Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Дек 2015, 12:17

bbsll написа:Здравейте! Изписаха ми Кондилин за третиране на кондиломи на входа на влагалището, но аз кърмя и не желая да го ползвам. Глизиген спрей подходящ ли е ? Имам час при друг гинеколог след 10 дни. Ще пораснат ли за няколко дни, ако не ги третирам? С ток ли е най-сигурното им премахване? Мога ли да си правя бани с ябълков оцет или сода? Благодаря

Здравейте!

Във Вашия случай е най-уместно да се направи изгаряне с ток! Баните няма да Ви помогнат!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Theboy » 30 Дек 2015, 13:01

Здравейте! На 20 години съм и от известно време под члена на пениса ми се появиха бели пъпчици наподобяващи брадавички. Бели са на цвят и са на 2-3 места по няколко една до друга. Такива, но по-малки 1-2 има на върха на главичката. От скоро от другата страна на същото място се появиха и две подутине заедно с болки в тестисите. Въпроса ми е кой е най-правилния специалист в случая и за какво може да става дума. Благодаря!
Theboy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Дек 2015, 12:55

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Яну 2016, 18:39

Theboy написа:Здравейте! На 20 години съм и от известно време под члена на пениса ми се появиха бели пъпчици наподобяващи брадавички. Бели са на цвят и са на 2-3 места по няколко една до друга. Такива, но по-малки 1-2 има на върха на главичката. От скоро от другата страна на същото място се появиха и две подутине заедно с болки в тестисите. Въпроса ми е кой е най-правилния специалист в случая и за какво може да става дума. Благодаря!

Здравейте, Theboy!

Съветвам Ви да посетите кожен лекар!
За съжаление описанието Ви не е достатъчно, за да Ви отговоря конкретно какъв е проблема!
Желая Ви здраве и успешна Нова 2016 година!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот G. Ivvanova » 30 Яну 2016, 15:48

12647916_1100016870020387_2038606228_n.jpg
12647916_1100016870020387_2038606228_n.jpg (25.3 KiB) Прегледано 865 пъти
Здравейте! На 45 години съм. Имам образувание на скалпа по рождение, което не ми е създавало проблем до сега. Преди 2 години се консултирах с дерматолог в онкодиспансер, каза ми, че не е опасно / не ми каза точно какво е/ , ако искам може да се отстрани, но не задължително. Напоследък забелязвам, че има някакво парченце, което е по-отделено от цялото образувание. Какъв е вашият съвет? Има ли опасност от злокачествено израждане? Какви са вариантите за премахване?
G. Ivvanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Яну 2016, 15:37

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Фев 2016, 12:19

G. Ivvanova написа:
12647916_1100016870020387_2038606228_n.jpg
Здравейте! На 45 години съм. Имам образувание на скалпа по рождение, което не ми е създавало проблем до сега. Преди 2 години се консултирах с дерматолог в онкодиспансер, каза ми, че не е опасно / не ми каза точно какво е/ , ако искам може да се отстрани, но не задължително. Напоследък забелязвам, че има някакво парченце, което е по-отделено от цялото образувание. Какъв е вашият съвет? Има ли опасност от злокачествено израждане? Какви са вариантите за премахване?

Здравейте, G. Ivvanova!

По принцип този тип кожни образувания не са злокачествени, но за да се отговори точно трябва да се направи преглед с дерматоскопия, още повече след като сте забелязали промяна! Относно премахването има няколко варианта, избора им зависи от прегледа и от техниката, която използва вашия лекар!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот polia_xr » 10 Мар 2016, 09:51

Здравейте Д-р Тодева, искам да ви попитам за сина ми, който е на 10 години и има образование на крака от доста време и продължава да расте. Не мога да разбера дали е кокоши трън или нещо друго. Разпространява се, но няма оплакване за болка. Кажете как да ви изпратя снимки, за да го видите и да дадете мнение по въпроса какво да правя.
Благодаря предварително.
polia_xr
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:35

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Мар 2016, 14:38

polia_xr написа:Здравейте Д-р Тодева, искам да ви попитам за сина ми, който е на 10 години и има образование на крака от доста време и продължава да расте. Не мога да разбера дали е кокоши трън или нещо друго. Разпространява се, но няма оплакване за болка. Кажете как да ви изпратя снимки, за да го видите и да дадете мнение по въпроса какво да правя.
Благодаря предварително.

Здравейте!

Може да приложите снимки тук във форума или на е-мейла ми. Веднага след като ги видя ще Ви изпратя отговор!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот polia_xr » 18 Мар 2016, 09:54

Dr Violina Todeva написа:
polia_xr написа:Здравейте Д-р Тодева, искам да ви попитам за сина ми, който е на 10 години и има образование на крака от доста време и продължава да расте. Не мога да разбера дали е кокоши трън или нещо друго. Разпространява се, но няма оплакване за болка. Кажете как да ви изпратя снимки, за да го видите и да дадете мнение по въпроса какво да правя.
Благодаря предварително.

Здравейте!

Може да приложите снимки тук във форума или на е-мейла ми. Веднага след като ги видя ще Ви изпратя отговор!

С уважение,
д-р Тодева


След като видяхте снимките може ли да ми кажете в какво се състои лечението!
polia_xr
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:35

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Мар 2016, 16:59

polia_xr написа:
Dr Violina Todeva написа:
polia_xr написа:Здравейте Д-р Тодева, искам да ви попитам за сина ми, който е на 10 години и има образование на крака от доста време и продължава да расте. Не мога да разбера дали е кокоши трън или нещо друго. Разпространява се, но няма оплакване за болка. Кажете как да ви изпратя снимки, за да го видите и да дадете мнение по въпроса какво да правя.
Благодаря предварително.

Здравейте!

Може да приложите снимки тук във форума или на е-мейла ми. Веднага след като ги видя ще Ви изпратя отговор!

С уважение,
д-р Тодева


След като видяхте снимките може ли да ми кажете в какво се състои лечението!

Ако не съм върнала отговор, най-вероятно снимките не са придружени с кореспонденцията до момента и описание! За съжаление не мога да помня всички дискутирани казуси, защото ежедневно преглеждам и ми пишат много хора с различни проблеми!
Ако желаете пишете отново с цялата информация!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот lqlqlq » 02 Май 2016, 11:44

Здравейте. Горя си 3 пати кондиломите с лазер и два месеца ги мажа с алдара и това повече от година и пак се появяват нови малки. След алдарата започнаха сърбежи и ми се сцепи кожата между ануса и тестисите, Не знам да ли е от нея, Интересуваме може ли да се пие Кориолус като съм на комбинирана терапия за Хив, защото при него не трябва да се пиот никакви имунни стимулатори , а с алдара и лазер се появават отново
lqlqlq
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Май 2016, 11:38

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта