Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот rado » 07 Авг 2014, 19:21

здравейте! преди година и половина ми гориха ранички на шийката на матката, тогава лекарят каза че не препоръчва да пия противозачатъчни,за да не развия рак на гърдата.... до тук добре, но от година и нещо правим опит за бебе,и не се получава, вече имам едно прекрасно дете, но искаме с приятеля ми още едно. имам съмнения че имам силен мъжки хормон,или кистички на яйчниците, та искам малко да се консултирам с вас,какво мога да пия за хормони, четох за ДИАНЕ 35, че е добро лекарство, но не знам дали мога да го пия! .... Благодаря предварително!
rado
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Апр 2014, 20:02

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Велиева » 14 Авг 2014, 16:30

Здравейте, д-р Иванов!
Съпруга ми започва лечение със Зентел – 2 месеца по 2 таблетки на ден. Правим опити за бебе. Интересува ме влияе ли това лекарство на СПЕРМАТОГЕНЕЗАТА и съществува ли риск за аномалии у плода, причинени от употребата на лекарството от ТАТКОТО преди забременяване. Ако влияе, след какъв период лекарството се изчиства от организма и може да се правят опити за забременяване?
Велиева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Авг 2014, 16:23

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Велиева » 14 Авг 2014, 16:47

Здравейте, д-р Иванов!
На цветна снимка ми поставиха диагноза, че има данни за хидросалпингс на лявата тръба при проходими тръби. Оперирах се при друг лекар. Според протокола от операцията тръбите са с нормална дължина и топика, запазен фимбриален апарат, свободно са пропуснали инстилираното багрило и няма оперативна намеса. Трети лекар, който мина на визитация, каза, че тръбите ми са идеални и понеже настоявах, че съм имала хидросалпингс и е трябвало да махнат едната, ми каза, че е несъвместимо проходими тръби и хидросалпингс.
След това направих инвитро. ЧХГ беше с положителна стойност, но не нарастваше нормално и опита приключи с менструация на 25-ти ден след трансфера.
Въпросите ми са – наистина ли не е възможно да има хидросалпингс, ако тръбите са проходими? Ако все пак има хидросалпингс, то възможно ли е да настъпи имплантиране на ембрион при инвитро и чак след имплантацията той да бъде унищожен от хидросалпингса? Или причините за неразвилата се бременност трябва да се търсят другаде?
Предварително благодаря за отговорите!
Велиева
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Авг 2014, 16:23

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Dr Petar Ivanov » 16 Сеп 2014, 10:08

rado написа:здравейте! преди година и половина ми гориха ранички на шийката на матката, тогава лекарят каза че не препоръчва да пия противозачатъчни,за да не развия рак на гърдата.... до тук добре, но от година и нещо правим опит за бебе,и не се получава, вече имам едно прекрасно дете, но искаме с приятеля ми още едно. имам съмнения че имам силен мъжки хормон,или кистички на яйчниците, та искам малко да се консултирам с вас,какво мога да пия за хормони, четох за ДИАНЕ 35, че е добро лекарство, но не знам дали мога да го пия! .... Благодаря предварително!


Здравейте!

Да, Диане 35 може да се използва във връзка с повишен тестостерон при жена.
Преди да започнете приема, моля отново направете изследване на полови хормони на 2-3 ден от МЦ

Поздрави,
Аватар
Dr Petar Ivanov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Яну 2012, 15:20

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Dr Petar Ivanov » 16 Сеп 2014, 10:15

Велиева написа:Здравейте, д-р Иванов!
Съпруга ми започва лечение със Зентел – 2 месеца по 2 таблетки на ден. Правим опити за бебе. Интересува ме влияе ли това лекарство на СПЕРМАТОГЕНЕЗАТА и съществува ли риск за аномалии у плода, причинени от употребата на лекарството от ТАТКОТО преди забременяване. Ако влияе, след какъв период лекарството се изчиства от организма и може да се правят опити за забременяване?


Здравейте!

Зентел е противопаразитен медикамен.
Не са доказани анамолии на плода при приема му, но се препоръчват опити за
забременяване 2-3 месеца след прекратяване на лечението.

Поздрави,
Аватар
Dr Petar Ivanov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Яну 2012, 15:20

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Dr Petar Ivanov » 16 Сеп 2014, 10:21

Велиева написа:Здравейте, д-р Иванов!
На цветна снимка ми поставиха диагноза, че има данни за хидросалпингс на лявата тръба при проходими тръби. Оперирах се при друг лекар. Според протокола от операцията тръбите са с нормална дължина и топика, запазен фимбриален апарат, свободно са пропуснали инстилираното багрило и няма оперативна намеса. Трети лекар, който мина на визитация, каза, че тръбите ми са идеални и понеже настоявах, че съм имала хидросалпингс и е трябвало да махнат едната, ми каза, че е несъвместимо проходими тръби и хидросалпингс.
След това направих инвитро. ЧХГ беше с положителна стойност, но не нарастваше нормално и опита приключи с менструация на 25-ти ден след трансфера.
Въпросите ми са – наистина ли не е възможно да има хидросалпингс, ако тръбите са проходими? Ако все пак има хидросалпингс, то възможно ли е да настъпи имплантиране на ембрион при инвитро и чак след имплантацията той да бъде унищожен от хидросалпингса? Или причините за неразвилата се бременност трябва да се т
ърсят другаде?
Предварително благодаря за отговорите!

3

Здравейте г-жо Велиева!

Да, възможно е да има разширение на маточната тръба (хидросалпинкс) и в същото време тръбата да пропуска
контрастна материя при изследването.
По отношение на IVF - множество фактори могат да са причина за неуспеха.
По отношение на хидросалпинка - да, ако е наличен, препоръчва се премахвене преди IVF.

Поздрави,
Аватар
Dr Petar Ivanov
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Яну 2012, 15:20

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот plamen_didi80 » 11 Окт 2014, 19:35

Здравей те доктор Иванов
от 4 години сам с диагноза Лупос на кортизонова терапия от 4 милиграма метилпреднизолон на ден
от една година правя редовни опити за забременяване но нещата не се получават
какви изследвания трябва да се направят
правени ми са изследвания на Антитела всичко е в норма
plamen_didi80
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Окт 2014, 19:14

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Viliana » 20 Яну 2015, 10:11

Здравейте, Д-р Иванов! На 43 г. съм и с втория ми съпруг искаме да имаме бебе. Ползвах спирала за контрацепция близо 10 г. и когато я махнах цикълът ми спря. Вече 3 месец нямам цикъл. Изписаха ми Promolut nor- без ефект. Сега за първи месец пия климонорм, не знам дали ще има резултат. Докторът каза, да го пия поне 2-3 месеца и после ще реши какво ще правим. Но аз се притеснявам, че нямам много време. Направих се хормонални излседвания и резлутатите са следните:
TSH - 3.077 mU/l ref. 0.35 - 5.00
Anti TPO - 64.43 IU/ml ref. < 34.0 IU/ml
Prolactin - 209.86 mlU/l ref. Ж ( 90-523)
LH - 34.89 IU/l ref. Ж (фол. 1.9-8.0; ов. 11.3-59.0; лут. 0.8-10)
FSH - 34.03 IU/l ref. Ж (фол. 2.4-9.3; ов. 3.9-13.3; лут. 0.6-10)
Пия и Л-тироксин 50 мг за щитовидната жлеза, тъй като преди 2 г. ми откриха синдром на Хашимото. Иначе се чувствам много добре - нямам горещи вълни, нощно изпотяване, безсъние, раздразнение или други симптоми на менопауза.
Въпросът ми е - Имам ли изобщо шанс да забременея и какви мерки трябва да предприема спешно?
Благодаря предварително!
Viliana
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Яну 2015, 09:35

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Илияна Димитрова » 24 Яну 2015, 19:27

Здравейте,
Бременна съм с близнаци ,заченати ин витро. В 15 г.с съм.Преди да забременея ми откриха завишени нива на инсулин и започнах да пия метфогама 500-3*1. След като забременях, ендокриноложката и двамата ми гинеколози казаха да не го спирам, само го намалих на 3*1/2, но аз се притеснявам. Моля ви за мнение.

с уважение Илияна
Илияна Димитрова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Яну 2015, 19:24

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот дъки7 » 29 Юни 2015, 12:33

Здравейте, искам да помоля за мнение относно спермограмата с тест на Крюгер на мъжа ми. На 32 години е:
Обем 4.2мл
PH 7.8
визкозитет леко повишен
цвят нормален
наличие на желатинови конгломерати- да
наличие на аглутинати-не
брой сперматозоиди: 109.36млн/мл
общ брой сперматозоиди 459.312 млн/мл
бързо подвижни 12%
бавно подвижни 9 %
подвижни 25%
неподвижни 54%
с добра подвижност 37%
обща подвижност 46%
общ брой подвижни сперматозоиди 211.28352 млн
Морфология- стриктни
клетки на сперматогенезата 2.1 млн/мл


Благодаря предварително, надявам се да получа отговор скоро :) Хубав ден!
дъки7
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Юни 2015, 12:24

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта