Онкологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Онкологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот ваня вани » 08 Авг 2015, 13:38

здравейте,
много уморена отписане
и страшно отхвърлена от всички искам да питам при
хб149
ери4.68
тро411
хкт0.43
лев10.8
кр.зах 4.5
урея3.6
креа59
билир4.5
белтък69
урина норма
васерман отр
на137
к4.05
хл100
въпросите са я
бях бременна
лежах 3дни за задържане
задържах
матка увеличена за срока на аминурея
сърцето му спря
последва хабитуален аборт 7г.с и 4дена
картината е следната
една трудна с кървене успешна бременност с огромно изоставане на плода в 6месец
6години след това неможех да забременея
за първи път успях мин година последва аборт в 7г.с и 5 дена
причина за зачеване диета с лимец аз мисля така
цикъл нередовен от 24 до 33дена
лекаря ми е страхотен
но всеки ми се чуди и невярва
ваня вани
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Авг 2015, 13:25

Re: Онкологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот ваня вани » 08 Авг 2015, 14:25

забравих да поясня единия аборт е миналата година ноември другия тази година юли .Пиша така защото от умората физически нещо забравям постоянно нещата.Най вече се интерисувам при положение че левсоцитите ми се увеличават всяка година може ли да говорим за хронична левкимия причина за абортите
ваня вани
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Авг 2015, 13:25

помощ!!!

Мнениеот enginasche » 14 Авг 2015, 23:24

Здравейте, докторе!
Казвам се Донка. На 28-29г . Майка на 3 деца.Последно родено тази година на 01.02.2015г
По време на раждането ми казаха след 3-4месеца да отида на гинеколог и да си пусна ПАП тест.
Направих го. Резолтат от ПАП теста бе:
-ПАП 3а група
-Клетки от PVCU с колойцитна дискариора
-ЧПВ +

Последва Колпоскопия - негативна...Суспектни цервикални наход­ки
След това се подложих на кюретаж/биобсия с резолтати:
-Цервикални жлези с плоскоклетъчна метаплазия, койлоцити,
-ЦИН1-ЦИН2ст.

подлежа на конизация....
Какво точно означава това? Рак ли е? Ще се оправя ли само с конизация?
Жалко, че нямам възможност да съм ваш пациент, тъй като съм от Поморие и се доверих на др.Матей Попов.
Предварително благодаря за обърнатото внимание!
enginasche
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Авг 2015, 21:35

Re: Онкологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 05 Окт 2015, 21:43

ваня вани написа:здравейте,
много уморена отписане
и страшно отхвърлена от всички искам да питам при
хб149
ери4.68
тро411
хкт0.43
лев10.8
кр.зах 4.5
урея3.6
креа59
билир4.5
белтък69
урина норма
васерман отр
на137
к4.05
хл100
въпросите са я
бях бременна
лежах 3дни за задържане
задържах
матка увеличена за срока на аминурея
сърцето му спря
последва хабитуален аборт 7г.с и 4дена
картината е следната
една трудна с кървене успешна бременност с огромно изоставане на плода в 6месец
6години след това неможех да забременея
за първи път успях мин година последва аборт в 7г.с и 5 дена
причина за зачеване диета с лимец аз мисля така
цикъл нередовен от 24 до 33дена
лекаря ми е страхотен
но всеки ми се чуди и невярва

Здравейте,
Важно е да се консултирате с Вашия гинеколог за причините,довели до двата спонтанни аборта.
Между успешната бременност и първия аборт имали ли сте гинекологични заболявания?
Успешната бременност с раждане на недоносен плод ли завърши?
Колкото до стойностите на левкоцитите,те се променят динамично,най-вече и най-често във връзка с възпалителни процеси.Стойността в цитирания лабораторен резултат е в референтни граници и напълно кореспондира със стойностите на останалите кръвни показатели.Нямате ос- нования да мислите за толкова сериозно заболяване. Ако цитирате хистологичните резултати в епикризите от двата аборта,може би ще мога да Ви напиша още.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: помощ!!!

Мнениеот Dr Kovacheva » 05 Окт 2015, 22:09

enginasche написа:Здравейте, докторе!
Казвам се Донка. На 28-29г . Майка на 3 деца.Последно родено тази година на 01.02.2015г
По време на раждането ми казаха след 3-4месеца да отида на гинеколог и да си пусна ПАП тест.
Направих го. Резолтат от ПАП теста бе:
-ПАП 3а група
-Клетки от PVCU с колойцитна дискариора
-ЧПВ +

Последва Колпоскопия - негативна...Суспектни цервикални наход­ки
След това се подложих на кюретаж/биобсия с резолтати:
-Цервикални жлези с плоскоклетъчна метаплазия, койлоцити,
-ЦИН1-ЦИН2ст.

подлежа на конизация....
Какво точно означава това? Рак ли е? Ще се оправя ли само с конизация?
Жалко, че нямам възможност да съм ваш пациент, тъй като съм от Поморие и се доверих на др.Матей Попов.
Предварително благодаря за обърнатото внимание!

Здравейте,Донка,
Конизацията е интервенция,при която се отстранява поразената от инфекцията тъкан.Винаги се уточнява нивото,на което ще се скъсява шийката така,че да няма останали заразени клетки.
Съобразно резултата от сепарираното абразио /интервенцията,при която се взема материала за биопсията/ другите,по-консервативни методи на лечение няма да доведат до излекуване.
Ако поразената тъкан не бъде отстранена,болестните промени в клетките ще продължат и в околните,все още незасегнати от процеса.Промените във Вашия случай са на недостъпно за директно наблюдение място - канала на маточната шийка,който води към маточната кухина.
Интервенцията е абсолютно необходима и води до трайни резултати.След операцията се правят системни контролни прегледи и изследвания.Моят опит показва,че резултатите са чудесни. Колегата,на който сте се доверили,ще Ви обясни как да ги поддържате.
Пожелавам Ви успех и бих се радвала да прочета как се чувствате и какъв е хистологичният резултат.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Онкологични заболявания

Мнениеот Dr Kovacheva » 11 Ное 2015, 12:00

silveto77 написа:Здравейте! Имам следното въпросче. Имах дисплазия с резултат от биопсия ЦИН 2. Направи ми се терапия с обгаряне. Оказа се, че лекаря ме е излъгал за терапията, защото трябваше да е с лазер, а в последствие разбрах, че е била с ток. Знам, че методите са 3, но самия факт, че съм била излъгана ме притесни и от там възниква и въпроса ми: Възможно ли е, ако не е направено изгаряне на достатъчна дълбочина проблема все още да съществуа и да дълбае отново в дълбочина, без да е виден при колпоскопски преглед? Благодаря Ви много предварително!

Здравейте,
При ЦИН II най-важният въпрос е дали процесът е в началото. След като колегата е преценил,че методът на лечение е изгаряне на променената тъкан,най-често се ползва електрокоагулатор,т. е. ток,както сте се изразили. Има разлика в цената на апаратурата,но не и в резултата,особено,ако не се налага да се действа на трудно достъпни места.
Ако се изисква дълбочина,методът на лечение е друг.
Важно за резултата от лечението е не дали е ток или лазер,а какво е констатирано при контролните изследвания.
Съвсем съзнателно ще отмина терминологията : въпросче и излъгана.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Онкологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Розита » 11 Дек 2015, 13:14

Здравейте, имам гранулозо клетъчен тумор на ячника, оперирана съм няколко пъти, като ми е направена тотална хистеректомия, перитонеоктомия, освен това са ми махнати далака и апендикса.Лекуваха ме с карбоплатина, паклитаксел и авастин 2 линии по 6 курса, като се оказа след изследвания в Белгия , че единствено паклитаксела влияе върху тумора. Продължих с моно терапия с паклитаксел, 2 по 4 курса, като тум. маркер Са125, варира в нормалните граници.На последния скенер, се видяха увеличени лимфни възли, които по думите на рентгенолога не са метатстатични.Предстои ми януари ПЕТ скенер. Въпроса ми е какъв туморен маркер да изследвам, понеже Са 125 не е показателен в моя случай?
Розита
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Дек 2015, 18:54

Re: Онкологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 23 Дек 2015, 11:02

се76 написа:Здравейте,
Преди две години ми е правена конизация на маточната шийка след поставена диагноза карцинома ин ситу и ЧПВ 16 положителен. От няколко месеца имам слабо кървене след контакт и периодични болки в корема. Цитонамазката ми преди 7 месеца беше ПАП 1. Лекуващият ми лекар ми каза че кървенето сигурно е от влагалището, но според мен не е защото болката която изпитвам в корема е на същото място където беше болката след конизацията. Въпроса ми е дали има място за безпокойство и възможно ли е въпреки направената конизация да се е развил пак някакъв процес.

Здравейте,
За да сте сигурна,че нещата след конизацията са дифинитивно решени,посещавайте /поне още 3 години/ само специализирано заведение за наблюдение на онкологични заболявания!Цитологичното изследване през 5-те години след конизацията трябва да е на 6 месеца. Работя в сграда с такава болница. Обадете ми се,2ако имате проблем с уточняването на здравното заведение.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Онкологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 23 Дек 2015, 11:07

ваня вани написа:здравейте,
много уморена отписане
и страшно отхвърлена от всички искам да питам при
хб149
ери4.68
тро411
хкт0.43
лев10.8
кр.зах 4.5
урея3.6
креа59
билир4.5
белтък69
урина норма
васерман отр
на137
к4.05
хл100
въпросите са я
бях бременна
лежах 3дни за задържане
задържах
матка увеличена за срока на аминурея
сърцето му спря
последва хабитуален аборт 7г.с и 4дена
картината е следната
една трудна с кървене успешна бременност с огромно изоставане на плода в 6месец
6години след това неможех да забременея
за първи път успях мин година последва аборт в 7г.с и 5 дена
причина за зачеване диета с лимец аз мисля така
цикъл нередовен от 24 до 33дена
лекаря ми е страхотен
но всеки ми се чуди и невярва

Здравейте,
Най-важното е да направите генетична консултация заедно с партнъора,за да се изключат едни от важните причини за хабитуални аборти. Напишете резултатите от изследването.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Онкологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 23 Дек 2015, 11:14

Розита написа:Здравейте, имам гранулозо клетъчен тумор на ячника, оперирана съм няколко пъти, като ми е направена тотална хистеректомия, перитонеоктомия, освен това са ми махнати далака и апендикса.Лекуваха ме с карбоплатина, паклитаксел и авастин 2 линии по 6 курса, като се оказа след изследвания в Белгия , че единствено паклитаксела влияе върху тумора. Продължих с моно терапия с паклитаксел, 2 по 4 курса, като тум. маркер Са125, варира в нормалните граници.На последния скенер, се видяха увеличени лимфни възли, които по думите на рентгенолога не са метатстатични.Предстои ми януари ПЕТ скенер. Въпроса ми е какъв туморен маркер да изследвам, понеже Са 125 не е показателен в моя случай?

Здравейте,
С 125 е маркер за яйчникови процеси,който е най-чувствителен към тях. Можете да изследвате СЕА,но той не е тясно специализиран само за яйчниците.
Пишете резултата от назначеното Ви изследване.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта