Осиновяване на дете - мнения, коментари, въпроси, истории

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Бихте ли осиновили дете...?

Да.
24
89%
Да, стига да е здраво.
2
7%
Не, никога.
0
Няма гласували
Не съм мислил, но и това е възможност.
1
4%
 
Общо гласове : 27

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот southern_sun » 11 Май 2011, 09:13

Знаеш ли кое е жалкото в нашата държава , HealthyBoy? Когато решиш да осиновяваш дете един от критериите, на които трябва да отговарят осиновителите е добро финансово положение. Не само, че държавата не те стимулира финансово, а те ангажират ти да си добре финансово осигурен. Ако само единия от от осиновителите е безработен шансовете ти да осиновиш дете спадат почти на половина.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот HealthyBoy » 13 Май 2011, 08:31

southernsun написа:Знаеш ли кое е жалкото в нашата държава , HealthyBoy? Когато решиш да осиновяваш дете един от критериите, на които трябва да отговарят осиновителите е добро финансово положение. Не само, че държавата не те стимулира финансово, а те ангажират ти да си добре финансово осигурен. Ако само единия от от осиновителите е безработен шансовете ти да осиновиш дете спадат почти на половина.

Точно това казвам и аз, трябва да им се дава финансова подкрепа на такива родители, защото те спасяват живота на това дете на практика, както и този който го е изоставил трябва да се наказва от закона по възможно най-строг начин.
HealthyBoy
 
Мнения: 69
Регистриран на: 15 Апр 2011, 14:45

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот southern_sun » 14 Юни 2011, 15:49

А бихте ли осиновили дете с увреждания?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот varlam » 14 Юни 2011, 19:45

southernsun написа:А бихте ли осиновили дете с увреждания?

За съжаление, грижата и за нормално дете е проблем, чисто финансово. Трудно е да се грижиш за едно дете, като месечните му разходи са няколко хиляди лева за терапия, това не е по силите на всеки. А да го започнеш и да не го правиш както трябва е престъпление.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот southern_sun » 17 Юни 2011, 13:07

А каква е гаранцията, че няма да ти се роди такова дете!!! Всяко дете заслужава да бъде щастливо и да има най-хубавото детство. Според мен проблема не е толкова финансов а повече морален. В този ред на мисли мога да споделя една лична житейска история: мои познати си осиновяват малко дете, което се оказва с ДЦП. След като разбират родителите, че детето им е болно им социални работници им предлагат да разсиновят детето, но семейството решава въпреки всичко да си отгледа детето с обяснението, че на всеки може да се случи. Ако така се беше случило, родното им дете да страда от това заболяване нима щяха да го изоставят?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот varlam » 18 Юни 2011, 07:07

southernsun написа:А каква е гаранцията, че няма да ти се роди такова дете!!! Всяко дете заслужава да бъде щастливо и да има най-хубавото детство. Според мен проблема не е толкова финансов а повече морален. В този ред на мисли мога да споделя една лична житейска история: мои познати си осиновяват малко дете, което се оказва с ДЦП. След като разбират родителите, че детето им е болно им социални работници им предлагат да разсиновят детето, но семейството решава въпреки всичко да си отгледа детето с обяснението, че на всеки може да се случи. Ако така се беше случило, родното им дете да страда от това заболяване нима щяха да го изоставят?


И тук съм съгласен с теб, но ...
Взимаш ли дете да осиновяваш, трябва много сериозна преценка да си направиш...
В дома има някакъв стандарт и грижа /надявам се на това/. Ако не можете да я подсигурите, като минимум, какво значение има любовта и желанието...
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот huanita » 09 Юли 2011, 10:30

Рамела написа:Отглеждането на деца, били то собствени или осиновени си е голяма отговорност. Човек трябва да узрее за идеята


Точно така, да узрее за идеята е много вярно. Имам моменти които карат добрите ни сърца да затуптят и от рицарски стремеж за героизъм всички казваме "да"- бих осиновил, но дали това наистина е така? Аз мисля, че когато човек спре да плаче заради неправдата и застане спокоен пред тази идея , то значи е готов. Радвам се ,че аз все по-малко се тормозя и плача за изоставените деца, давам си сметка че мъката е най-ненужното чуство, но действието -виж това е друго нещо. Всичко е действие- на една ръка е всичко закоето мечтаем. Аз съм сигурна,че все повече узрявам да стана майка на осиновено детенце и някой ден това ще ми се случи, но без мъка, без сълзи, в спокойствие, в сигурност, че ще се справя...
huanita
 
Мнения: 86
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:39

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот The_The_Ramone » 09 Юли 2011, 14:59

huanita написа:
Рамела написа:Отглеждането на деца, били то собствени или осиновени си е голяма отговорност. Човек трябва да узрее за идеята


Точно така, да узрее за идеята е много вярно. Имам моменти които карат добрите ни сърца да затуптят и от рицарски стремеж за героизъм всички казваме "да"- бих осиновил, но дали това наистина е така? Аз мисля, че когато човек спре да плаче заради неправдата и застане спокоен пред тази идея , то значи е готов. Радвам се ,че аз все по-малко се тормозя и плача за изоставените деца, давам си сметка че мъката е най-ненужното чуство, но действието -виж това е друго нещо. Всичко е действие- на една ръка е всичко закоето мечтаем. Аз съм сигурна,че все повече узрявам да стана майка на осиновено детенце и някой ден това ще ми се случи, но без мъка, без сълзи, в спокойствие, в сигурност, че ще се справя...



Много правилно и точно, защото такава идея стои и пред мен. В интерес на истината, това е просто шанс, ти даваш шанс на детето да расте в нормална среда и то ти дава шанс, ти да растеш като нормален човек.
Звучи сухо, но е точно така.
Друга тъжна тема е, че държавата кара едни желаещи да осиновят родители да чакат...години и хиляди левове се дават по подкупи, документи, такси...Цинично е.
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот Margo » 28 Юли 2011, 14:31

А ако така поставим въпроса: Готови ли сте да станете приемни родители? По-малко отговорности ли крие приемното родителство?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот boriskarlov » 28 Юли 2011, 15:29

Margo написа:А ако така поставим въпроса: Готови ли сте да станете приемни родители? По-малко отговорности ли крие приемното родителство?

Има голяма разлика между двете!
boriskarlov
 
Мнения: 125
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:06

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron