Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот ЙълдъзТопалова » 26 Апр 2020, 08:27

Здравейте, имам доста голяма и болезнена брадавица на безименния пръст на едната ръка, която преди два дни изгориха с CO2 лазер в козметично студио. Първата вечер нямах никаква болка , но след това (боже би и не се пазих достатъчно) около раната има подутина, червенина и е леко болезнено. Притеснявам се самата рана да не се е инфектирала. Правя компреси с реванол и мажа раничката с Банеоцин. Интересуваме дали е нормално , все пак е процедурата беше доста скоро или има повод за притеснение.
Благодаря предварително!
ЙълдъзТопалова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Апр 2020, 08:00

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Lupy1 » 01 Май 2020, 18:14

Здр, имам доста кокоши тръни по стъпалата, какво бихте ми препоръчал?
Lupy1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Май 2020, 18:11

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Георгива » 01 Май 2020, 21:11

Здравейте моят въпрос е по различен имам гъбички на кракъси на нокътя по точно от 3 мес го мажа с низорал май няма ефект можели съвет не съм в Бг в турция живея не знам какво лекарсво би ми помогнало на лекар ли трябва да отида Благодаря предварително
Георгива
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Май 2020, 20:56

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Май 2020, 08:04

VeselaAlyosheva написа:Здравейте ,искам да Ви попитам,изгориха ми няколко брадавици малки на ръката с течен азот.До вечерта станаха огромни мехури които се пукнаха докато си вземах душ и малка част от тях изтече. Питането ми е тази песните вътре която се е образувала носи ли вируса,заразна ли е? Може ли тази течност да е разнесла вируса по други части на тялото докато си вземах душ? В тази течност съдържа ли се вируса? Умира ли вируса на конкретното изгорено място след третиране с течен азот или трябва да мине време. Знам че от организма трудно се изчиства ,но от конкретното горени място? Безкрайно благодаря!

Здравейте!

Аз лично не препоръчвам терапията на папилома брадавици с течен азот. Надявам се, че проблемът при вас е решен.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Май 2020, 08:05

if_only написа:Лекар ми изписа кондилин да се поставя върху ръцете на миниатюрни брадавици за да не се горят с азот защото на този етап са супер малки, но виждам че е за генитално ползване? Каква е разликата между кондиломи и брадавици.Лекаря каза сам да се третитам в нас,но това е за полови органи.

Здравейте!

Не е проблем, след като е по преценка на лекар.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Май 2020, 08:09

Ahinora написа:
Dr Violina Todeva написа:
Ahinora написа:Здравейте, д-р Тодева!
Заразена съм с HPV от поне 6 г. През годините кондиломи съм имала почти през цялото време, независимо от цялото горене с азот и електрокоагулация, на които редовно се подлагам - ефектът е много краткотраен. След последната електрокоагулация на 8 бр. около ануса през октомври в комбинация с Вираут за 6 м. и Глизиген след 3 седмици нови се появиха, че и повече на брой. Сега ми изписаха Кондилин, който прилагам втори ден. Мястото е доста раздразнено. Въпреки четенето в интернет, не можах да намеря информация как протича и какво точно се случва в процеса на лечение. Кондиломите би трябвало да паднат, това разбрах. Но лекарството докога трябва да се прилага, понеже чета, че остават някакви черни точки, като коренчета? Като паднат, ранички остават ли, защото пише върху рани да не се нанася? И изобщо какво да очаквам?
Благодаря!

Здравейте!

Къде живееете? Партньора един и същи ли е за този период? Той има ли лезии и лекува ли се паралелно с Вас? На колко години сте? Имате ли заболявания, ако да какви?

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте отново!

Не живея в България. Един от проблемите ми е, че тук не мога да си позволя лечение на частно, а в обществените здравни заведения не се обръща достатъчно внимание на кондиломите, "защото 80% от хората имат HPV със или без симптоми". За мен това е странно отношение. Като го имат да не се лекуваме и да заразим и останалите 20 ли и да си разнообразяваме асортимента от щамове, не разбирам... Винаги съветът е да чакам 3 м. да се види няма ли да си изчезнат кондиломите сами, т.е. имунната система да ги пребори, което се случи през тези близо 7 г. с една единствена от десетките.
Както и да е, по същество - заразих се от бившия си съпруг, с когото сме разделени от години. Към момента нямам редовен партньор. Допълнително усложнение в ситуацията е, че съм на 41 години, с раждането на деца още не съм започвала, а е изключително трудно да поднеса такава информация на евентуален партньор и той да остане, ако не е наясно, че е от 80-те процента. :sad: Не е нужно много да се чуди човек защо стигнах до диагноза средно-тежка депресия.
Други заболявания: ателектаза, рефлукс, дивертикулоза, хемороиди III степен, нисък вит. D в кръвта. Лечение имам само за последното. Но изглежда цял живот съм със слаб имунитет. Всички гъбички, гарднерели и пр., които беше възможно да хвана, хванах. Вираута ми свършва след около 2 седмици, а току-що забелязах 1 малка кондилома до ануса на същото място, което третирах с Кондилин последно и една на ново място на срамните устни. Във влагалището и ануса при последния преглед през декември не съм преглеждана има ли кондиломи, изписаха ми само Кондилин за видимите външно. Понеже той предизвика тогава много силна реакция, рани и възпаление на хемороидите вкл. и 10 дни, дето се казва, не можах да си седна на д-то, се колебая да започвам ли пак с него или да опитам със слаб разтвор на оцетна киселина, за което четох някъде по форуми мнения на самолекували се, че няма после рецидиви. Впрочем в някои листовки на Кондилин пише да се ползва до 6 с. след отваряне, а в други - не и не знам сега този годен ли е или негоден като е отворен преди 7 с.
Може ли да ме посъветвате нещо за имунитета, предвид че 5-6 седмици след третиране винаги излизат нови кондиломи на старите или нови места и изобщо каква би следвало да е в моя случай цялостната стратегия в борбата с това заболяване, тъй като досегашната дълго време да си ги държа докато дойда за ваканция в България, където да ги махам по разни начини явно няма да сработи.
Благодаря!

Здравейте!

Ориентирах се какъв е проблемът. Наистина е по-добре да се премахват. Изписвани ли са изопринозин, алдара или бигванел? Добре е дори и дистанционна да държите връзка с вашия лекар от България, за да може да се чувствате комфортно.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Май 2020, 08:16

KristinaStoimenova написа:Здравейте, бих искала да знам дали Биозин е достатъчно мощен имуностимулатор при борба с кокоши тръни. На съпругът ми му се появи кокоши трън на крака преди около година, от тогава насам го мазахме с поне 3 различни лекарства, ходи на лазер, мазахме с различно "бабини отвари", но нищо не дава ефект. Дори му излизат нови, а от вчера вече има и на другото ходило. Правихме изследвания и там показва, че има недостиг на Вит D и също на Кръвната картина показва че има някакво възпаление в тялото. Та какво мислите, Биозин + витамини + локално лечение биха ли помогнали?
Благодаря ви предварително!

Здравейте!

Да, може да се изпозлва Биозин за подсилване на имунитета при вирусни брадавици.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Май 2020, 08:20

svetlana.yordanova1 написа:Детето ми има плоски брадавици по лицето. Изгориме ги с азот и след три месеца пак се появиха. Освен горене има ли и друго лечение?

Здравейте!

Понякога плоските брадавици може да са трудни за лечение. Препоръчвам да направите отново консултация с дерматолог. Не е задължително да правите терапия с течен азот.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Май 2020, 08:23

Poly3636 написа:Здравейте, от известно време ми се е появила нещо като брадавичка на срамните устни, само една е, но не знам дали е причинена от ЧПВ и дали е кондилом. Можете ли да ми кажете дали е възможно да се появят брадавички на това място и без да са причинени от вируса?

Здравейте!

Да, възможно е да имате фибром. Но за да знаете какво е се консултирайте със специалист!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Май 2020, 08:27

Nikol007 написа:Здравейте от 2 години имам плоски брадавици по лицето като силно изявени са по челото .Два пъти съм ги премахвала на дерматолог като вторият път беше обгаряне с киселина ,но нямаше ефект след това повечето от брадавиците си останаха и това ме смущава .Трябва ли да направя някакви кръвни изследвания ?

Здравейте!

Понякога плоските брадавици може да са трудни за лечение. Препоръчвам да направите отново консултация с дерматолог. Не е задължително да правите терапия с изгаряне. Добре е да се добави и имуностимулант.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron