Осиновяване на дете - мнения, коментари, въпроси, истории

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Бихте ли осиновили дете...?

Да.
24
89%
Да, стига да е здраво.
2
7%
Не, никога.
0
Няма гласували
Не съм мислил, но и това е възможност.
1
4%
 
Общо гласове : 27

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот teddy » 07 Мар 2012, 12:05

Аз също мисля, че е по-важно кой те е отгледал, а не кой те е родил и да, бих осиновила дете! Лошото в случая е, че държавата сама спъва желаещите да осиновят детенце и се чудя защо... Домовете за сираци са пълни с дечица, които си нямат никого и към всеки, който престъпи прага им се обръщат с - мамо :( Много е тъжно! Така наречените "родители" си зарязват детето в дом и не го търсят с години, защото нямали възможност да го гледат. Е, питам се аз, къде е държавата в случая? Защо родителските права на тези хора не се отнемат и не се дава шанс на дечицата да израстнат в семейна среда и да бъдат обградени с любов и разбирателство?
Ще ви разкажа един истински случай. Бездетна двойка осиновява детенце и жената след известно време забременява. Отказват се от осиновеното дете, защото вече ще си имат свое :x Изключително арогантна за мен постъпка! Детенцето се връща в дома, а "майката" прави спонтанен аборт...
Чувала съм и за други подобни случаи и със сигурност подобна стъпка трябва да бъде обмислена много добре, преди да се предприеме. Трябва да си дълбоко убеден в себе си и в желанието си да осиновиш детенце и да му отдадеш цялата любов, на която си способен. Да го възпиташ и отгледаш като добър и стойностен човек.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот mecana » 23 Апр 2012, 13:38

Аз също бих осиновила дете, стига процедурите в България да се опростят и да не са толкова тромави. Имаме познати, които чакаха сигурно 5-6 години, преди да получат разрешение да осиновят детенце. А са добро семейство, със задоволителни доходи...
Трябва да се работи в тази посока и не разбирам на кого в държавата му изнася домовете за сираци да са пълни с деца, вместо те да бъдат отгледани в семейна среда? Но как иначе ще се точат средства от държавния бюджет :x Вече се вижда някаква светлина в тунела и дано наистина се закрият всички домове, а дечицата без родители да живеят в къщи от семеен тип, докато бъдат осиновени, защото мизерията в домовете е потресаваща гледка.
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот monito » 04 Май 2012, 10:14

mecana написа:Аз също бих осиновила дете, стига процедурите в България да се опростят и да не са толкова тромави. Имаме познати, които чакаха сигурно 5-6 години, преди да получат разрешение да осиновят детенце. А са добро семейство, със задоволителни доходи...
Трябва да се работи в тази посока и не разбирам на кого в държавата му изнася домовете за сираци да са пълни с деца, вместо те да бъдат отгледани в семейна среда? Но как иначе ще се точат средства от държавния бюджет :x Вече се вижда някаква светлина в тунела и дано наистина се закрият всички домове, а дечицата без родители да живеят в къщи от семеен тип, докато бъдат осиновени, защото мизерията в домовете е потресаваща гледка.

Вече се прави много повече за това, децата да израстнат в семейна среда - започват да се строят все повече къщи от семеен тип; защитени жилища, в които се настаняват майки с дечица, жертва на насилие или трафик; SOS-селища и т.н. Приемната грижа за изоставени дечица също все повече навлиза като идея в обществото и все повече семейства са готови да приемат детенце в дома си, което много ме радва.
Аз бих осиновила дете, ако нямах възможността да имам свое. Не разбирам хората, които с години опитват да създадат потомство и не успяват, но въпреки това не са склонни да осиновят дете и цял живот остават сами. Познавам семейства, които са от добре, по-добре финансово осигурени, живеят в големи къщи, карат луксозни коли, а в същото време са изключително самотни. За какво са ти всичките тези пари, след като няма с кой да ги споделиш? Защо да не подариш един нов живот на дете, останало без родителска грижа? Предразсъдъци...
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот Ann » 22 Окт 2012, 14:08

Единствената причина за да не осиновя дете е тромавата процедура, около подготвяне на документите и срока на изчакване . Като всяко нещо в България и за осиновяването се чака понякога дори с години.
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот Smilqna » 05 Ное 2012, 11:02

Определено осиновяването е начин да направиш поне едно дете щастливо,начин да осмислиш живота си особено ако си нямаш свое.Едно дете попаднало в семейна среда е сбъдната мечта и за родители и за деца.Попаднели във вашия дом детето вече член на семейството и е без значение другите хора какво мислят и говорят.Хиляди деца страдат по така наречените домове, не се полага адекватна грижа за тях и е жалко че държавата се опитва да помага но ене е достатъчно детето само да е нахранено и да има покрив над главата си.
Smilqna
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Окт 2012, 19:54

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот rossitta » 06 Дек 2012, 14:37

Аз съм категорична, че да осиновиш дете трябва да притежаваш богата душевност. Човек, който се е решил на такава стъпка не би трябвало да прави разлика между осиновеното и биологичното дете. Познавам такива родители и смятам, че заслужават признание. Трудно е да се решиш на осиновяване, а причините са много- наследствени белези, страх от отхвърляне, ако детето разбере истината и др. Въпросът повдига поредица от въпроси и отговори, но всеки сам трябва да усети дали е способен на осиновяване.
rossitta
 
Мнения: 190
Регистриран на: 06 Дек 2012, 14:00

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот desita@ » 05 Яну 2013, 02:05

Ако процедурите по осиновяване не бяха толкова сложни и имах финансова възможно сигурно бих осиновила.
desita@
 
Мнения: 84
Регистриран на: 19 Дек 2012, 16:17

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот Fute » 05 Яну 2013, 22:27

desita@ написа:Ако процедурите по осиновяване не бяха толкова сложни и имах финансова възможно сигурно бих осиновила.

Това са наистина две важни и проблемни области - процедурата и парите. Дано успееш, да гушкаш дете е страхотно, дори и да е осиновено.
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Бихте ли...осиновили дете?

Мнениеот magi81 » 07 Яну 2013, 14:58

мислим по въпроса но за приемно семейство имаме си две деца и от тях на света няма по хубаво нещо
magi81
 
Мнения: 104
Регистриран на: 19 Дек 2012, 17:18

Как да осиновим дете ?

Мнениеот lupi » 17 Май 2013, 09:32

Желая да осиновя дете но не знам каква е процедурата.Какви са критериите за да може едно семейство да вземе дете ?И колко време отнема цялата процедура ?
lupi
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Май 2013, 09:29

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron