Пълна упойка - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с анестезиологията, да споделяте мнения и да получите съвет - спинална, епидурална, местна и пълна упойка.

Пълна упойка - мнения и въпроси

Мнениеот Dr Teodora Petkova » 22 Фев 2019, 10:46

В тази тема на здравния форум може да откриете мнения и зададете вашите въпроси, свързани с обща анестезия.

Общата анестезия е предизвикват състояние, подобно на сън, преди операция или друга медицинска процедура в резултат на приложение на един или повече анестетици. По време на обща анестезия пациентът е в безсъзнание и не усеща болка - мозъкът не реагира на болкови сигнали или рефлекси.
Пълна упойка се използва, за да се позволи провеждането на медицински процедури, които иначе биха били непоносимо болезнени за пациента, или когато естеството на самата процедура изключва възможността пациентът да е буден.

Различни лекарства могат да бъдат прилагани, като целта е да се осигури безсъзнание, амнезия, аналгезия, загуба на рефлекси на автономната нервна система и в някои случаи парализа на скелетните мускули. Оптималната комбинация от лекарства (анестетици) за всеки пациент и процедура обикновено се избира от анестезиолог.
Dr Teodora Petkova
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Фев 2019, 11:01

Re: Пълна упойка - мнения и въпроси

Мнениеот petyo62 » 09 Сеп 2019, 15:17

Макар че и пълната, и спиналната упойки носят риск, за мен по-добрият избор като пациент е пълната упойка при по-сериозни хирургични операции. И най-важното е анестезиологът да е добър!
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Пълна упойка - мнения и въпроси

Мнениеот iriny » 09 Сеп 2019, 15:57

И аз съм "ЗА" пълната упойка при операция. Ще умра от страх, ако трябва да съм будна, когато ме режат.
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Въпроси за операция при пълна упойка

Мнениеот polina_84 » 18 Май 2023, 20:53

Така, прибрахме се, ходихме в клиниката "Доктор Гайс", но лекаря прецени, че не съм за там и сега или утре чакаме обаждане къде ще бъдем изпратени (аз и мама) за инцизия под пълна упойка.

Много съм уплашена, това ще ми е трета операция под пълна упойка. Първите две бяха от сплетени черва през 2005 и 2006 година. Не знам дали всичко ще е наред.Трябват изследвания. Дано ни ги направят. Имам болки вляво не знам от сърцето или гърдата. На корема и десния крак понякога ми пари, също така корема ме присвива и боли, не силно. Притеснявам се и да нямам сепсис, въпреки антибиотиците. Имам болка в лявото слепоочие малко, от течния аспирин ми мина, но............боли ме и лявото ухо, а на лявото око понякога ми е мътно малко.

Някой, ако знае, може ли да ми каже дали след операция под упойка като инцизия те вкарват в нормална стая или първо си в интензивно отделение? Питам, защото в интензивните май не допускат придружители, аз не ходя сама по болници, а точно тогава ще съм много уязвима и ще ме е страх да съм сама, да се събудя сама без мама. А колко трае една такава операция , колко се стои под упойка и за колко време се излиза?Слагат ли те на машина, която диша вместо теб?

Моля за отговор от всеки, който знае!
polina_84
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Окт 2021, 14:51

Re: Въпроси за операция при пълна упойка

Мнениеот Karlovo » 18 Май 2023, 23:34

polina_84 написа:Така, прибрахме се, ходихме в клиниката "Доктор Гайс", но лекаря прецени, че не съм за там и сега или утре чакаме обаждане къде ще бъдем изпратени (аз и мама) за инцизия под пълна упойка.

Много съм уплашена, това ще ми е трета операция под пълна упойка. Първите две бяха от сплетени черва през 2005 и 2006 година. Не знам дали всичко ще е наред.Трябват изследвания. Дано ни ги направят. Имам болки вляво не знам от сърцето или гърдата. На корема и десния крак понякога ми пари, също така корема ме присвива и боли, не силно. Притеснявам се и да нямам сепсис, въпреки антибиотиците. Имам болка в лявото слепоочие малко, от течния аспирин ми мина, но............боли ме и лявото ухо, а на лявото око понякога ми е мътно малко.

Някой, ако знае, може ли да ми каже дали след операция под упойка като инцизия те вкарват в нормална стая или първо си в интензивно отделение? Питам, защото в интензивните май не допускат придружители, аз не ходя сама по болници, а точно тогава ще съм много уязвима и ще ме е страх да съм сама, да се събудя сама без мама. А колко трае една такава операция , колко се стои под упойка и за колко време се излиза?Слагат ли те на машина, която диша вместо теб?

Моля за отговор от всеки, който знае!

Много зависи от операцията и от отделението. Не се притеснявайте, преди операцията винаги има разговор с анестезиолог. Стараят се да не усещате нищо, така и се случва. Всичко ще е наред.
Karlovo
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Яну 2023, 21:19


Назад към Анестезиология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта