Онкологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Онкологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 15 Апр 2014, 11:08

Д-р Соня Данева Ковачева

Здравейте!
В тази рубрика ще отговарям на вашите въпроси свързани с областта на онкологичните заболявания!

Повече за мен и моята практика можете да научите от профила ми в Справочник Фрамар.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Онкологични заболявания

Мнениеот silveto77 » 17 Май 2014, 14:25

Здравейте! Имам следното въпросче. Имах дисплазия с резултат от биопсия ЦИН 2. Направи ми се терапия с обгаряне. Оказа се, че лекаря ме е излъгал за терапията, защото трябваше да е с лазер, а в последствие разбрах, че е била с ток. Знам, че методите са 3, но самия факт, че съм била излъгана ме притесни и от там възниква и въпроса ми: Възможно ли е, ако не е направено изгаряне на достатъчна дълбочина проблема все още да съществуа и да дълбае отново в дълбочина, без да е виден при колпоскопски преглед? Благодаря Ви много предварително!
silveto77
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Май 2014, 14:21

Re: Онкологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 18 Май 2014, 20:23

silveto77 написа:Здравейте! Имам следното въпросче. Имах дисплазия с резултат от биопсия ЦИН 2. Направи ми се терапия с обгаряне. Оказа се, че лекаря ме е излъгал за терапията, защото трябваше да е с лазер, а в последствие разбрах, че е била с ток. Знам, че методите са 3, но самия факт, че съм била излъгана ме притесни и от там възниква и въпроса ми: Възможно ли е, ако не е направено изгаряне на достатъчна дълбочина проблема все още да съществуа и да дълбае отново в дълбочина, без да е виден при колпоскопски преглед? Благодаря Ви много предварително!


Здравейте,
ако нямате доверие на своя лекар, най-добре отидете за преглед при друг специалист. Ако желаете, заповядайте в кабинета ми. Обадете се по телефона, за да уговорим удобно време.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Онкологични заболявания

Мнениеот silveto77 » 19 Май 2014, 13:25

Dr Anton Mihnev написа:
silveto77 написа:Здравейте! Имам следното въпросче. Имах дисплазия с резултат от биопсия ЦИН 2. Направи ми се терапия с обгаряне. Оказа се, че лекаря ме е излъгал за терапията, защото трябваше да е с лазер, а в последствие разбрах, че е била с ток. Знам, че методите са 3, но самия факт, че съм била излъгана ме притесни и от там възниква и въпроса ми: Възможно ли е, ако не е направено изгаряне на достатъчна дълбочина проблема все още да съществуа и да дълбае отново в дълбочина, без да е виден при колпоскопски преглед? Благодаря Ви много предварително!


Здравейте,
ако нямате доверие на своя лекар, най-добре отидете за преглед при друг специалист. Ако желаете, заповядайте в кабинета ми. Обадете се по телефона, за да уговорим удобно време.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев


За съжаление Вие практикувате в Пловдив, а аз съм в София... Естествено, че ще отида при друг специалист, не мога да вярвам на доктор, който ме е излъгал за вида на терапията. Въпроса възникна от това, че при мен цитонамазката ( без значение дали обикновенна или течнобазирана, не отчита вярно, показва ВИНАГИ - ПАП 1 или 2,дори и тази, взета буквално 2 минути преди биопсията, а биопсията показа ЦИН 2. От там и ми възниква въпроса, дали е възможно, когато ида при друг лекар да няма нищо видимо, а да работи в дълбочина, ако не е "изчистен" до дъно проблема??? Моля Ви да ми отговорите на този въпрос.
silveto77
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Май 2014, 14:21

Re: Онкологични заболявания

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 19 Май 2014, 17:35

silveto77 написа:
Dr Anton Mihnev написа:
silveto77 написа:Здравейте! Имам следното въпросче. Имах дисплазия с резултат от биопсия ЦИН 2. Направи ми се терапия с обгаряне. Оказа се, че лекаря ме е излъгал за терапията, защото трябваше да е с лазер, а в последствие разбрах, че е била с ток. Знам, че методите са 3, но самия факт, че съм била излъгана ме притесни и от там възниква и въпроса ми: Възможно ли е, ако не е направено изгаряне на достатъчна дълбочина проблема все още да съществуа и да дълбае отново в дълбочина, без да е виден при колпоскопски преглед? Благодаря Ви много предварително!


Здравейте,
ако нямате доверие на своя лекар, най-добре отидете за преглед при друг специалист. Ако желаете, заповядайте в кабинета ми. Обадете се по телефона, за да уговорим удобно време.

Поздрави,
Ваш д-р Михнев


За съжаление Вие практикувате в Пловдив, а аз съм в София... Естествено, че ще отида при друг специалист, не мога да вярвам на доктор, който ме е излъгал за вида на терапията. Въпроса възникна от това, че при мен цитонамазката ( без значение дали обикновенна или течнобазирана, не отчита вярно, показва ВИНАГИ - ПАП 1 или 2,дори и тази, взета буквално 2 минути преди биопсията, а биопсията показа ЦИН 2. От там и ми възниква въпроса, дали е възможно, когато ида при друг лекар да няма нищо видимо, а да работи в дълбочина, ако не е "изчистен" до дъно проблема??? Моля Ви да ми отговорите на този въпрос.

Здравейте,
когато отидете на преглед, споделете с колегата всичко, което Ви тревожи. На база това и прегледа, ще бъде предприето необходимото.
Поздрави,
Ваш д-р Михнев
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Re: Онкологични заболявания

Мнениеот disipetrova » 13 Юни 2014, 13:34

Здравейте.При колпоскопия ми откриха дисплазия.Резултатите от изследванията са: цитонамазка ПАП 2,биопсията показа ЦИН 2,групи койлоцити,левкоцити и др.Направиха ми изгаряне.Това ли е адекватното лечение ?
disipetrova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юни 2014, 13:23

Re: Онкологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот borqna_2005@abv.bg » 22 Окт 2014, 09:12

Здравейте,
искам да ви попитам една информация- след направена цитонамазка ми излиза резултат ПАП 3 .След като настоях за повторно изследване на резултата,предходни години винаги съм била с ПАП 1 т.к. през целия ми живот имам един единствен партньор (на 30 год. съм) т.к. шанса да се зараза от ЧПВ е доста нисък, т.к. нямам нито аз нито той кондиломи или папиломи,- повторното изследване след 5 дни излезна ПАП 1. Как е възможно да има толкова противоречиви резултата-наблюдаващият ми гинеколог беше потресена за презастраховка и профилактика ми изписа да пия изопринозин за 10 дни по схема. В крайна сметка не разбрах дали имам проблем или не, но според мен няма т.к. си познавам живота ! Запитването към вас ми е може ли да ми навреди по някакъв начин приема на това лекарство, ако не е било необходимо да го пия и след приключването на приема от 10 дни мога ли да продължа с опитите си за зачеване ?
Очаквам отговор, предварително ви благодаря !
borqna_2005@abv.bg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Окт 2014, 08:56

Re: Онкологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот се76 » 01 Дек 2014, 15:07

Здравейте,
Преди две години ми е правена конизация на маточната шийка след поставена диагноза карцинома ин ситу и ЧПВ 16 положителен. От няколко месеца имам слабо кървене след контакт и периодични болки в корема. Цитонамазката ми преди 7 месеца беше ПАП 1. Лекуващият ми лекар ми каза че кървенето сигурно е от влагалището, но според мен не е защото болката която изпитвам в корема е на същото място където беше болката след конизацията. Въпроса ми е дали има място за безпокойство и възможно ли е въпреки направената конизация да се е развил пак някакъв процес.
се76
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Дек 2014, 14:46

Re: Онкологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Aniil » 26 Апр 2015, 18:28

Здравейте, д-р Михнев. През август 2013 на майка ми й откриха 2 кисти - в гърдата и в единия яйчник. Тя си направи тотална хистеректомия и оперира кистата на гърдата като диагнозата и в двата случая беше за доброкачествени образувания. (През 2010 я оперираха от полип на дебелото черво, който сьщо беше премахнат оперативно. )
Този месец тя си направи профилактична ехография на оперираната гърда и се оказа че има хипоехогенна зона. Оттам нататьк й назначиха мамография и я насочиха кьм онколог. Онкологът й каза, че трябва да се проследи отново след три месеца.
Междувременно майка си направи изследване за карцино-ембрионален антиген (СЕА), който е повишен - 7.9. През 2013 същият беше 6.7 Майка ми е бивш пушач, но не е пушила вече почти 30 години. Вече повече от 2 години - именно от 2013 - тя се оплаква от безсилие и лесна уморяемост. Спи много, което не беше характерно за нея преди.
Притеснява ни още повече , че получаваме тотално противоположни мнения относно СЕА - от това че да се повиши дори малко в рамките на няколко месеца е сериозно, до това че само многократно надвишаване на нормата е опасно.
Какво според вас означава повишеният СЕА, доколко това е повод за притеснение и как можем да разберем какво се случва с майка ми в последните две години?
Aniil
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Апр 2015, 17:33

Re: Онкологични заболявания - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Anton Mihnev » 12 Май 2015, 13:50

Aniil написа:Здравейте, д-р Михнев. През август 2013 на майка ми й откриха 2 кисти - в гърдата и в единия яйчник. Тя си направи тотална хистеректомия и оперира кистата на гърдата като диагнозата и в двата случая беше за доброкачествени образувания. (През 2010 я оперираха от полип на дебелото черво, който сьщо беше премахнат оперативно. )
Този месец тя си направи профилактична ехография на оперираната гърда и се оказа че има хипоехогенна зона. Оттам нататьк й назначиха мамография и я насочиха кьм онколог. Онкологът й каза, че трябва да се проследи отново след три месеца.
Междувременно майка си направи изследване за карцино-ембрионален антиген (СЕА), който е повишен - 7.9. През 2013 същият беше 6.7 Майка ми е бивш пушач, но не е пушила вече почти 30 години. Вече повече от 2 години - именно от 2013 - тя се оплаква от безсилие и лесна уморяемост. Спи много, което не беше характерно за нея преди.
Притеснява ни още повече , че получаваме тотално противоположни мнения относно СЕА - от това че да се повиши дори малко в рамките на няколко месеца е сериозно, до това че само многократно надвишаване на нормата е опасно.
Какво според вас означава повишеният СЕА, доколко това е повод за притеснение и как можем да разберем какво се случва с майка ми в последните две години?


Здравейте, СЕА е маркер , чийто резултат трябва да бъде проследдяван на определено време(неговата динамика), неговите стойности съвместно с останалите профилаткични изследвания от онолог могат да даддът по-ясна картина за състоянието на майка ви.
Поздрави,
Ваш Д-р Михнев

http://www.gmedhospital.com/
Dr Anton Mihnev
 
Мнения: 549
Регистриран на: 14 Сеп 2011, 09:12

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта