Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Мар 2014, 18:46

Тук може да зададете въпроси, касаещи проблем с брадавиците причинени от папилома вируси (HPV вирус) като кокошия трън, плоските брадавици и половите брадавици. Нека заедно намерим най-доброто решение!

На Вашите въпроси ще отговаря д-р Виолина Тодева - специалист по кожни и венерически болести.

Подробна информация за д-р Виолина Тодева ще откриете в справочника на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Полови брадавици онлайн консултация с венеролог

Мнениеот desidenis » 06 Мар 2014, 12:02

Здравейте,
Мъжът ми има около 10 брадавици около половия си член. Получиха се от бръснене/рязане със самобръсначка на пъпки/.
Можете ли да ни посъветвате какво да правим. Как можем да ги махнем? В домашни условия могат ли да се махнат? Големината им е различна, като най-голямата е около 1см.
desidenis
 
Мнения: 12
Регистриран на: 13 Фев 2014, 11:38

Re: Полови брадавици онлайн консултация с венеролог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Мар 2014, 15:25

desidenis написа:Здравейте,
Мъжът ми има около 10 брадавици около половия си член. Получиха се от бръснене/рязане със самобръсначка на пъпки/.
Можете ли да ни посъветвате какво да правим. Как можем да ги махнем? В домашни условия могат ли да се махнат? Големината им е различна, като най-голямата е около 1см.

Здравейте, Desidenis!

Вирусните брадивици са изключително заразни и се разпространяват много бързо при бръснене. Съветвам Ви да посетите кожен лекар и да се започне лечение. Не разчитайте на природни или домашни средства, защото не е добро решение и проблемът може само да се задълбочи като се увеличи броят им или се появят и при Вас.
Най-добре е лечението при мъжа Ви да е комбинирано, а Вие също да бъдете прегледана, за да се изключи засягане и при Вас!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот petarI » 04 Май 2014, 16:17

Здравейте,
Имам 3 образувания- 2 в основата и едно на пениса(най-вероятно са кондиломи) и искамда попитам с какво мога да ги третирам за да се отстранят.Пробвах с ябълков оцет, но нямаше ефект, чета за някакво лекарство "кондилин" , но не съм сигурен за него.
Т.к. не са много големи мисля, че ще може да се премахнат без да се стига до хирургическа намеса, горене и т.н.
Също искам да Ви попитам и какви биха били последствията от кондиломите.
Благодаря Ви предварително
petarI
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Май 2014, 16:02

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Май 2014, 16:36

petarI написа:Здравейте,
Имам 3 образувания- 2 в основата и едно на пениса(най-вероятно са кондиломи) и искамда попитам с какво мога да ги третирам за да се отстранят.Пробвах с ябълков оцет, но нямаше ефект, чета за някакво лекарство "кондилин" , но не съм сигурен за него.
Т.к. не са много големи мисля, че ще може да се премахнат без да се стига до хирургическа намеса, горене и т.н.
Също искам да Ви попитам и какви биха били последствията от кондиломите.
Благодаря Ви предварително

Здравейте, PetarI!

Съветвам Ви да не провеждате самолечение, а да посетите специалист! Кондиломите са вирусни брадавици и ако не се лекуват правилно имат склонност да се разпространяват и да нарастват! Имайте предвид, че не е необходимо да се отстраняват хиругично! Ето защо не се страхувайте и посетете специалист!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот nevi_86 » 09 Май 2014, 22:38

Здравейте Др.Виолина Пейкова аз съм на 28г и от доста години имам плоски брадавици на брадата лечение с азот с най различни мазила,имуномодулатори ми изписаха но са доста упорити не се лекуват и сега се мажа с верутол но пак никакъв ефект няма вие какво бихте ми препоръчали?
nevi_86
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Май 2014, 22:12

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 10 Май 2014, 15:14

nevi_86 написа:Здравейте Др.Виолина Пейкова аз съм на 28г и от доста години имам плоски брадавици на брадата лечение с азот с най различни мазила,имуномодулатори ми изписаха но са доста упорити не се лекуват и сега се мажа с верутол но пак никакъв ефект няма вие какво бихте ми препоръчали?

Здравейте, Nevi 86!

Плоските брадавици могат да бъдат изключително упорити. Какви имуномодулатори сте използвала и за колко дълго време?

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот nevi_86 » 10 Май 2014, 17:29

здравейте отново първо благодаря че ми отговорихте преди 3-4 години за около два три месеца може би биозин съм пила ,след известно време изопринозин но не помня колко време го пих за определен период бяха отшумяли после пак почнаха да се появяват те са много мънички най вече на светлина се забелязват но са много на брой ,сега пия екомер кожната лекарка ми го изписа и ги мажа с верутол незнам вече какво да правя ?
nevi_86
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Май 2014, 22:12

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Май 2014, 16:24

nevi_86 написа:здравейте отново първо благодаря че ми отговорихте преди 3-4 години за около два три месеца може би биозин съм пила ,след известно време изопринозин но не помня колко време го пих за определен период бяха отшумяли после пак почнаха да се появяват те са много мънички най вече на светлина се забелязват но са много на брой ,сега пия екомер кожната лекарка ми го изписа и ги мажа с верутол незнам вече какво да правя ?

Здравейте!

С най-добър имуномодулиращия ефект при папилома вируси е Изопринозин. Локалното лечение има допълващ ефект!
Желая Ви бързо възстановяване!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Папиломa брадавици, кокоши трън - консултация с дерматол

Мнениеот nevi_86 » 13 Май 2014, 20:23

Благодаря Ви д-р Тодева, изопринозина колко време да го пия, аз започнах 2x1 таблетки, така ли да продължа и за колко време?
Поздрави!
nevi_86
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Май 2014, 22:12

Следваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта