Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Юли 2014, 15:29

hrisi написа:Здравейте Д-Р Тодева. От години по стъпалата имам брадавици, над 20 са вече... Пробвах много от българските лекарства, пробвах и Базука в която толкова хора в чужбина се кълнят, пробвахме и течен азот... Нито една от тях не е мръднала, а продължават да се разпространяват. Когато стане много топло е изключително неудобно защото започват да сърбят или да болят. Вече се отчайвам. Благодаря

Здравейте, hrisi!

При Вас трябва да се приложи комбинирано лечение на имуностимулант и локален препарат! По-добре е да се изготви екстемпорална форма (т.е. лекарство, което се приготвя в аптека), защото тя има по-силно действие! Тези лекарства се отпускат с рецепта, дозата и концентрацията се определят от състоянието и е невъзможно да Ви ги предпиша по форум!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот vodolei88 » 16 Юли 2014, 18:31

благодаря ви за отговорите и обърнатото внимание
vodolei88
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Юли 2014, 15:19

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Юли 2014, 13:22

vodolei88 написа:благодаря ви за отговорите и обърнатото внимание

Желая Ви успех и бързо възстановяване!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот unikato78 » 22 Юли 2014, 12:46

Здравейте!
Имам следния въпрос. Може ли лекарството Верутол да се прилага на кондиломи. Предписано ми е от лекар, но като чета информация за това лекарство никъде не намирам, че се прилага за лекуване на кондломи.
Благодаря предварително за отговора Ви.
unikato78
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юли 2014, 12:35

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Юли 2014, 11:23

unikato78 написа:Здравейте!
Имам следния въпрос. Може ли лекарството Верутол да се прилага на кондиломи. Предписано ми е от лекар, но като чета информация за това лекарство никъде не намирам, че се прилага за лекуване на кондломи.
Благодаря предварително за отговора Ви.

Здравейте, unikato78!

Да, би могло да се използва! Въпреки всичко зависи от вида и локализацията им.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот leady_23 » 23 Юли 2014, 13:56

здр преди година на моя син който беше на 3 години му се появиха плоски брадавици по лицето -3-4 като едната беше доста голяма.ходихме къде ли не и накрая го заведохме при билков лечител.той ни каза да ги мажем с змииско мляко непрекъснато ,защото много е малък за горене .също ни посъветва да му даваме след време и някакъв имуностимолатор сироп ,защото пъпките били от прекаленото боледуване,за съжаление човека почина и не разбрахме какъв е този сироп.за наша радост след много усилия брадавиците му минаха ,но на мен ми излязоха на едната ръка и сега ни е старах да не се повтори отново на детето.моля ви посъветвайте ме какво да права.благодаря ви
leady_23
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Апр 2011, 12:38

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот unikato78 » 23 Юли 2014, 21:06

Dr Violina Todeva написа:
unikato78 написа:Здравейте!
Имам следния въпрос. Може ли лекарството Верутол да се прилага на кондиломи. Предписано ми е от лекар, но като чета информация за това лекарство никъде не намирам, че се прилага за лекуване на кондломи.
Благодаря предварително за отговора Ви.

Здравейте, unikato78!

Да, би могло да се използва! Въпреки всичко зависи от вида и локализацията им.

С уважение,
д-р Тодева

Благодаря за отговора Ви, д-р Тодева. Кондиломите са между малките и големите срамни устни. Може ли да се прилага на това място това лекарство.
Благодаря!
unikato78
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юли 2014, 12:35

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Юли 2014, 11:31

unikato78 написа:
Dr Violina Todeva написа:
unikato78 написа:Здравейте!
Имам следния въпрос. Може ли лекарството Верутол да се прилага на кондиломи. Предписано ми е от лекар, но като чета информация за това лекарство никъде не намирам, че се прилага за лекуване на кондломи.
Благодаря предварително за отговора Ви.

Здравейте, unikato78!

Да, би могло да се използва! Въпреки всичко зависи от вида и локализацията им.

С уважение,
д-р Тодева

Благодаря за отговора Ви, д-р Тодева. Кондиломите са между малките и големите срамни устни. Може ли да се прилага на това място това лекарство.
Благодаря!

Здравейте, unikato78!

Да, би могло да се използва с такава локализация. Следвайте стриктно съветите на Вашия лекар, за да постигнете максимален ефект от лечението!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Юли 2014, 11:38

leady_23 написа:здр преди година на моя син който беше на 3 години му се появиха плоски брадавици по лицето -3-4 като едната беше доста голяма.ходихме къде ли не и накрая го заведохме при билков лечител.той ни каза да ги мажем с змииско мляко непрекъснато ,защото много е малък за горене .също ни посъветва да му даваме след време и някакъв имуностимолатор сироп ,защото пъпките били от прекаленото боледуване,за съжаление човека почина и не разбрахме какъв е този сироп.за наша радост след много усилия брадавиците му минаха ,но на мен ми излязоха на едната ръка и сега ни е старах да не се повтори отново на детето.моля ви посъветвайте ме какво да права.благодаря ви

Здравейте, leady_23!

Възможно е да се приложи имуностимулатор, но той се отпуска с рецепта и не е безобиден. Ето защо трябва да се консултирате лично с дерматолог.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот dr.entropia » 11 Сеп 2014, 16:16

Здравейте! Моят въпрос е следният: забелязах, че сякаш изведнъж ми се появиха десетина образувания перигенитално, които първоначално мислех за пъпчици. Когато ги разгледах отблизо, обаче, станах склонна да ги смятам за папиломни. Понеже съм бременна в 29 г.с. дали да изчакам следващата редовна консултация с АГ или веднага да искам направление за дерматолог? Биха ли били противопоказание за раждане пер виас? Доказването на произхода чрез биопсия ли е? Благодаря
Аватар
dr.entropia
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Сеп 2014, 16:01

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта