Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Май 2016, 11:05

lqlqlq написа:Здравейте. Горя си 3 пати кондиломите с лазер и два месеца ги мажа с алдара и това повече от година и пак се появяват нови малки. След алдарата започнаха сърбежи и ми се сцепи кожата между ануса и тестисите, Не знам да ли е от нея, Интересуваме може ли да се пие Кориолус като съм на комбинирана терапия за Хив, защото при него не трябва да се пиот никакви имунни стимулатори , а с алдара и лазер се появават отново

Здравейте!

По-добре е да се консултирате с лекаря, който провежда терапията за ХИВ и да ви отговори според конкретния случай и етапа от лечение на, който сте!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот nevenaivanova » 26 Сеп 2016, 20:13

Добър вечер, Д-р Тодева! Обръщам се към Вас с надеждата да получа адекватен и професионален отговор. Доста изчетох в интернет и доста се наплаших. Въпросът ми може и да е глупав, но се нуждая от Вашата компетенция. Имах връзка с момче в продължение на 3 години, като през този период не сме спали заедно (аз все още съм девствена). Единственото, което се е случвало е той да ми прави орална любов - аз на него - не съм. От 2 години и половина сме разделени, тъй като се наложи да се преместя в Англия, поради което разбирате, че нямам възможност да посетя специалист.

Наскоро разбрах, че той има съмнения за човешки папилома вирус. Въпросът ми е следният - възможно ли е чрез орална любов - той на мен да ми е предал болестта, при положение, че аз на него не съм му отвръщала със същото? Ще Ви бъда безкрайно благодарна, ако ми отговорите. В интернет пише, че и чрез орална любов се предава, но ако той е заразен, а аз не съм му правила такава, възможно ли е? Много съм уплашена!

За сега Ви желая лека и спокойна вечер! Очаквам с тревога Вашия отговор! :oops:
nevenaivanova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Сеп 2016, 20:01

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Сеп 2016, 14:14

nevenaivanova написа:Добър вечер, Д-р Тодева! Обръщам се към Вас с надеждата да получа адекватен и професионален отговор. Доста изчетох в интернет и доста се наплаших. Въпросът ми може и да е глупав, но се нуждая от Вашата компетенция. Имах връзка с момче в продължение на 3 години, като през този период не сме спали заедно (аз все още съм девствена). Единственото, което се е случвало е той да ми прави орална любов - аз на него - не съм. От 2 години и половина сме разделени, тъй като се наложи да се преместя в Англия, поради което разбирате, че нямам възможност да посетя специалист.

Наскоро разбрах, че той има съмнения за човешки папилома вирус. Въпросът ми е следният - възможно ли е чрез орална любов - той на мен да ми е предал болестта, при положение, че аз на него не съм му отвръщала със същото? Ще Ви бъда безкрайно благодарна, ако ми отговорите. В интернет пише, че и чрез орална любов се предава, но ако той е заразен, а аз не съм му правила такава, възможно ли е? Много съм уплашена!

За сега Ви желая лека и спокойна вечер! Очаквам с тревога Вашия отговор! :oops:

Здравейте!

Ако има орални лезии има риск и за вас, в противен случай не би трябвало. При първа възможност може да се консултирате с лекар специалист, за да направи преглед!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот nevenaivanova » 27 Сеп 2016, 23:07

Благодаря Ви много за отговора! :)
nevenaivanova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Сеп 2016, 20:01

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот eLLe2795 » 17 Окт 2016, 18:02

Здравейте,преди 4-5 дена ми се появи пъпчица,отстрани на кутрето,помислих,че е ухапано,но липсва сърбеж,а има болка и бучене при допир,на външен вид не изглежда да е кокоши трън,какво може да е и как да процедирам?
eLLe2795
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2016, 17:57

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Ное 2016, 10:17

eLLe2795 написа:Здравейте,преди 4-5 дена ми се появи пъпчица,отстрани на кутрето,помислих,че е ухапано,но липсва сърбеж,а има болка и бучене при допир,на външен вид не изглежда да е кокоши трън,какво може да е и как да процедирам?

Здравейте!

Приложете снимка! Описанието не е достатъчно, за да се ориентирам за проблема!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот kaligyla92 » 06 Ное 2016, 19:30

здравейте искам да попитам имам брадавици но ако отида на доктор ще ми забранят ли да работя като готвач и колко пари струва лечението
kaligyla92
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Ное 2016, 19:27

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Ное 2016, 12:04

kaligyla92 написа:здравейте искам да попитам имам брадавици но ако отида на доктор ще ми забранят ли да работя като готвач и колко пари струва лечението

Здравейте!

Не мога да Ви отговоря дали е проблем за вашата професия! По принцип лечението не е скъпо, а ако се касае за вирусни брадавици трябва да се лекуват, защото се разпространяват!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Hasinicka123 » 21 Ное 2016, 16:44

Добар ден д-р Тодева.искам да ви питам на главата на мъжа ми излезна нещо като бенка.ще ви помоля да ми отговорите най скоро време
Hasinicka123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Ное 2016, 16:22

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот evelina.zapryanova » 04 Дек 2016, 09:52

Здравейте, от бременността ми излязоха малки бенчици, някой от които са релефни и все едно малки топчици поставени върху кожата, като ги пипна и се мърдат. Дано ме разбрахте. Излязоха ми по врата и по деколтето. Имам една на врата , която много ме деазни, понеже постоянно се закача на синджирчето ми. Мога ли да я мажа с нещо?
evelina.zapryanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Дек 2016, 09:47

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта