Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 15 Сеп 2014, 12:06

dr.entropia написа:Здравейте! Моят въпрос е следният: забелязах, че сякаш изведнъж ми се появиха десетина образувания перигенитално, които първоначално мислех за пъпчици. Когато ги разгледах отблизо, обаче, станах склонна да ги смятам за папиломни. Понеже съм бременна в 29 г.с. дали да изчакам следващата редовна консултация с АГ или веднага да искам направление за дерматолог? Биха ли били противопоказание за раждане пер виас? Доказването на произхода чрез биопсия ли е? Благодаря

Здравейте, dr.entropia!

Съветвам Ви да посетите гинеколога си. Възможно е да не са папиломи а молуски. Нека да бъдете прегледана лично и така да се вземе решение за лечение в зависимост от това за какъв вид образувания се касае.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Man_1981 » 13 Май 2015, 11:06

Здравейте,
от около 4 месеца имам проблем с брадавица на задните части, която поради разрастването си, започна да ме притеснява че може всъщност да е не-меланомен рак на кожата
Другата седмица имам записан час при кожен лекар, но до тогава, моля помогнете със мнения и препоръки:

Прилича ли на Squamous cell carcinoma?

http://postimg.org/image/sq6zmq7p1/
Ето и още една снимка на която се вижда още по-ясно първоначалното образование и разпространение непосредствено около него след 4-те месеца развитие: http://postimg.org/image/t25sbnh2j/

Преди 5 месеца ми излезна малко твърдо образувание на задника приличащо 100% на брадавица (1-вата снимка). Направих снимка беше изолирано само 1 бр, около 1-2 мм и почертавам само на едно място. Дори не отидох а само пратих снимката на кожен лекар. Каза да не се притеснявам, защото според него било най-обикновена брадавица.

Последва обаче увеличение на размера и разпространението на "проблема" на страни от началния участък. Разви корички на възспалена кожа около него и започна да се бели и се разпространи в околни участъци в общ диаметър около 15 см. Разпространения на другите участъци по-скоро приличат НЕ на брадавици, а на псориазис или някаква друга екзеама свързана с "периодично обелване на възспалена кожа". Единственото "твърдо" напипващо се място обаче си остана мястото на началната поява - "папула" която се вижда добре на снимките които съм прикачил, заедно със зарастващите участици около нея които са участъците на разпространение. Сърбят много особено участиците на разпространение. Не самата папула. Белят се и е възспалено навсякъде. Прилича на псориазис но не съм имал псориазис точно в класическата му форма никога до сега (подобен обрив да се задържа токова дълго време), но съм имал себореен дерматит по главата (пърхот), който преминава винаги бързо, рядко е излизал по бузките на лицето и около носа под формата на малки раздразнени червени петънца и съвсем малко по гърдите точно по средата, почти като мастни пъпки. Но това е различно. Себеореята знам че си я имам като скрито досадно рядко явление. Но там на това място (на дупето) - никога не ми е излизало и толкова дълго време. И като добавим че всичко това по задника ми започна с тази надигната твърда папула приличаща на брадавица.

Моля да погледнте снимките. На тях се вижда първоначално излезналата папула (преди 3 месеца), и възспалените приличащи на псориазис разпространени участъци иколо нея. Всичко това продължава вече около 4 месеца.
Man_1981
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Май 2015, 10:58

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dessilen » 21 Май 2015, 12:16

Здравейте, д-р Тодева.
Съпругът ми от почти 3 години има брадавици на петата на единия крак и на един от пръстите на ръцете.
Появиха се предполагаме вследствие на работата на мъжа ми, която беше свързана с доста често мокрене на ръцете и краката и изобщо работа с вода. За съжаление, откакво са се появили, не можем да се преборим с тях.
Брадавиците на петата са в 5 "гнезда", които в зависимост от прилаганото третиране се свиват или разрастват.
След множество прегледи и консултации с ваши колеги, като лечение сме прилагали криотерапия с течен азот, изгаряне с лазер, третиране с крем Xerial, компреси с калиев перманганат, и какво ли още не.. За съжаление, след кратко време, брадавиците сякаш привикват към прилаганото лечение и спират да се влияят от него. Мъжът ми е приемал и имуностимулатори като Биозин и Изопринозин.
Пробвали сме и рецепти от народната медицина като компреси с чесън и сол и салицилова киселина, също без кой знае какъв резултат и ефект. При всяко третиране, от "гнездата" изсъхва и пада мъртва кожа, но под нея продължава да има живи корени и "жилца".
Имахме голяма надежда за изгарянето с лазер, което беше извършено в кожния диспансер в София. Отново за съжаление, това третиране беше извършено много немарливо и ефектът от него се изгуби само след няколко седмици и брадавиците се възстановиха.
Моля за Вашето мнение дали има все пак някакъв начин за лечение на такива брадавици и дали си струва да се прилага все пак лечение като криотерапията, която имаше само временен ефект.
Благодаря предварително!
Поздрави,
Д.Апостолова
Dessilen
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Май 2015, 11:44

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2015, 17:34

Man_1981 написа:Здравейте,
от около 4 месеца имам проблем с брадавица на задните части, която поради разрастването си, започна да ме притеснява че може всъщност да е не-меланомен рак на кожата
Другата седмица имам записан час при кожен лекар, но до тогава, моля помогнете със мнения и препоръки:

Прилича ли на Squamous cell carcinoma?

http://postimg.org/image/sq6zmq7p1/
Ето и още една снимка на която се вижда още по-ясно първоначалното образование и разпространение непосредствено около него след 4-те месеца развитие: http://postimg.org/image/t25sbnh2j/

Преди 5 месеца ми излезна малко твърдо образувание на задника приличащо 100% на брадавица (1-вата снимка). Направих снимка беше изолирано само 1 бр, около 1-2 мм и почертавам само на едно място. Дори не отидох а само пратих снимката на кожен лекар. Каза да не се притеснявам, защото според него било най-обикновена брадавица.

Последва обаче увеличение на размера и разпространението на "проблема" на страни от началния участък. Разви корички на възспалена кожа около него и започна да се бели и се разпространи в околни участъци в общ диаметър около 15 см. Разпространения на другите участъци по-скоро приличат НЕ на брадавици, а на псориазис или някаква друга екзеама свързана с "периодично обелване на възспалена кожа". Единственото "твърдо" напипващо се място обаче си остана мястото на началната поява - "папула" която се вижда добре на снимките които съм прикачил, заедно със зарастващите участици около нея които са участъците на разпространение. Сърбят много особено участиците на разпространение. Не самата папула. Белят се и е възспалено навсякъде. Прилича на псориазис но не съм имал псориазис точно в класическата му форма никога до сега (подобен обрив да се задържа токова дълго време), но съм имал себореен дерматит по главата (пърхот), който преминава винаги бързо, рядко е излизал по бузките на лицето и около носа под формата на малки раздразнени червени петънца и съвсем малко по гърдите точно по средата, почти като мастни пъпки. Но това е различно. Себеореята знам че си я имам като скрито досадно рядко явление. Но там на това място (на дупето) - никога не ми е излизало и толкова дълго време. И като добавим че всичко това по задника ми започна с тази надигната твърда папула приличаща на брадавица.

Моля да погледнте снимките. На тях се вижда първоначално излезналата папула (преди 3 месеца), и възспалените приличащи на псориазис разпространени участъци иколо нея. Всичко това продължава вече около 4 месеца.

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано, защото имам малко детенце!
Надявам се, че проблемът е вече решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Авг 2015, 17:36

Dessilen написа:Здравейте, д-р Тодева.
Съпругът ми от почти 3 години има брадавици на петата на единия крак и на един от пръстите на ръцете.
Появиха се предполагаме вследствие на работата на мъжа ми, която беше свързана с доста често мокрене на ръцете и краката и изобщо работа с вода. За съжаление, откакво са се появили, не можем да се преборим с тях.
Брадавиците на петата са в 5 "гнезда", които в зависимост от прилаганото третиране се свиват или разрастват.
След множество прегледи и консултации с ваши колеги, като лечение сме прилагали криотерапия с течен азот, изгаряне с лазер, третиране с крем Xerial, компреси с калиев перманганат, и какво ли още не.. За съжаление, след кратко време, брадавиците сякаш привикват към прилаганото лечение и спират да се влияят от него. Мъжът ми е приемал и имуностимулатори като Биозин и Изопринозин.
Пробвали сме и рецепти от народната медицина като компреси с чесън и сол и салицилова киселина, също без кой знае какъв резултат и ефект. При всяко третиране, от "гнездата" изсъхва и пада мъртва кожа, но под нея продължава да има живи корени и "жилца".
Имахме голяма надежда за изгарянето с лазер, което беше извършено в кожния диспансер в София. Отново за съжаление, това третиране беше извършено много немарливо и ефектът от него се изгуби само след няколко седмици и брадавиците се възстановиха.
Моля за Вашето мнение дали има все пак някакъв начин за лечение на такива брадавици и дали си струва да се прилага все пак лечение като криотерапията, която имаше само временен ефект.
Благодаря предварително!
Поздрави,
Д.Апостолова

Здравейте, г-жо Апостолова!

Извинявам се за забавянето на отговора, но бях възпрепятствана да Ви пиша по-рано, защото имам малко детенце!
Надявам се, че проблемът е вече решен! Ако все още има такъв може да се обадите и да запишем удобен за Вас час!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Rs6 » 07 Сеп 2015, 19:47

Здравейте д-р Тодева.
От около година съм притежател на тези "неща":
http://prntscr.com/8dof0s
http://prntscr.com/8dofc7
http://prntscr.com/8dofl2
Тогава ходих на дерматолог и той ми каза че това е папилома вирус.
Каза още,че това не е нищо притеснително,и ако искам можело да се махнат от естетична гледна точка.
За този период мога да кажа че броят им не е нараствал с изключение на 3-4 пъти,когато по незнайна причина са
се уголемявали,но много малко и след няколко дни са спадали сами.
Това единичното не се е променяло никога.
Моля ви дайте ми съвет какво е това,и как да ги премахна.
Благодаря много.
Rs6
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Сеп 2015, 18:39

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Сеп 2015, 13:59

Rs6 написа:Здравейте д-р Тодева.
От около година съм притежател на тези "неща":
http://prntscr.com/8dof0s
http://prntscr.com/8dofc7
http://prntscr.com/8dofl2
Тогава ходих на дерматолог и той ми каза че това е папилома вирус.
Каза още,че това не е нищо притеснително,и ако искам можело да се махнат от естетична гледна точка.
За този период мога да кажа че броят им не е нараствал с изключение на 3-4 пъти,когато по незнайна причина са
се уголемявали,но много малко и след няколко дни са спадали сами.
Това единичното не се е променяло никога.
Моля ви дайте ми съвет какво е това,и как да ги премахна.
Благодаря много.

Здравейте, Rs6!

Видях снимките, които сте приложил. Единият проблем са така наречените перлени папулу по пениса (pearly penile papules). Те са козметичен проблем и отстраняването им не е задължително.
По отношения на вторият проблем не мога да изкажа категоричен коментар без преглед!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Hornyhorn » 05 Окт 2015, 00:56

Какви са тези образувания за бога ???
Hornyhorn
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Окт 2015, 12:57

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Ное 2015, 10:32

Hornyhorn написа:Какви са тези образувания за бога ???

Здравейте, Hornyhorn!

Най-вероятно имате вирусни брадавици. Ако не сте посетил кожен лекар Ви съветвам да го направите, защото трябва да се лекуват!!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот bbsll » 07 Дек 2015, 16:52

Здравейте! Изписаха ми Кондилин за третиране на кондиломи на входа на влагалището, но аз кърмя и не желая да го ползвам. Глизиген спрей подходящ ли е ? Имам час при друг гинеколог след 10 дни. Ще пораснат ли за няколко дни, ако не ги третирам? С ток ли е най-сигурното им премахване? Мога ли да си правя бани с ябълков оцет или сода? Благодаря
bbsll
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Дек 2015, 16:44

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта