Осиновяване на дете - мнения, коментари, въпроси, истории

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Бихте ли осиновили дете...?

Да.
24
89%
Да, стига да е здраво.
2
7%
Не, никога.
0
Няма гласували
Не съм мислил, но и това е възможност.
1
4%
 
Общо гласове : 27

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот Margo » 28 Юли 2011, 15:43

boriskarlov написа:
Margo написа:А ако така поставим въпроса: Готови ли сте да станете приемни родители? По-малко отговорности ли крие приемното родителство?

Има голяма разлика между двете!

Да съгласна съм, но общото и в двата случая е, че полагаме грижи да дете, което не е наше собствено. Въпросът е до колко сме готови за едното и до колко за другото?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот kriskiss2001 » 31 Окт 2011, 14:14

Margo написа:
boriskarlov написа:
Margo написа:А ако така поставим въпроса: Готови ли сте да станете приемни родители? По-малко отговорности ли крие приемното родителство?

Има голяма разлика между двете!

Да съгласна съм, но общото и в двата случая е, че полагаме грижи да дете, което не е наше собствено. Въпросът е до колко сме готови за едното и до колко за другото?

Да, защо не, още съм млад, но човек никога не знае, принципно бих го направил
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот kriskiss2001 » 31 Окт 2011, 18:00

Процедурата в България е бавна и тромава
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот The_The_Ramone » 01 Ное 2011, 21:55

kriskiss2001 написа:Процедурата в България е бавна и тромава

Знам, но това не значи, че трябва човек да се отказва.
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот ogi-smile » 01 Фев 2012, 11:42

На скоро попаднах в следната ситуация: С една позната, която беше разбрала че е осиновена и в момента търси истинските си родители и почти не разговаря със семейството което я е отгледало.Та се зачудих...Как бихте реагирали ако разберете че сте осиновени? Или ако някога решите да си осиновите дете,бихте ли му казали че е осиновено и евентуално на каква възраст ще гледате да е детето,когато му казвате?
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот Memento » 01 Фев 2012, 11:59

Много сложен въпрос лично за мен, никога не съм се представял в ситуация да се налага да осиновя дете но никога не се знае, може би за в момента на сегашното ми мислене по-скоро не ... но знае ли се какво ми е приготвила съдбата :?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот Vampire Kiss » 02 Фев 2012, 11:47

ogi-smile написа:С една позната, която беше разбрала че е осиновена и в момента търси истинските си родители и почти не разговаря със семейството което я е отгледало.

Мисля си, че това е адски глупаво. Със сигурност, това е възможно, но не знам защо. Няколко десетки години грижи за едно дете, а то в един момент започва да търси родителите си, които може и въобще да не помнят, че е имало такова дете и такава бременност.
Та се зачудих...Как бихте реагирали ако разберете че сте осиновени? Или ако някога решите да си осиновите дете,бихте ли му казали че е осиновено и евентуално на каква възраст ще гледате да е детето,когато му казвате?

Истината е нещо много хубаво. Тя не трябва да се спестява.
Vampire Kiss
 
Мнения: 89
Регистриран на: 05 Авг 2011, 14:49

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот Memento » 02 Фев 2012, 11:55

Vampire Kiss написа:
ogi-smile написа:С една позната, която беше разбрала че е осиновена и в момента търси истинските си родители и почти не разговаря със семейството което я е отгледало.

Мисля си, че това е адски глупаво. Със сигурност, това е възможно, но не знам защо. Няколко десетки години грижи за едно дете, а то в един момент започва да търси родителите си, които може и въобще да не помнят, че е имало такова дете и такава бременност.


Защо да е адски глупаво, да, не одобрявам да се игнорират напълно хората които са те отгледали но биологичните родители са тези които са те създали и благодарение на които си на този свят, добри или лоши трябва да знаеш кои са, как изглеждат, защо са те изоставили ...
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот ogi-smile » 06 Фев 2012, 18:24

Търсенето на биологичните родители е избор на детето разбира се и осиновителите би трябвало да му помогнат с информация, ако имат такава...Аз мисля обаче, че това е голям стрес за всички страни и понякога е много по добре, да не намираш никой, защото това може да разклати жестоко целият ти съзнателен живот и да ти създаде много травми...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 11:54

Въпреки че имам собствено дете ако имам финансовата възможност бих осиновила дете.По този начин се дава шанс на едно дете да живее нормално.
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта