Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот didkata5 » 05 Окт 2015, 20:14

Здравейте д-р Иванов искам да попитам относно това че откриха на съпруга ми преоблем със спермограмата -олигозооспермия средна до тежка степен.Въпросът ми е според вас с такава диагноза има ли смисъл от вътрематочна инсеминация или директно да се мисли за ин-витро оплождане.Благодаря ви предварително :) :)
didkata5
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Окт 2015, 20:02

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот buba1 » 17 Окт 2015, 15:02

Здравейте Д-р Иванов , два поредни месеца правя фоликуметрия , първи месец задържан фоликул, втори месец на 13 ден от менструален цикъл се видя фоликул с размер 20 мм с правилна форма и два дена по-късно се видя фоликул с размери 12 мм и с променена форма ,като от първия 20 мм не беше останала и следа ,а първоначално този с размери 12 мм го нямаше . Последва мензис. Интерисува ме възможно ли е фоликула да е дегенерирал и това да е причина за безплодие ? С първичен стерилитет борим се за бебе от 5-6 години. На 34 години съм . Нямам запушени тръби . Нормална матка с нормални размери .Нямаме проблем с мъжки фактор. Ще очаквам Вашия отговор.
buba1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2015, 14:45

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот milena_501 » 05 Ное 2015, 13:57

Здравейте д-р Иванов, въпросът ми е ако причината за безплодие е мъжки фактор, препоръките на докторите дотук са да се използва донор. При това положение, ако при жената няма налице репродуктивни проблеми т.е здрава съм, какъв е варианта ин витро или някакъв друг подход. Благодаря.
milena_501
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Ное 2015, 13:52

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот vanessa_mis » 29 Дек 2015, 23:30

Здравейте, Д-р Иванов. Моят проблем е следният. Приемах противозачатъчни 10месеца и след спирането им първият цикъл беше с овулация на 24ден и лутеална фаза 13 дни както винаги е била,но следващите вече 3месеца получавам болки и процапване в тъмно кафяво на 9ден след овулация, това процапване е няколко дена после спря и след ден два започна менструацията. Приемам дуфастон 2х1след овулацията и въпреки това прокървявам.овулация имам на 13-15ден.при изследване на някой хормони на 3ден от цикъла fsh-9,6
Lh5.6
Estradiol-75
Testosterone -1,4 завишен
Правим опити за бебе и появата на това течение съвпадна с тях.на какво отдавате тези аномалии и какви са вариантите и шансовете за бременност при това положение. За съжаление съм в чужбина и не мога да правя необходимите прегледи.благодаря ви предварително
vanessa_mis
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Дек 2015, 23:17

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот Skulcheva » 05 Май 2016, 09:16

Здравейте. На 25г.съм и правя опити за забременяване от година .
LH. 5,46 mIU/ml
FSH. 6.33 mIU/ml
Антимюлеров хормон 0,4 ng/ml

Притеснява ме резултата на АМХ. Не съм си правила никакви други изследвания и незнам от къде да започна. Възможно ли е да е лабораторна грешка/fsh хормона ми е в норма /?
Skulcheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Май 2016, 09:00

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот shaika » 02 Авг 2016, 16:02

Здравейте, д-р Иванов. Правиха ми продухване на тръбите, като резултатът беше, че и двете ми тръби са запушени. После прочетох, че в периода от началото на месечния цикъл до процедурата за продухване не трябвало да има полов контакт, за което никой нищо не ми каза. Ние с мъжът ми правихме секс два или три дни преди продухването. Въпросът ми е възможно ли е заради факта, че в мен е имало семенна течност резултатът за е толкова лош? Благодаря предварително.
shaika
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Авг 2016, 15:27

Re: Д-р Петър Иванов - диагностика и лечение на безплодие

Мнениеот jeny.ar » 09 Авг 2016, 12:54

Здравейте,

не знам дали точно в тази тема трябва да пиша, но не намерих по-подходяща! Проблемът ми е следният, с моя приятел решихме, че вече ни е време за бебенце, уж всичко ми е наред от прегледи и т.н., но аз явно не мога да си засека овулацията. Цикълът ми е обикновено 32-34 дни, последният беше 05.07.2016, като на 16-ти ден бях на лекар, който отбеляза, че яйцеклетката ми се била отделила, имала съм жълто тяло и всичко било прекрасно и идеално, тогава се бях скопосала с гъбички, които лекувах около 15 дни и след цикъл трябваше да посетя наново лекаря. Но какво се случва, ден 23 ( остават ми още 5 глобулки) след тренировка получавам обилно кървене като цикъл, еднократно.. помислих, че ми е дошло, но на следващия ден от кървенето нямаше и помен. Отивам пак при лекаря притеснена, този ме гледа и каза, ами нищо ти няма, той си помисли, че имам втора овулация, понеже имах и наличие на хубава цервикална слуз, но яйцеклетка не видя. Гледа ме на вагинален ехограф, проблем нямало.. та ето днес е ден 36 от последния ми цикъл, но още не ми е дошло.. гърдите почнаха да ме понаболяват в деня, в който трябваше да ми дойде. Въпросът ми е, ако наистина съм имала ову на 16-ти ден от цикъла, не трябваше ли до сега да ми е дошло? И какво може да е било това мистериозно кървене на 23-ден? Да отбележа, че този месец сме нямали и интимен контакт, заради лечението ми! Вече сериозно се изнервям, не мога да попадна на читав лекар! От гр. Варна съм, ако някой знае добър специалист и да работи по здравна каса, ще съм мноого благодарна! Изследвала съм и щитовидна жлеза миналата година като едните анти тела бяха завишени Anti-tg, но ми предписаха само селен, пролактинът ми също беше леко завишен.. Ще се радвам, ако получа отговор! :cry: :roll:
jeny.ar
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Авг 2016, 12:49

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта