Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Май 2014, 13:34

nevi_86 написа:Благодаря Ви д-р Тодева, изопринозина колко време да го пия, аз започнах 2x1 таблетки, така ли да продължа и за колко време?
Поздрави!

Здравейте!

Изопринозин се отпуска с рецепта и схемата задължително трябва да се назначи от лекар. Има различни начини на приложение според продължителността и тежестта на оплакванията!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот NNeikova » 16 Май 2014, 12:56

Здравейте, д-р Тодева. От 4-5 години постоянно ме тормозят два кокоши тръна. Двете кутрета на краката ми от вътрешната страна. Особено са активни, когато съм със затворени обувки. Горила съм ги с азот, третирала съм ги с лепенки за кокоши трън, с два вида мазила за подобни образувания. Изчезват за около макс. месец след третиране и после пак се появяват. Болезнени са. Какво друго мога да направя, за да ги махна веднъж завинаги? Благодаря предварително
NNeikova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Май 2014, 12:51

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Май 2014, 15:45

NNeikova написа:Здравейте, д-р Тодева. От 4-5 години постоянно ме тормозят два кокоши тръна. Двете кутрета на краката ми от вътрешната страна. Особено са активни, когато съм със затворени обувки. Горила съм ги с азот, третирала съм ги с лепенки за кокоши трън, с два вида мазила за подобни образувания. Изчезват за около макс. месец след третиране и после пак се появяват. Болезнени са. Какво друго мога да направя, за да ги махна веднъж завинаги? Благодаря предварително

Здравейте, NNeikova!

Сигурна ли сте, че се касае за вирусни брадавици? Причината би могла да се дължи на омазоляване на тази деликатна зона! Ако се касае наистина за кокоши трън в такъв случай не постигате пълно излекуване, най-вероятно защото прекъсвате преждевременно лечението!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот ivdimitrov » 30 Май 2014, 21:03

Здравейте, д-р Тодева! Искам да Ви попитам за папиломи /предполагам, че така се наричат-малки кожни образувания по тялото, висящи/, които имам по цялото тяло и най-вече под мишниците и около врата. Гориха ми ги с азот, но се появяват още и на други места. От скоро имам и на клепачите. Какво бихте ме посъветвали да направя, за да ги премахна изцяло? Благодаря Ви предварително
ivdimitrov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Май 2014, 20:58

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Юни 2014, 16:47

ivdimitrov написа:Здравейте, д-р Тодева! Искам да Ви попитам за папиломи /предполагам, че така се наричат-малки кожни образувания по тялото, висящи/, които имам по цялото тяло и най-вече под мишниците и около врата. Гориха ми ги с азот, но се появяват още и на други места. От скоро имам и на клепачите. Какво бихте ме посъветвали да направя, за да ги премахна изцяло? Благодаря Ви предварително

Здравейте, ivdimitrov!

Ако се касае за вирусни брадавички би могло да се включи, освен лечението с горене и специфичен имуностимулатор. Това ще подпомогне организма сам да се справи с проблемът. Въпреки всичко дори и по този начин не може да се гарантира 100% сигурност, че проблемът няма да се появи отново!
По отношение на обработването им, за да не остават белези Ви препоръчвам да посещавате Вашия лекар докато брадавичките са още с малък размер!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот мърито » 10 Юни 2014, 10:47

Добър ден, бих желал да попитам за Вашето мнение! Появиха ми се брадавици около члена и по него(разбрах, че са брадавици от интернет) мъчих се да ги лекувам с кондилин 5мг, но станаха все повече, а сега освен тях ми се появиха и гнойни пъпчици в областта на свивката на бедрото и са болезнени. Може ли да ми дадете съвет какво е това и какво трябва да предприема?
Благодаря Ви!
мърито
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Юни 2014, 10:35

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Юни 2014, 11:31

мърито написа:Добър ден, бих желал да попитам за Вашето мнение! Появиха ми се брадавици около члена и по него(разбрах, че са брадавици от интернет) мъчих се да ги лекувам с кондилин 5мг, но станаха все повече, а сега освен тях ми се появиха и гнойни пъпчици в областта на свивката на бедрото и са болезнени. Може ли да ми дадете съвет какво е това и какво трябва да предприема?
Благодаря Ви!

Здравейте, мърито!

Посетихте ли дерматовенеролог? Не провеждайте самолечение, защото тези брадавици са вирусни и при неправилен подход се разпространяват.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот made_of » 19 Юни 2014, 11:46

Здравейте,
От около година се лекувам от кондиломи (заедно с партньора ми). Пила съм 3 пъти Изопринозин по схема, предписана от специалист(всеки път различна). В момента приемам Биозин. Кондиломите заличаваме с Кондилин и Глизиген. А като подълнителен медикаментозен прием мога да посоча пробиотик Лактофлор. Въпросът ми е след приема на Биозин, към какъв имуностимулатор или имуномодулатор да се насоча(за мен и за приятеля ми, съответно), за да поддържам имунната си система, понеже е изключително слаба, а и като превенция за нова изява на вируса. В случай, че посочите продукт, то колко време ще трябва да се приема, след това нужна ли е почивка и подновяване на курса?
Благодаря Ви! Успешен ден!
made_of
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Юни 2014, 11:37

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот maiskimm » 21 Юни 2014, 13:57

Здравейте, бих искала да попитам дали е възможно да има папиломи на езика към върха от двете страни. Ходих на гатроентеролог и УНГ, но не ми казаха точна диагноза. Проблемът ми е, че от около 3 месеца имам нещо като къдрав език с подути папили на езика и след хранене се възпаляват и парят, а ако съм гладна, сякаш се подуват. Предписаха ми контролог (гастроентеролога) и диета 1 месец, но не ми мина. УНГ ми предписа милгама - N (3 пъти на ден) и герикапс по 1 на ден и ги пия от 2 седмици, но няма подобрение, както жабурене с лайка и сода след хранене. Другото, което мога да кажа при кръвни изследвания единствения проблем ми беше с хемоглобина, който е 112. И съм вегетариянка, за което лекарите не попитаха. Бихте ли ми препоръчали какво още може да се направи и с кого да се консултирам относно това кожно или друго заболяване? Благодаря предварително!
maiskimm
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Юни 2014, 13:40

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юни 2014, 17:11

made_of написа:Здравейте,
От около година се лекувам от кондиломи (заедно с партньора ми). Пила съм 3 пъти Изопринозин по схема, предписана от специалист(всеки път различна). В момента приемам Биозин. Кондиломите заличаваме с Кондилин и Глизиген. А като подълнителен медикаментозен прием мога да посоча пробиотик Лактофлор. Въпросът ми е след приема на Биозин, към какъв имуностимулатор или имуномодулатор да се насоча(за мен и за приятеля ми, съответно), за да поддържам имунната си система, понеже е изключително слаба, а и като превенция за нова изява на вируса. В случай, че посочите продукт, то колко време ще трябва да се приема, след това нужна ли е почивка и подновяване на курса?
Благодаря Ви! Успешен ден!

Здравейте, made_of!

Какви бяха схемите на лечение с Изопринозин? По принцип това е средството с най-мощен антивирусен имуномодулиращ ефект!
Сега имате ли Вие или Вашия партньор лезии? Къде са разположени при Вас кондиломите? Имате ли вагинално засягане?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта