Очни болести - офталмология

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с очни болести, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Didka_t » 04 Мар 2020, 11:14

Здравейте, проблем ли е промиване на око с кислородна вода, защото в паниката и бързината промих окото на детето с кислородна вода, защото беше залепено, вероятно конюнктивит, и след това леко се поду и усещаше лека болка. Веднага след това го измих с вода.
Didka_t
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Мар 2020, 11:01

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 04 Мар 2020, 23:18

Didka_t

Кислородната вода, в нормална концентрация, може да доведе до химично изгаряне на окото. Добре сте направили, че сте промили с вода веднага, но е добре да се погледне от офталмолог дали има увреждане, в каква степен и да се изпише лечение при нужда.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот ИвайлоЛалев » 09 Мар 2020, 13:08

Здравейте понеже в тази ситуация днес с този ковид-19 ми е притеснително да отида на очен лекар и за това реших да опитам тук.
вчера на 08.03.2020 моето куче ме одраска с нокет в края на окото (имам рана която кървеше и я промих леко и намазах с крем здраве) като мисля, че не засегна самото око (скрела роговица) но ми излезе кравоизлив и бих искал да знам може ли да използвам някакви капки за да успокоя окото и самия кръвоизлив.
Прикачени файлове
IMG_20200309_111130.jpg
там където са червените линии е одрасканото кръвоизлива е по червен но явно от светкавицата не изглежда така
IMG_20200309_111130.jpg (33.96 KiB) Прегледано 320 пъти
ИвайлоЛалев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Мар 2020, 13:02

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 11 Мар 2020, 22:22

ИвайлоЛалев

За кръвоизлива в окото можете да пиете витамин Ц и да капете изкуствена сълза, за кожната рана почистете с кислородна вода и мажете с гентамицин крем 3-4 дни.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Зоя.Матева » 15 Мар 2020, 15:40

Д-р Славейков,
На 68 г. съм. Поради извънредните сега обстоятелства се страхувам да отида на преглед. Затова Ви моля за съвет. От една седмица имам силно парене и сърбеж в очите. Такова парене и сърбеж имам в носа, устата, както и сърбеж по кожата. Аз съм много алергична -към козметика, препарати и други , но към момента не съм имала сериозни оплакавания с очите- обикновено само леко парене и сърбеж. Сега имам сълзене, през нощта се образува гъст секрет бял на цвят и очите ми се слепват.Имам усещане за чуждо тяло. Не са зачервени. Леко е зачервена кожата под очите.Няма подуване. От 4 дни пия Зодак- препоръчаха ми го в аптеката, но ефекта е слаб.
Предварително благодаря
С уважение
Зоя.Матева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Мар 2020, 14:54

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Dr Kiril Slaveikov » 18 Мар 2020, 00:30

Зоя.Матева

Можете да пробвате с капки за очи Antalerg 2-3 пъти дневно за 7 дни. Ако не се повлияете можете да преминете на нещо с кортикостероид, като Tobradex, 3х1 к в двете очи за 7 дни.
Dr Kiril Slaveikov
 
Мнения: 48
Регистриран на: 21 Юли 2016, 08:59

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Ivan1971 » 20 Мар 2020, 16:41

Здравейте д-р Славейков ! Аз съм мъж на 49 години и в по голямата си част от веремето прекарвам пред компютър.От доста време имам проблем с виждането от близо,но от няколко дена забелязах,че лявото ми око е с затъмнено виждане,а с дясното виждам по ясно.При близко разстояние виждам размазано и с двете очи.Не съм носил очила до сега и не съм ходил на офталмолог. От два дена пия витамини на "Допелхерц" за очи + боровинка.Преди седмици виждах ясно на монитора на компютъра от разстояние,но сега се затруднавам с виждането...Доста е дразнещо,не мога да се концентрирам поради това,че вече не мога да виждам ясно...Това от умора на очите ли е или друга болест като далекогледство да речем.Ще помогнат ли витамините и колко трябва да се пият?Ще трябва ли да се слагат капки за очи или мазила.Знам,че трябва да посетя лекар,но все пак искам да се консултирам с добър специалист като вас.Чувал съм много добри отзиви за вас...С уважение !
Ivan1971
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Мар 2020, 16:26

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Ivan1971 » 30 Мар 2020, 19:57

Здравейте д-р Славейков !Очен лекар ми изписа антирефлексни очила.Какво означава това.Видях в аптеки "Фрамар' и в други аптеки витамини Вю Протект...Имате ли информация за тези витамини?Пише,че оправят зрението за един месец!С уважение !
Ivan1971
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Мар 2020, 16:26

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Ivan1971 » 02 Апр 2020, 15:01

Здравейте д-р Славейков ! Много съм уплашен за тези бележки от очният лекар и оптикът.На 28 март ходих на преглед при офталмолог.Изписа ми антирефлексни очила и тези бележки които не мога да разчета.Надявам се,че ще ми помогнете и да ме успокоите,защото съм в неведение.Очилата са за компютър.Може би трябва да ги нося само когато работя на компютър. Не знам какво е състоянието на очите ми.Не можах да разбера при прегледа.
1.jpg
Здравейте д-р Славейков ! Много съм уплашен за тези бележки от очният лекар и оптикът.На 28 март ходих на преглед при офталмолог.Изписа ми антирефлексни очила и тези бележки които не мога да разчета.Надявам се,че ще ми помогнете и да ме успокоите,защото съм в неведение.Очилата са за компютър.Може би трябва да ги нося само когато работя на компютър. С уважение!!!!!
1.jpg (516.73 KiB) Прегледано 252 пъти
2.jpg
Моля за разяснение за тази бележка.
2.jpg (873.16 KiB) Прегледано 252 пъти
С уважение!!!!!
Прикачени файлове
3.jpg
Моля за разяснение за тази бележка .
3.jpg (618.42 KiB) Прегледано 252 пъти
Ivan1971
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Мар 2020, 16:26

Re: Очни болести - офталмология

Мнениеот Петя Тинчева » 11 Апр 2020, 00:41

Здравейте бих се обърнала за съвет дъщеря ми е на 5 месеца и постоянно си търка очите ,прави си рани отгоре на клепачите ,приема конвулекс сироп почти от самото начало преди това беше на фенобсрбитал,последно невролога я прегледа и пише в епикризата околугорични кризи,което нищо не ни говори Има ли възможност това да е от приема на лекарството , защото пише страничен ефект леки потрепвания ,дайте ни съвет как да установим каква е причината за това търкане , чудехме се дали не е алергия към нещо но в тази ситуация никъде не излиза освен на терасата ,има чувствителност към светлина ,за сега е със светли очи
Петя Тинчева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Апр 2020, 00:25

ПредишнаСледваща

Назад към Очни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron