Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Dr Petar Ivanov » 16 Мар 2013, 18:32

Здравейте!

1. Дори при частично проходима маточна тръба, бременност без IVF e възможно, макар да е друдно да настъпи.
При частична проходимост съществува висок риск от нова извънматочна бременност.

2. В зависимост от това колко е увредена тръбата от сраствания може оперативно да се коригира проходимостта и.
Към днешна дата т.нар. пластика на маточни тръби почти не се извършва поради доказана ниска успеваемост на метода.
По тази причина повечето специалисти препоръчват във Вашия случай IVF процедура.


Успех и късмет!

д-р П Иванов


laiose написа:Здравейте,д-р Иванов.
По-горе чета ваше мнение,че при запушване на тръбите,изходът е ин витро.Аз всъщност съм с една тръба,тъй като другата ми беше изведена чрез коремна операция,при извънматочна бременност,при която тръбата се спука.Наскоро правих цветна снимка на другата тръба и се оказа,че е много леко пропусклива(и то при налягането предполагам, от вкарването на контраста).Насочиха ме към ин витро както и вие казвате.
Аз обаче съм чувала,че при запушване на тръбите,може да се приложи лапароскопски метод,чрез който да се отпушат.
Какво е вашето мнение по този въпрос?Смятате ли,че имам шанс да се подложа на лапароскопия,с която тази тръба да бъде "оправена"?
Благодаря предварително!
Аватар
Dr Petar Ivanov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Яну 2012, 15:20

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот laiose » 17 Мар 2013, 14:37

Благодаря за отговора,д-р Иванов !
laiose
 
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Дек 2012, 12:05

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Nikoni » 02 Май 2013, 21:33

Здравейте, на 29г. съм, 188см., 95кг., не пуша, максимум по 3-4 алкохони малки напитки на седмица, по повод на слабите ми спермограми по-долу, си пуснах и хормонални изследвания, моля за вашия коментар и насока, ЛХ, ТСХ са ниски, не знам как да тълкувам тестостерона за моята възраст. До преди няколко години спортувах усилено и бях в перфектна форма, последните месеци съм отпаднал, лесно се изморявам. На ендокринолог съм след 2 месеца кажи-речи, това е положението с лекарите зад голямата вода за съжаление, не приемам лекарства.

FSH 3 U/L (5-12)
TSH 0,2 mU/L (0,3-4)
LH 8 U/L (3-19)
T4 LIBRE 21 pmol/L (12-22)
T3 LIBRE 8,3 pmol/L (3,1-6,8)
SHBG 19 nmol/L (10-80)
TESTOSTERONE TOTALE 9,4 nmol/L (8,6-29)
ALBUMINE 48 g/L (35-50)
TESTOSTERONE BIODISPONIBLE 5,89 nmol/L (4,78-14,90)
PROGESTERONE 2,2 nmol/L (0,7-4,3)
ESTRADIOL 88 pmol/L (28-156)
PROLACTINE 10 uq/L (4-15)
B12 333 pmol/L (155-700)

ЖЕЛЯЗО НА ГОРНА НОРМАЛНА ГРАНИЦА, КАЛЦИИ, МАГНЕЗИЙ и останали кръвни изследвания са в норма.
3 СПЕРМОГРАМИ В РАМКИТЕ НА 6 МЕСЕЦА В СПЕЦИАЛНИ КЛИНИКИ.

2мл. К-во, нормален вискозитет, PH 7.6, 19 mil./ml, morphology 5 %, 10 % бързи, 5 % бавни, 80% неподвижни.
Nikoni
 
Мнения: 9
Регистриран на: 26 Апр 2012, 23:15

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Dr Petar Ivanov » 22 Май 2013, 23:36

Здравейте!

Хормоналните изследвания са в нормални стойности. С изключение на FSH.
Този хормон има отношение към производството на сперматозоиди.
Съветът ми е да направите консултация с уролог. За да се изключи варикоцеле.
Предвид стойностите от спермограмата има вероятност причината да е урологична.
Ако не се докаже, по отношение FSH има вариант за лечение.
Но има нужда да го прилагате само ако търсим бременност.

д-р П Иванов





Nikoni написа:Здравейте, на 29г. съм, 188см., 95кг., не пуша, максимум по 3-4 алкохони малки напитки на седмица, по повод на слабите ми спермограми по-долу, си пуснах и хормонални изследвания, моля за вашия коментар и насока, ЛХ, ТСХ са ниски, не знам как да тълкувам тестостерона за моята възраст. До преди няколко години спортувах усилено и бях в перфектна форма, последните месеци съм отпаднал, лесно се изморявам. На ендокринолог съм след 2 месеца кажи-речи, това е положението с лекарите зад голямата вода за съжаление, не приемам лекарства.

FSH 3 U/L (5-12)
TSH 0,2 mU/L (0,3-4)
LH 8 U/L (3-19)
T4 LIBRE 21 pmol/L (12-22)
T3 LIBRE 8,3 pmol/L (3,1-6,8)
SHBG 19 nmol/L (10-80)
TESTOSTERONE TOTALE 9,4 nmol/L (8,6-29)
ALBUMINE 48 g/L (35-50)
TESTOSTERONE BIODISPONIBLE 5,89 nmol/L (4,78-14,90)
PROGESTERONE 2,2 nmol/L (0,7-4,3)
ESTRADIOL 88 pmol/L (28-156)
PROLACTINE 10 uq/L (4-15)
B12 333 pmol/L (155-700)

ЖЕЛЯЗО НА ГОРНА НОРМАЛНА ГРАНИЦА, КАЛЦИИ, МАГНЕЗИЙ и останали кръвни изследвания са в норма.
3 СПЕРМОГРАМИ В РАМКИТЕ НА 6 МЕСЕЦА В СПЕЦИАЛНИ КЛИНИКИ.

2мл. К-во, нормален вискозитет, PH 7.6, 19 mil./ml, morphology 5 %, 10 % бързи, 5 % бавни, 80% неподвижни.
Аватар
Dr Petar Ivanov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Яну 2012, 15:20

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот valio1111 » 06 Авг 2013, 18:18

Здравейте докторе искам да попитам да ли случайно това е във вашата сфера аз мисля че имам симптоми на заушка от 2 3 дни имам боли във врата а от днес малко ме понаболява десния тестис и чувствам парене във пениса си.Имате ли някаква идея от какво е това?Благодаря !
valio1111
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Авг 2013, 18:11

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Dr Petar Ivanov » 09 Авг 2013, 09:10

valio1111 написа:Здравейте докторе искам да попитам да ли случайно това е във вашата сфера аз мисля че имам симптоми на заушка от 2 3 дни имам боли във врата а от днес малко ме понаболява десния тестис и чувствам парене във пениса си.Имате ли някаква идея от какво е това?Благодаря !


Здравейте!

Понякога вирусните инфекции протичат нетипично.
Ако има съмнение за връзка между болките във врата и увеличение на тестиса, желателно е да
Ви прегледа (не само консултира) специалист - инфекциозни болести.
Аватар
Dr Petar Ivanov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Яну 2012, 15:20

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Nikoni » 24 Авг 2013, 17:32

Здравейте, на 30г.съм, 95кг.,187см., не приемам лекарства, в спермограмата ми откриха Стрептококи тип Б, умерено количество и мненията за лечение или не са различни, също така сперматозоидите са бавни и морфологията е на долна граница, възможно ли е да са свързани и причина? Благодаря.
Nikoni
 
Мнения: 9
Регистриран на: 26 Апр 2012, 23:15

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Dr Petar Ivanov » 29 Авг 2013, 00:52

Nikoni написа:Здравейте, на 30г.съм, 95кг.,187см., не приемам лекарства, в спермограмата ми откриха Стрептококи тип Б, умерено количество и мненията за лечение или не са различни, също така сперматозоидите са бавни и морфологията е на долна граница, възможно ли е да са свързани и причина? Благодаря.



Здравейте!

Както разбирате в семенната течност е установена инфекция.
Съветвам Ви при лечение антиботика да бъде препоръчан съобразно антибиограмата.
Когато има възпаление, показателите от спермограмата се променят.
След лечението, в повечето случаи показателите за подвижност и морфология се подобряват.

Успех и късмет!
Аватар
Dr Petar Ivanov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Яну 2012, 15:20

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот aneliaa » 29 Апр 2014, 15:44

Здравейте г-н Иванов
Проблемът,който искам да споделя е свързан със съпругът ми..
На 50 години е и преди три години го оперираха Байпас...
Искаме дете,но изследванията от сперматограмата не излязоха добри..
Лекарят каза,че това е от резултат на лекарствата, които цял живот трябва да приема и тези са следните: Omacor, Simvastatin, Ramilich, Duoplavin, Bisoprolol,Metformin...Също добавиха, че ако имаме дете то може да се роди инвалид защото тези лекарства разваляли качеството на спермата...Много сме отчаяни ...Молим ви за съвет какво бихте ни препоръчали? Предварително благодаря за отговора....
aneliaa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Апр 2014, 15:19

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Lalili » 29 Апр 2014, 17:13

Д-р Иванов, бихте ли ми казали как влияе Аnti-TPO при опитите за инвитро? Ако стойността е доста над допустимата ,какво трябва да се предприеме? А така също при висок пролактин какво трябва да се направи ? Благодаря Ви предварително !!!
Lalili
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Апр 2014, 17:03

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта