Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юни 2014, 17:18

maiskimm написа:Здравейте, бих искала да попитам дали е възможно да има папиломи на езика към върха от двете страни. Ходих на гатроентеролог и УНГ, но не ми казаха точна диагноза. Проблемът ми е, че от около 3 месеца имам нещо като къдрав език с подути папили на езика и след хранене се възпаляват и парят, а ако съм гладна, сякаш се подуват. Предписаха ми контролог (гастроентеролога) и диета 1 месец, но не ми мина. УНГ ми предписа милгама - N (3 пъти на ден) и герикапс по 1 на ден и ги пия от 2 седмици, но няма подобрение, както жабурене с лайка и сода след хранене. Другото, което мога да кажа при кръвни изследвания единствения проблем ми беше с хемоглобина, който е 112. И съм вегетариянка, за което лекарите не попитаха. Бихте ли ми препоръчали какво още може да се направи и с кого да се консултирам относно това кожно или друго заболяване? Благодаря предварително!

Здравейте, maiskimm!

Дали е възможно да изпратите снимка, за да се ориентирам по-добре?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот maiskimm » 22 Юни 2014, 22:19

Здравейте д-р Тодева,
изпращам Ви както ме помолихте снимки на електронната поща, която сте посочили! Дано освен Вие да се ориентирате и аз да се ориентирам и да се насоча към правилния специалист. Четох много в интернет за едва ли не ракови състояния на езика, дано не е това, както и че има папилома вируси, които поразяват езика, макар и да е рядкост заразяването! Благодаря отново за вниманието!

С уважение!
maiskimm
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Юни 2014, 13:40

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот rts01 » 23 Юни 2014, 12:34

Здравейте,
искам да ви попитам има ли ефективен метод за премахване на "Pearly Penile Papules" .
Процедурата горене с азот не даде резултати.
Благодаря.
rts01
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Юни 2014, 12:30

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот made_of » 23 Юни 2014, 12:52

Dr Violina Todeva написа:
made_of написа:Здравейте,
От около година се лекувам от кондиломи (заедно с партньора ми). Пила съм 3 пъти Изопринозин по схема, предписана от специалист(всеки път различна). В момента приемам Биозин. Кондиломите заличаваме с Кондилин и Глизиген. А като подълнителен медикаментозен прием мога да посоча пробиотик Лактофлор. Въпросът ми е след приема на Биозин, към какъв имуностимулатор или имуномодулатор да се насоча(за мен и за приятеля ми, съответно), за да поддържам имунната си система, понеже е изключително слаба, а и като превенция за нова изява на вируса. В случай, че посочите продукт, то колко време ще трябва да се приема, след това нужна ли е почивка и подновяване на курса?
Благодаря Ви! Успешен ден!

Здравейте, made_of!

Какви бяха схемите на лечение с Изопринозин? По принцип това е средството с най-мощен антивирусен имуномодулиращ ефект!
Сега имате ли Вие или Вашия партньор лезии? Къде са разположени при Вас кондиломите? Имате ли вагинално засягане?

С уважение,
д-р Тодева



Благодаря , че откликнахте! Първият прием беше в продължение на 3 месеца, с по 10 дни почивка след всеки месец. След година имаше 2-ри прием за 10 дни , 2 х 1табл. Третият прием беше около 3 месеца по - късно , пак 10 дни, 2 х 1 табл. Сега и аз и партньора имаме външни, аз 2, той - 1 кондилом, мажем отново с Кондилин. Вагинално засягане имаше , но след обгаряне на раничката преди 1 и половина година, вече всичко е наред. Цитонамазка - Втора група. При мен обаче 10-15 дни след изчистване, пак се появяват, при което отново мажа и ги отстранявам. Дължа това постоянно появяване именно на слабата си имунна защита.
made_of
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Юни 2014, 11:37

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот marieta » 23 Юни 2014, 15:28

Здравейте д-р Тодева,
Дъщеря ми скоро ще стане на 5г, но по бузките и има спукани капиляри?А под окото и по врата видях 2 червени точки които след седмица се скриха?Предполагам,че и те са от капилярите?Как да залича видимите капиляри на бузките на дъщеря ми и тези червени точки от капилярите ли са.От днес и давам рибеното масло на Ескимо, въпреки,че педиатърката ми каза, да не го давам.Какво дръго мога да направя за да бъда полезна на детето си.
Предварително Ви благодаря!
marieta
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Юни 2014, 15:21

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот PALMIORA » 24 Юни 2014, 00:41

Здравейте Д-р Тодева.Аз имам брадавици по ръцете имам една на половите органи външно и имам някакви подобни на брадавици по шията,мажът ми има на половия член нещо подобно на брадавици но не точно като моите на шията,та въпроса ми е; може ли това да се дължи на бактерията Хеликобактер - защото мажът ми я има и аз също от скоро съм на лечение,а мажът ми е вече 2 курс лечение.Моля ви кажете ми с какво да ги третираме,досега не сме пробвали никакви медикаменти за това.Благодаря ви предварително.
PALMIORA
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Юни 2014, 00:22

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот d.ivanova67 » 24 Юни 2014, 20:47

Здравейте, имам брадавици малки точно под гърдите ,пречат ми като нося сутиен. не съм ги третирала с нищо .Те се появиха след раждане,сега ми се появи и една точно под клепач на едното око.Моля да ми дадете съвет
d.ivanova67
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Юни 2014, 20:42

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2014, 15:56

maiskimm написа:Здравейте д-р Тодева,
изпращам Ви както ме помолихте снимки на електронната поща, която сте посочили! Дано освен Вие да се ориентирате и аз да се ориентирам и да се насоча към правилния специалист. Четох много в интернет за едва ли не ракови състояния на езика, дано не е това, както и че има папилома вируси, които поразяват езика, макар и да е рядкост заразяването! Благодаря отново за вниманието!

С уважение!

Здравейте, maiskimm!

За съжаление качеството на снимките не ми позволява да се ориентирам по-добре! Ако желаете опитайте с нови снимки или заповядайте да видя лично проблемът!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2014, 15:58

rts01 написа:Здравейте,
искам да ви попитам има ли ефективен метод за премахване на "Pearly Penile Papules" .
Процедурата горене с азот не даде резултати.
Благодаря.

Здравейте, rts01!

По-добре е да се направи лазер, но резултата не е траен! Имайте предвид, че се касае за нормална анатомична вариация и не е необходимо да се подлагате на манипулации!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2014, 16:08

made_of написа:
Dr Violina Todeva написа:
made_of написа:Здравейте,
От около година се лекувам от кондиломи (заедно с партньора ми). Пила съм 3 пъти Изопринозин по схема, предписана от специалист(всеки път различна). В момента приемам Биозин. Кондиломите заличаваме с Кондилин и Глизиген. А като подълнителен медикаментозен прием мога да посоча пробиотик Лактофлор. Въпросът ми е след приема на Биозин, към какъв имуностимулатор или имуномодулатор да се насоча(за мен и за приятеля ми, съответно), за да поддържам имунната си система, понеже е изключително слаба, а и като превенция за нова изява на вируса. В случай, че посочите продукт, то колко време ще трябва да се приема, след това нужна ли е почивка и подновяване на курса?
Благодаря Ви! Успешен ден!

Здравейте, made_of!

Какви бяха схемите на лечение с Изопринозин? По принцип това е средството с най-мощен антивирусен имуномодулиращ ефект!
Сега имате ли Вие или Вашия партньор лезии? Къде са разположени при Вас кондиломите? Имате ли вагинално засягане?

С уважение,
д-р Тодева

Благодаря , че откликнахте! Първият прием беше в продължение на 3 месеца, с по 10 дни почивка след всеки месец. След година имаше 2-ри прием за 10 дни , 2 х 1табл. Третият прием беше около 3 месеца по - късно , пак 10 дни, 2 х 1 табл. Сега и аз и партньора имаме външни, аз 2, той - 1 кондилом, мажем отново с Кондилин. Вагинално засягане имаше , но след обгаряне на раничката преди 1 и половина година, вече всичко е наред. Цитонамазка - Втора група. При мен обаче 10-15 дни след изчистване, пак се появяват, при което отново мажа и ги отстранявам. Дължа това постоянно появяване именно на слабата си имунна защита.

Здравейте, made_of!

Схемата на изопринозин не е била в най-пълния обем и вид! Предполагам на това се дължи и по-ограничения ефект. Без имуностимулация и само с локално лечение трудно се постига ефект! Предлагам с Вашия партньор да посетите отново специалист и да се коригира терапията, защото докато единия продължава да има лезии ще си прехвърляте непрекъснато проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron