07

ПредишнаСледваща

Назад към Очни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта