Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2014, 16:10

marieta написа:Здравейте д-р Тодева,
Дъщеря ми скоро ще стане на 5г, но по бузките и има спукани капиляри?А под окото и по врата видях 2 червени точки които след седмица се скриха?Предполагам,че и те са от капилярите?Как да залича видимите капиляри на бузките на дъщеря ми и тези червени точки от капилярите ли са.От днес и давам рибеното масло на Ескимо, въпреки,че педиатърката ми каза, да не го давам.Какво дръго мога да направя за да бъда полезна на детето си.
Предварително Ви благодаря!

Здравейте, marieta!

Добре е да видя какъв точно е проблемът! Ако можете приложете снимка!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2014, 16:20

PALMIORA написа:Здравейте Д-р Тодева.Аз имам брадавици по ръцете имам една на половите органи външно и имам някакви подобни на брадавици по шията,мажът ми има на половия член нещо подобно на брадавици но не точно като моите на шията,та въпроса ми е; може ли това да се дължи на бактерията Хеликобактер - защото мажът ми я има и аз също от скоро съм на лечение,а мажът ми е вече 2 курс лечение.Моля ви кажете ми с какво да ги третираме,досега не сме пробвали никакви медикаменти за това.Благодаря ви предварително.

Здравейте, PALMIORA!

Оплакванията които споделяте не се дължат на хеликобактер пилори и се лекуват по различен начин. Препоръката ми е да посетите и двамата специалист и да се започне веднага лечение за полови брадавици, защото те се разпространяват!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2014, 16:25

d.ivanova67 написа:Здравейте, имам брадавици малки точно под гърдите ,пречат ми като нося сутиен. не съм ги третирала с нищо .Те се появиха след раждане,сега ми се появи и една точно под клепач на едното око.Моля да ми дадете съвет

Здравейте, d.ivanova67!

От описанието Ви считам, че Вашите брадавици не са вирусни! Могат да бъдат премахнати, но трябва да се консултирате със специалист кой метод ще бъде най-подходящ, още повече че за окото трябва да се работи много прецизно!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот maiskimm » 28 Юни 2014, 15:13

Dr Violina Todeva написа:
maiskimm написа:Здравейте д-р Тодева,
изпращам Ви както ме помолихте снимки на електронната поща, която сте посочили! Дано освен Вие да се ориентирате и аз да се ориентирам и да се насоча към правилния специалист. Четох много в интернет за едва ли не ракови състояния на езика, дано не е това, както и че има папилома вируси, които поразяват езика, макар и да е рядкост заразяването! Благодаря отново за вниманието!

С уважение!

Здравейте, maiskimm!

За съжаление качеството на снимките не ми позволява да се ориентирам по-добре! Ако желаете опитайте с нови снимки или заповядайте да видя лично проблемът!

С уважение,
д-р Тодева



Здравейте, бих дошла при Вас, но за съжаление съм в София, изпратих Ви нови снимки, дано да вършат работа. Проблемът ми е, че не знам към кого да се обърна, вече загубих 2 месеца по неточните доктори, и не ми се иска още да се лутам. Поне да знам със сигурност кой да посетя - дерматовенеролог, УНГ- онколог или стоматолог. Ако ги посетя и 3 -те ...ще отнеме много време, пари и вероятно неточно изпити лекарства, или процедури ще получа.Затова моля поне за ориентир. Благодаря отново!
С уважение,
М.
maiskimm
 
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Юни 2014, 13:40

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Юни 2014, 17:50

maiskimm написа:
Dr Violina Todeva написа:
maiskimm написа:Здравейте д-р Тодева,
изпращам Ви както ме помолихте снимки на електронната поща, която сте посочили! Дано освен Вие да се ориентирате и аз да се ориентирам и да се насоча към правилния специалист. Четох много в интернет за едва ли не ракови състояния на езика, дано не е това, както и че има папилома вируси, които поразяват езика, макар и да е рядкост заразяването! Благодаря отново за вниманието!

С уважение!

Здравейте, maiskimm!

За съжаление качеството на снимките не ми позволява да се ориентирам по-добре! Ако желаете опитайте с нови снимки или заповядайте да видя лично проблемът!

С уважение,
д-р Тодева



Здравейте, бих дошла при Вас, но за съжаление съм в София, изпратих Ви нови снимки, дано да вършат работа. Проблемът ми е, че не знам към кого да се обърна, вече загубих 2 месеца по неточните доктори, и не ми се иска още да се лутам. Поне да знам със сигурност кой да посетя - дерматовенеролог, УНГ- онколог или стоматолог. Ако ги посетя и 3 -те ...ще отнеме много време, пари и вероятно неточно изпити лекарства, или процедури ще получа.Затова моля поне за ориентир. Благодаря отново!
С уважение,
М.

Здравейте, maiskimm!

За съжаление качеството на снимките и сега не ми позволява да Ви дам отговор! С това качество, което са снимките не могат да се различат папиломи.
По отношение на това кой специалист да посетите също ми е трудно да Ви дам еднозначен отговор. При подобна локализация на проблем бихте могла да потърсите, както УНГ, така и дерматолог, стоматолог или гастроентеролог и не би трябвало да сгрешите. Но явно Вие усещате проблем, който не намира решение. Вегетарианството може да е до известна степен причина за да се получи недостиг на някои вещества, които имат отношение към подобен тип оплаквания от парене на езика и в устата. Освен това ако имате проблем и със стомаха може да се нарави изследване и за хеликобактер. Добре е да се направи изследване и за кандида.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот vodolei88 » 10 Юли 2014, 15:42

здравейте искам да попитам и аз нещо по темата за кониломите разбрах че ги имам преди няколко месеца и ходих на преглед и лекар които ги изгори с лазер и ми назначи лечение с изопринозин 3X2 на ден в рамките на 20 дена в последствие може би около месец видях че имам пак и пак отидох да ми ги изгорят с лазер този пат бяха само 4 и пак ми назначи същото лечение и каза да се наглеждам което и правя за сега нямам проблеми но се притеснявам че може да се появят отново и искам да знам дали постъпвам правилно и нямали друго лечение или поне по ефективно и сигурно
vodolei88
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Юли 2014, 15:19

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Юли 2014, 10:53

vodolei88 написа:здравейте искам да попитам и аз нещо по темата за кониломите разбрах че ги имам преди няколко месеца и ходих на преглед и лекар които ги изгори с лазер и ми назначи лечение с изопринозин 3X2 на ден в рамките на 20 дена в последствие може би около месец видях че имам пак и пак отидох да ми ги изгорят с лазер този пат бяха само 4 и пак ми назначи същото лечение и каза да се наглеждам което и правя за сега нямам проблеми но се притеснявам че може да се появят отново и искам да знам дали постъпвам правилно и нямали друго лечение или поне по ефективно и сигурно

Здравейте, vodolei88!

За съжаление след като веднъж се заразите с папиломен вирус трудно може да се каже дали след еднократно лечение ще се овладее проблемът. В началото особено са възможни по-чести рецидиви. Считам, че Вашия лекар е предприел правилно лечение и може да му се доверите. Ако забележите и единствена брадавица го посетете, за да бъде премахната и включен имуностимулатор.
Желая Ви успех!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот vodolei88 » 15 Юли 2014, 16:23

да разбирам но ние повторихме лечението и по време на него пак ми се появиха докато пия изопринозин и пак ходих да ми ги премахва затова се интересувам дали е само това начина и дали няма и други средства за лечение защото при всяко ходене ми слагат упойка а понякога и пална упойка и за това се интересувам и от други варианти.Благодаря ви за отговора.
vodolei88
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Юли 2014, 15:19

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот hrisi » 16 Юли 2014, 12:53

Здравейте Д-Р Тодева. От години по стъпалата имам брадавици, над 20 са вече... Пробвах много от българските лекарства, пробвах и Базука в която толкова хора в чужбина се кълнят, пробвахме и течен азот... Нито една от тях не е мръднала, а продължават да се разпространяват. Когато стане много топло е изключително неудобно защото започват да сърбят или да болят. Вече се отчайвам. Благодаря
hrisi
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Юли 2014, 12:23

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Юли 2014, 15:22

vodolei88 написа:да разбирам но ние повторихме лечението и по време на него пак ми се появиха докато пия изопринозин и пак ходих да ми ги премахва затова се интересувам дали е само това начина и дали няма и други средства за лечение защото при всяко ходене ми слагат упойка а понякога и пална упойка и за това се интересувам и от други варианти.Благодаря ви за отговора.

Здравейте, vodolei88!

Възможно е да се използват лекарства за локално приложение, но те също са по лекарско предписание. Попитайте за тях лекуващия си лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron